Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik babát szeretnének,...

Akik babát szeretnének, mennyire kattog az agyatok a dolgon? Hogy terelitek el a gondolataitokat, egyáltalán sikerül?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak azt lehet hallani, hogy ne görcsölj rá. Egyáltalán mikortól számít rágörcsölésnek?

Nekem olyan nehéz nem rá gondolni, próbálom lekötni magam, de akkor is folyton a gondolataimban motoszkál,pedig csak az első próbálkozási hónap. Csak már kicsit engem idegesít, hogy egyfolytában ez körül jár az agyam,hiába dolgozom, sportolok, takarítok,mindig ott van bennem. Ez már rágölcsölés?


2014. nov. 14. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez még nem az! :)

Nálunk első alkalommal úgy volt, hogy a párom állandóan szekált a babatémával, így egyik nap úgy döntöttünk hogy na mostantól jöhet. (Gondoltam ugyis eltart ez még hónapokig...) Hát azonnal sikerult! Nem is gondoltam az egészre! A másodiknál is ugyanez volt! Én inkább arra gondoltam, hogy jó lenne ha picit később jönne...pár hónap múlva. De talán ha így lett volna én is rágörcsöltem volna hogy miért nem sikerül! :) Ki tudja?!

2014. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok! Az a rágörcsölés ha ovulációt nézel, meg hőmérőzöl...meg mindenféle teszteket csinálsz! Nem tudom mik ezek pontosan mert nekem nem kellett ezeknek utánajárni.
2014. nov. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szia.nagyon nehez nem ragorcsolni.mi mikor eldontottuk hogy babat szeretnenk akkor nagyon ragorcsoltem allandoan a baba volt a fejemben szex kozbe meg csak arra gondoltam hogy na most sikerul vagy nem?! 8honapig nem jott ossze a baba annyira ragorcsoltem.mar teljesen kikeszultem.aztan azt mondtam ez igy nem mehet tovabb majd jon ha jonni akar es kovetkezo honapban egybol pozitiv lett a teszt.azota a kisfiam mar 3 eves.most kistesot szeretnenk es nem gorcsolok ra.persze a fejembe van meg nezem mikor van peteeresem meg ilyenek de nem akarom most olyan gorcsosen a babat.ez az elso probalkozos honapunk.valahogy allitsd at az agyad hogy majd jon ha jonni akar.es hidd el igy hamar fog jonni a baba.szedj vitamint.drukkolok hogy hamarosan pozitivat tesztelj
2014. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

számomra már az is az ha ovutesztelt és hőmérőzöl .....


nem lehetne h egy kicsit csak simán élvezd azt h nem kell védekezni és szexelhettek mikor akartok ????

no ez a nem rá görcsölés !

2014. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

ovutesztelek, hőmérőzök, babakocsit nézegetek, pedig még nem csináljuk élesben. Nem gondolom hogy rágörcsöltem, jön majd úgyis, viszont mivel kikezelendő problémám volt, nem árt magam figyelni, hogy rendben vagyok-e, nem majd egy év múlva gondolkozni, hogy mi lehet a gond.

Szerintem az a görcsölés, hogy "MA KELL" szexelni a babáért, vagy sírógörcs, hiszti ha megjön a nem várt.

Másról sem beszélni, csak a babáról, terhességről, másra sem gondolni, csak ha nagyon kell.

2014. nov. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Azt tudom kb. hogy mikor van ovum, mert jelez a testem, ezért más eszközt nem próbáltam, csak sokat olvasgatok a témában. Szexet nagyon élvezem, de hazudnék, ha nem döntöttem volna le jobban a párom ovu környékén, de gondolom ez még bele fér vagy nem? Valójában a rágölcsölés alatt azt értettem, hogy folyton arra gondolok, hogy vajon megfoggan-e vagy sikerül-e megtapadnia, vagy hogy fogom elmondani a páromnak vagy a nagyszülőknek, hogy terhes vagyok meg ilyenek? De ez tényleg sőrőn eszembe jut, hiába foglalomle mással maga, az agyamat nem tudom közben kikapcsolni.
2014. nov. 14. 14:49
 7/11 A kérdező kommentje:
Most látom, az utolsó sor tele van hibákkal, nem figyeltem a gépelésre, bocsi.
2014. nov. 14. 14:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Gooondoltam hogy le leszek pontozva.

Szerintem amúgy mindenkinek szíve joga, hogy rágörcsöl-e vagy sem, egyrészt a párján kívül ehhez senkinek semmi köze, nem kell hozzá engedélyt kérni az itt válaszolóktól, másrészt, nem ettől függ, hogy megfogan-e az a baba, vagy nem. Van aki tervezősebb, van aki nem, van aki már a határt súrolja.

Kiütést kapok attól, ha valaki azt a szöveget tolja, hogy majd ha nem görcsölsz rá, terhes leszel. Mintha ettől függne. Cseszheti az ember a nem görcsölést, ha pl. hormonproblémája van, lásd: én is.


Ha úgy érzed, hogy túl sokat foglalkozol a témával, vagy nehezen tűri a férjed, párod, környezeted, azért érdemes elgondolkozni.


Én is sokat gondolkozom a baba témán, ha látok egyet az utcán, elmosolyodok magamban, de nem visel meg egyáltalán, hogy a környezetemben hány baba születik.

2014. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én akkor paráztam be mikor kiderült, hogy terhes vagyok! Addig én voltam a világ legnyugisabb embere! Kicsit betojtam pedig terveztük, és onnan kezdve egyfolytában ezen kattogtam...milyen vizsgálatok kellenek, mikor, csak ne csússzak ki az időből, ez az eredmény mikor jön meg, most minden rendben akkor? :) Aztán a közepefelé lenyugodtam!
2014. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi 3 hónapja próbálkozunk. Pont ma reggel mondtam a páromnak, hogy már megint azt álmodtam, hogy született egy gyönyörű kisbabánk. Erre ő azt mondta, hogy azért álmodom mostanában ezt, mert már nagyon szeretném. Ami igaz is. :)


Általában jelez a testem ovukor, így olyankor többször vagyunk együtt, de mást még nem próbáltam ki (hőmérőzés, ovuteszt, stb.). Mensi előtt szoktam barnázni, így még azt szoktam figyelni és remélni, hogy ebben a hónapban nem lesz. Ami talán még furi, hogy állandóan a progeszteron és prolaktin szintről valamint a sárgatest hormonról olvasgatok.


De elterelni a gondolataimat egyszerűen nem tudom. Úgy érzem viszont még nem görcsöltem rá.

2014. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!