Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Maradhat csak úgy egyszerűen...

Maradhat csak úgy egyszerűen ki egy havi vérzés, vagy mégiscsak terhes vagyok (negatív teszt ellenére), vagy mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Már 14 napja késik a menzeszem, viszont a vasárnap elvégzett Lily teszt negatív volt, ezért ma beszéltem a nőgyógyászommal telefonon, aki azt mondta legyek türelmes várjam meg a következő havi menzesz idejét, és ha akkor sem jön meg, akkor mindegy, hogy pozitív, vagy negatív a teszt keressem meg, ha meg addig megjön akkor újra lehet próbálkozni.

Kérlek írjátok meg a véleményeteket, mert annak ellenére, hogy mit mondott az orvos kicsit félek, nehogy méhen kívüli terhes legyek, vagy más bajom van, és ha még várok két hetet nem jutok időben orvoshoz.


2008. aug. 13. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben mutatja ki a teszt az első időkben a terhességet, ez függ attól is, hogy milyen a szervezetedben a hormonszint. Ha eddig nem volt egészségügyi problémád, akkor még várhatsz egy kicsit, vagyis mivel 2 hete késik, még kb 2 hetet, mert ha terhes vagy, akkor kb most úgy 3 és fél 4 hetes lehet. Igaza van az orvosodnak, de ha nem jön meg a következő alkalomra sem, akkor már mindenképp menj el a dokihoz. Egyébkét ajánlom próbálj meg egy tesztet a legérzékenyebb fajtából.
2008. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászóláshoz annyit tennék hozzá, hogy ha már két hete késik, akkor nem három és fél hetes terhes vagy, hanem hat hetes (egy átlagos 28 napos ciklus szerint). Ugyanis az orvosi gyakorlat a terhességet az utolsó menstruáció első napjától számítja, még akkor is, ha nagy valószínűség szerint csak rá két héttel volt peteérés és megtermékenyítés.

Én a helyedben csinálnék még egy tesztet (keress egy érzékeny tesztet, bár nekem a Clearblue is jó volt, de lehet, hogy neked gyengébb a hcg termelésed, mint az átlagnak, vagy az is lehet, hogy ciklus vége felé volt peteérésed, nem középidőben és emiatt volt még negatív a teszt vasárnap). Ha az is negatív és továbbra sincs másik vérzés, illetve semmilyen fájdalom, görcs, tünet, akkor várhatsz még egy-két hetet az orvos felkeresése előtt. Ha türelmetlenebb vagy, vagy esetleg bármilyen szokatlan dolgot tapasztalsz, akkor viszont látogasd meg az orvosodat (vagy egy másikat). (Megjegyzem, én nem biztos, hogy tudnék várni...)

2008. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Van egy Lily tesztem (az jó?), azt beszéltük a férjemmel, hogy szombaton reggel tesztelek még egyet.

Azért még megírhatják mások is a véleményüket.

2008. aug. 13. 10:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tennék hozzá, hogy méhen kívüli terhesség esetén is pozitív lesz a teszt, tehát ezt igazából csak az orvos tudja kiszűrni. Szorítok!
2008. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne pocsékold a tesztet...Én is így voltam és a következő mensi idejében megjött:(

Nem voltam terhes,voltam dokinál és ua.mondta,mint a dokid.

Legyél türelmes és igyál cickafark teát!

2008. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!