Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt valaki akinek nagyon...

Van itt valaki akinek nagyon nehezen jött össze a baba és félt, hogy mi lesz mikor mégis kiderült hogy várandós?

Figyelt kérdés

4 éve várunk a babára, sok megpróbáltatáson mentünk keresztül érte. Sikertelen lombik és inszem. Most spontán megfogant, de mivel volt már előtte vetélésem nagyon félek, hogy mi lesz. Nagyon örülök, mert úgy vártunk rá, de nagyon félek is, és a férjemen is látom hogy így van vele. Félünk egy újabb csalódástól, és valahogy nem tudunk felhőtlenül örülni. nem tudok nem stresszezni és nem erre gondolni.

Ha spontán jött a baba most szerintetek nagyobb az esélyen hogy egészséges lesz és megmarad?

Volt már így valaki?


2014. okt. 27. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia nekem az első baba 3 hónapra fogant meg, nagyon hamar nem is gondoltam volna hogy baj lehet belőle nagyon boldog voltam, vártuk akartuk, de ez a boldogság elment mikor kiderült hogy 8 hetesen nem él. Akkor egy világ omlott össze bennem. Utána féltem hogy újra megtörténik igy azzal takargattam magam hogy nem állok készen még egyre. Mindig volt kifógás, beiratkoztam megint egyetemre mindent csináltam csak a baba témát ne hozza fel senki.. Tudat alatt nagyon szerettem volna. Telt az idő lediplomáztam másodjára is, össze szedtem magam , megint belevágtunk. Gondoltam hamar összefog jönni de csalódtam mert azóta sincs baba, Talán ez a hónap lesz a legesélyesebb, de mindig ott a kérdés hogy mi van ha ez is elmegy vagy baj lesz mi van ha nem vagyok képes kihordani egy babát. Hozza teszem fizikai bajom nincs jöhetne a baba de nem jön. Mindent meg probáltam de semmi. De az tuti ha össze jön én leszek a dokik rémálma, mert mindig ott leszek tudni akarok mindent .Amugy 28 vagyok.
2014. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én/ mi pont így voltunk, teljesen megértelek.

Mi 8 évig vártunk a kislányunkra mire megfogant. Mi is minden kezelésen túl voltunk, aztán egy időre "feladtuk" (vagyis csak együtt voltunk).

Erre idén megfogant a kislányunk. Mikor megláttam a pozitív tesztet, majdnem (szó szerint) rosszul lettem, hogy most mi van? Jöttek a pozitív és negatív gondolatok is sajnos.

Alapvetően a várandósság alatt próbáltam csak pozitívan gondolkodni, de nem mindig sikerült...

Annyi tudok tanácsolni, hogy ha kell erőszakkal is, de jó dolgokra kell gondolni. (Engem a sűrűbb UH vizsgálatok is megnyugtattak)


Kitartást és pár hónap múlva nektek is a kezetekben lesz a picur.

2014. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Annyi még, hogy nálunk a férjem mindig "nyomta" felém a pozitív gondolatokat, ha esetleg össze akartam volna esni.

Ez hihetetlen sokat segített.


Első sajnálom, ami veled történt és remélem nektek is hamarosan sikerül a baba.

