Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova érdemes pénzt betenni?...

Hova érdemes pénzt betenni? 100 ezer Ft-ot szeretnék lekötni. Melyik banknál, mi a legjobb lehetőség?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 14:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100 000 forint az semmi. Szinte tök mindegy, hogy hova teszed be... :-(
2011. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
sajnos ahogy az elsö mondja. 100 000 HUF az szinte semmi. számlavezetési díj elviszi a kamatot.
2011. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mar megint a sok lehurrogo!


A legtobb banknal van megtakaritasi szamla, ahol helybol is van valami kis kamat, nincs szamlavezetesi dij, es ugyanugy lekotheto a penz, mint normal folyoszamlarol.


Ha 26 even aluli diak vagy, akor meg amugy is egy csomo banknal van ingyenes szamla, es onnan le lehet kotni.


Azert ruhellem az ilyen ostoba lehurrogokat, mert a tudatos penzugyi gondolkodast pont az ilyen kis osszegekkel lehet megtanulni. Ha van 100 ezer fagyipenzem, akkor azon megtanulhatom, hogy ha lesz tobb milliom, hogyan forgassam majd. Nem az az evi 5 ezer kamat a lenyeg!

2011. aug. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát elég csóró vagyok, de gondoltam, az a 100.000 talán jobb helyen van egy bankban, mint itthon a párnába rejtve. Rosszul gondoltam? Mindenesetre köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. aug. 26. 12:46
 5/15 anonim ***** válasza:

Most kezdenek akciózgatni a bankok, nézd a hirdetményeiket. A legtöbb jó kamat csak az első 3 hónapra érvényes, és egyre többször kell vmi plusz feltételt is teljesíteni. (érkezzen a számlára x ezer forint havonta, nyiss számlát, stb.) Szerintem sincs igazuk a lehurrogóknak, igenis érdemes tudatosan gyakorolni a pénzügyi gondolkodást. Már ahhoz is önuralom kell, hogy az ember 100 ezer forintot ne költsön el, mit kezdenének ezek a nagyokosok milliókkal? Mindig van egy nagyobb összeg, amihez képest "nem éri meg" lekötni.


CIB Malacpersely számla pl. most 6,5 százalékkal fog ketyegni, a kamathoz elég havi 10 ezret betenni, és a számla önállóan is megnyitható, nem kell hozzá a banknál folyószámla, és ennek nincs havi szlavezetési díja. Ha kellene a pénz, csak az aktuális havi kamatot veszted el. Érdemes megnézni.

2011. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Én a fundamentát ajánlom, 30%os kamatot kapsz rá havonta. Irj privibe és megadom a személyibankárom számát. Ezzel nem tudsz eltévedni.
2011. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30% HAVONTA :D PPPPPPEeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.....
2011. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 27. 14:42
 9/15 anonim ***** válasza:

A Fundamenta és az ügynökei undorítóak. Egyébként tényleg nagy hozamot jelent, főleg a 4 éves, csak az a baj mindezt gyakorlatilag az állam finanszírozza, mert ők 1% kamatot adnak rá, kell a pénz jutalékra.(egyébként nekem van lakáskasszám, csak az otp-nél, nem mintha jobb véleményen lennék róluk).


Ugyanakkor az ide kommentelő ügynök ráadásul hazug disznó! A 30%-ot úgy kell érteni, hogy a fizetésekre ad az állam 30% támogatást, tehát az nem 30% kamat, hiszen mikor van már a lakáskasszában x*48 Ft(x a havi megtakarítás, azaz a 49. hónapot nézzük), akkor az x*0,3 az nem egyenlő x*49*0,3-al.


Ellenben a kérdezőt figyelmeztetem, a most kötött lakáskassza szerződés már csak lakáscélra használható fel.

2011. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 30. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!