Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek mi a véleménye folsavról...

Babyke28 kérdése:

Kinek mi a véleménye folsavról? nekem a házi orvos ajánlotta, hogy ezt szedejem 3 hónapig ha bele vágunk párommal a baba tervezésbe

Figyelt kérdés
A folsav B9-vitamin, M-vitamin. A folsav vízben oldódó vitamin. Nagyon fontos szerepe van a szervezetben, különösen a várandós édesanyáknál, mert a terhesség korai szakaszában a fejlődő embrió gerincét, a velőcsövet lezáró folyamat csak folsav jelenlétében hibátlan. Ezért várandós édesanyáknak mindenképpen ajánlott a folsav pótlása. A sejtek osztódása szempontjából nélkülözhetetlen vitamin.
2014. okt. 26. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem csak akkor szedd a 3mg-os folsavat, ha már terhes vagy.

Előtte szedjél bkomplexet, amiben összesen van legalább 0,8g folsav is.

HA csak folsavat szedsz nagy dózisban, akkor másfajta Bvitamin hiányod lesz, ezek összefüggenek, ahogyan a kalcium-magnézium-dvitamin-kvitamin is.

2014. okt. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én már 3 hónapja szedek naponta egy folsavat egy E-vitamint, és Magne B6 is, és 2 hete kezdtem el a méhpempőt. Remélem hamarosan lesz egy manó a pocimban. 1-én tesztelek majd kiderül de bizakodó vagyok. Én ajánlom a méhpempőt sokan nem ismerik de természetes és sokk jó hatása van.
2014. okt. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kloetta ***** válasza:
Szia! Magában egy folsav tabletta nagyon sok! tudom hogy a doki azt mondja, mert nekem is azt mondta a terhesség előtt, de ha utánanézel a fele is bőven elég belőle.A védőnő is megerősítette az első terhességemnél hogy elég a fél is, előtte is és terhesség alatt is. Mi most második babát tervezünk, én napi felet szedek.
2014. okt. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is csak folsavat meg vasat szedek még, viszont én negyedelem a 3 mg-os folsav tablettát. Még az is annyi kb, mint amennyi a terhesvitaminokban van. A fél is nagyon sok naponta szerintem, a duplája mint bármelyik terhesvitaminban. A folsavat szedheted végig, én amig csak próbálkozunk nem fogok terhesvitamint szedni, majd csak a pozitív teszt után. Nem tudhatod mikor sikerül, de ha 3 hónapig szeded és csak utána jön össze a baba semmit nem használ neki, a fejlődese alatt fontos szedni, csak ugye nem lehet előre tudnimikor jön... Ha naponta negyedet szedsz a próbálkozás elejétől nem csinálsz rosszat:)
2014. okt. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!