2014. okt. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! A héten megyek megint ultrahangra, Ma kezdem a 8.hetet. de én is ettől rettegek, hogy mi van ha nem él. :( Az előzőbe is bele voltam betegedve, így lassan 2 év távlatában még mindég ez kísért sajnos, pedig annyira akarom, hogy minden rendben legyen. :( Ő a mi kis Csodánk. Feladni soha nem adnám, csak ez a félelem kikészítő, de nem ülhetek mindég az orvos nyakán. :( Nagyon szorítok Nektek, hogy összejöjjön a baba és minden rendben legyen! remélem végre sikerül nektek is! Én 27 éves vagyok.
2014. okt. 27. 11:48
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves Második! Köszönöm hogy te is írtál! Olyan jó ilyen pozitív példát is hallani. Gratulálok Nektek a babához! :) Te megbeszélted a dokival a gyakori Ultrahangot? Mert ez lehet , engem is megnyugtatna egy kicsit. Milyen gyakran jártál?
2014. okt. 27. 11:51
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia! Próbáld meg úgy felfogni a vetélést, hogy nem volt egészséges az a baba, azért ment el! Bízni kell valamiben és én annak a híve vagyok, hogy valaki fentről tudja, hogy mikor érünk be az anyaságra. Neked most jött el az idő, semmi baj nem lesz meglátod, csak próbáld meglátni ebben a pozitívat és nem a vetélésben a negatívat! Nehéz, de a mostani csodádat, nem véletlenül kaptad! :) Szorítok, hogy minden rendben legyen :) (Én 2-ra nem várom a mensit :))
2014. okt. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi több, mint 2 évet vártunk a babára. Megcsináltattuk az összes létező vizsgálatot, aztán kiderült idén áprilisban, hogy egyik petevezetékem sem átjárható, csak a lombik jöhet szóba.

Életem legrosszabb hetei voltak, nagyon megviselt.

Épp intéztük a lombikos dolgainkat, mikor már több, mint 1 hete késett.

Mérges is voltam, hogy még ez is, így a lombik előtt.

Párom kért, hogy teszteljek, én meg mondtam, hogy totál felesleges, nem lehetek terhes.

Aztán mégis vettem egy tesztet, és ahogy belemártottam a vizeletbe, előbb jött ki a "terhes, mint a "kontroll" csík. Zokogtam, azonnal hívtam a vőlegényem, mert ő már azt szerette volna, ha délelőtt, a munkahelyemen megcsinálom a tesztet.

Azt hiszem, hogy kijelenthetem, hogy az életünk legnagyobb csodája!!!! Még a dokim is ezt mondja. :)

Ja, és ahogy írtam, áprilisban volt a HSG, májusban fogant a picikénk.

És rettegtem mindentől az elején. Amíg nem jutottam el az orvosomhoz, akkor azért, hogy nehogy méhen kívüli legyen. Aztán 8. héten egyik nap gyengébbek voltak a tüneteim, akkor azért. Utána minden egyes ultrahangon, hogy vajon még é-e, vajon minden rendben van-e?

17. hetesen éreztem először a mozgását, utána egy hétig semmi, akkor azért pánikoltam, hogy biztosan megállt a szíve stb....

Számomra a 20. heti genetikai UH hozta meg a nyugalmat, és az, hogy minden nap érzem a mozgását.

Most mondhatom azt, hogy kezdem beleélni magam, és tiszta szívemből szeretem a kislányunkat már most. :)

Ráadásul az apuka kislányra vágyott, úgyhogy az meg csak hab a tortán, hogy tényleg picilány lesz. :)

Le sem tudom írni, hogy milyen mértékű boldogságot, és melegséget érzek a szívemben!!!:$

Nyugodj meg, biztosan nálad is minden a legnagyobb rendben lesz!!!!! Írj majd néha, arról, hogy jól vagytok! :)

Üdv

23+1 hetes kismama

2014. okt. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok:

Nem kértem, magánban jártam külön uh-ra egy genetikushoz. Mivel ez nyugtatott meg, így a férjem támogatott ebben. Bár így jóval többe kerül, de nekünk megérte.


Hinni és bízni kell a jóban..ezt tudatosítsd magadban. Nekem sem volt könnyű a várandósság (toxoplasmás lettem, terhességi cukrom lett, végül császároztak...), de megérte.

2014. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok! Holnap kell mennem Ultrahangra, már alig várom. Holnap végre többet fogok tudni, ha minden rendben lesz kicsit azért megnyugszom majd. Nagyon félek, de már alig várom, számolom az órákat vissza. :) Bízom a jó hírekben, ha Isten is azt akarja és a Babócánk is remélem velünk marad. Én mindent megteszek, hogy így legyen. :)
2014. okt. 29. 10:29
 10/16 A kérdező kommentje:
Minden rendben a Babával. :) 15mm :) Jó a szívműködése. Szóval azért ezt hallani elég megnyugtató :)
2014. okt. 30. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!