Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van még valaki aki így érez...

Van még valaki aki így érez rajtam kívűl?

Figyelt kérdés

19 vagyok,tudom fiatal még,de nagyon szeretnék egy kis babát.

A párommal 2 éve vagyunk együtt,ő 24 éves.

Én úgy érzem kész vagyok az anyaságra,nagyon sokat tanultam ezzel kapcsolatban.

Sok mindenkit megkérdeztem,több ezer könyvet átolvastam.

Csak egy a baj,a párom még nincs kész arra hogy apa legyen,ő szeretne még kiélvezni az életét.

Mit csinálhatnék?Mit tudnék neki mondani?

Lett volna egy kisbabánk 1 évvel ezelött,de elvetéltem.



2014. okt. 23. 22:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Osztom az előző véleményét. Miert nem tanulsz még valamit? Megcsinalhatnál egy diplomát vagy nyelvvizsgát. Vagy még egy szakmát (az sosem árt). Vagy ha ez a meló Bem köt le, nem elégít ki, akkor keress másikat. A lényeg hogy foglald le magad. A párodnak teljesen igaza van, hogy még nem akar gyereket. Én 29 évesen szántam el magam nyelvvizsgával, 2 szakmával, diplomával es 8 év munkaviszonnyal a hátam mögött. Persze szülhetsz előbb is, 24-25 évesen, de akkor is várnod kellene még!!
2014. okt. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kedves tizes! Egyjucsit azért erős amiket írtál a babával kapcsolatban! Az én babámtol mindent meg lehetett oldani! Közel sem volt olyan mint amiket írtál! Nem törvényszerű,hogy egy babával ilyen nehéz! Azzal viszont egyet értek,hogy tul fiatalok!
2014. okt. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves 04:46 os válaszoló.

Tudom milyen egy gyerek,mivel bébiszitter vagyok 2 gyerekre vigyázom az egyik 9 hónapos,a másik pedig 4 hetes.Sokszor voltam egész napos.

Tudom hogy nem fogok sokat aludni,de nem érdekell,így se alszom többet.

Nem akarok se fodrászhoz,se műkörmöshöz,se étterembe menni és nem hiszem hogy ennyire nehéz lenne az anyaság,az én anyám is megoldotta 2 gyerekkel plusz a háztartást is elvégezte.

Tudom hogy a gyerekkel foglalkozni kell,gügyögni kell,játszani vele,de minden megoldható.

Nem csak a napos oldalát nézem,mindent ami a gyerekkel jár,a terhességgel is.

Tudom azt is hogy nem lehet ráerőltetni a gyereket,de neki is csak egy kis lépés kell.

2014. okt. 24. 17:21
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy túl fiatalok vagyunk,van két szakmám,dolgozom,de akkor is szeretnék egy kisbabát.

De akkor se ennyire nehéz egy gyerekkel,akkor is lehet bírni vele,közben mindent megcsinálni.

Aki meg nem tud bánni a ygerekkel,vagy azt mondja/gondolja hogy ennyire nehéz lesz annak akkor nem kell gyerek.Bocsánat de nem tudom máshogy elmondani.

Aki akar gyermeket az még a legrosszabb pillanatokat is jónak látja.

2014. okt. 24. 17:26
 15/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most igy érzed aztán bumm valami megváltozik (új munkahely, új emberek, szakítás bármi) es máris megváltozik a szemléleted. De te tudod. Ha ennyire gyereket akarsz, akkor rajta de a parodra nem eroltetheted ra! Jogos, h o még élni akar es nem szep, hogy te ezt nem akarod hagyni neki. Ha azt el tudod fogadni es érvelni mellette hogy van aki fiatalon akar szülő lenni, akkor fogadd el azt is, hogy valaki meg nem! Van aki igen is szórakozni, tapasztalni, világot látni akar es nem a nyakába venni egy ekkora életre szoló felelősséget huszonévesen. Ha most megis ra eszed a párod pedig o nem szívből szeretne, akkor annak komoly következményei is lehetnek. Ott hagyhat titeket, ha nem is most, akkor amikor rájön h még nem elte ki magát. Nem mondom h igy lesz de nagyon esélyes. Ne légy erőszakos!!!
2014. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!