Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Barátom fiatalabb, van már...

Barátom fiatalabb, van már egy gyermekem az előző házasságomból. Nem tudom, bevállaljak-e még egyet, bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

Elvált nő voltam, mikor egy rendezvényen találkoztam egy férfivel, aki a barátaimon keresztül próbált hozzám közelebb kerülni, aztán mindent megtett, hogy a közelemben legyen. Csodálatos embert ismertem meg a személyében, végtelenül nyugodt, intelligens, pozitív ember, teljesen beleszerettem. Van köztünk 7 év korkülönbség a javamra. Most vagyunk együtt 1,5 éve. Nem gondoltam, hogy válás után képes leszek még kapcsolatba kezdeni, főleg nem terveztem fiatalabb férfivel.

Régebben mondogatta, hogy ha lenne gyereke, ezt, meg azt csinálná. Beszéltünk róla, hogy én már nem biztos, hogy szeretnék, azt mondta, hogy ez az én döntésem lesz majd úgyis.

A barátainknak nemrég született gyerekük, sokszor megyünk hozzájuk, barátomon pedig látom, hogy mennyire odavan, alig várja, hogy megfoghassa. Olyankor mondja is, hogy milyen jó dolog a gyerek.

Tudom, hogy nem akarna olyan dolgot rámerőltetni, amit nem szeretnék, ezért sem hozza fel a témát. Nekem vannak kétségeim, ezért sem szeretnék már házasságot. Nem szeretném tőle levenni a saját gyerek lehetőségét, de félek, hogy még egy kapcsolatom rosszul végződik valamilyen okból, ahol már van gyerek. Ezt leszámítva nagyon megbízom benne és szeretem, tényleg tökéletesen viszonyul hozzám és a lányomhoz is.

Elsősorban olyan anyukák véleménye érdekelne, akik voltak hasonló helyzetben.

36/N


2014. nov. 3. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

hasonló helyzetben vagyok

én úgy gondolkodom(sajnos)ha egyedül kell majd maradnom 2 gyerekkel el tudjam őket látni, ha magamban tudok majd bízni(mert mondjuk van jó munkára lehetőségem, vagy elég már a tartalékom ami kitart jódarabig, ha valami történne), nos akkor vállalnék csak be, mert én már nem merek egy másik emberre alapozni.


amúgy e egy kulcsszó is volt:

"Beszéltünk róla, hogy én már nem biztos, hogy szeretnék, azt mondta, hogy ez az én döntésem lesz majd úgyis. "


már most nem vállalja a felelősséget..

2014. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Lehet sot biztos, h a 20 eves elettapasztalatommal nem tudok jo tanacsot adni, DE.. egyszer elunk! Az eletben vannak csalodasok, nehez percek/orak/napok, de ezeket a pozitiv dolgok karpotolnak! Nem lesz megegy esely, mert egy eleted van. Ezt neked kell tudnod, h h dontesz, mert a TE ELETED! :) Hallgass a szivedre, es elj! :) Ha azt erzed, h minden szuper lesz akkor hajra, de ha ketelkedsz benne akkor meg varj vele szerintem.. :)
2014. nov. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az nem kulcsszó. Ha a kérdező szeretne gyermeket, a férfi ott marad mellette, ha nem, akkor is. Nem kell kiforgatni a szavakat.
2014. nov. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben járok. Csak nálunk nagyobb a korkülönbseg a javamra. Szeretne babát a párom. És át gondoltam. Nem fosztom meg ettől a csodálatos elmenytől hisz neki is joga van a gyermekhez. És ha engem valasztott nem véletlen. ...igy meg próbáljuk. Mindent át gondoltam. Ha egyedül is maradnék amit ketlek akkor is birni fogom 2 gyerkoccel....de nem is gondolok arra hogy külön megyünk. Pozitivan állok mindenhez.
2014. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es 3-nak

de azért ez mégiscsak érdekes, hogy a nőre hárítja teljesen, mint döntést...

már ebből lejön milyen férfi, aki szerte mások mögé bújni.nem egy családfő jellem..

2014. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*szeret mások mögé bújni
2014. nov. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!