Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rejtett terhesség? Létezik?...

Rejtett terhesség? Létezik? Mik a tünetek a klasszikus tüneteken felül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több helyen is olvasni, hogy vannak nők, akik legalább a 20. terhességi hétig (vagy tovább) nem veszik észre, hogy terhesek. Megjön nekik, nem görcsölnek, nincs hányinger, gyakori vizelési inger.


Akkor honnan tudják? Mármint azért 20. hét, mert akkortól mozog a gyerek a pocakban? Vagy megváltozik az alakjuk? Nő egyáltalán a pocakjuk? Súlygyarapodás?


A klasszikus tüneteket mindenki ismeri, de mi van, ha azok nincsenek? Honnan tudod, hogy terhes vagy? Érdemes tesztelni olyankor, amikor gyanús lesz a dolog? Mitől gyanús?


Egyáltalán, terhességi teszt "meddig" mutatja, a terhességet? (Hcg meddig van jelen a szervezetben?)



2014. nov. 17. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A hcg csak egy bizonyos terhességi korig nő, aztán csökken. Azthiszem 15 hetes korig, talán 20 hetesen már ki se mutatja.

Nagyon sok mindennek össze kell jönnie ahhoz, hogy az ember ne vegye észre, hogy terhes. Abból kiindúlva, hány embertől hallottam már, hogy végig menstruáltak-de tudták, hogy terhesek, vagy elejétől, vagy a babamozgások észlelésétől-ez megtörténhet. És abból kiindulva, hogy egyeseknek mennyire kicsi a hasuk, főleg, ha valakin van 25kiló plusz, lehet, hogy nem is nő egyáltalán a pocakja. És abból kiindulva, hogy egyeseknek semmi bajuk sincs egész végig, ez is összejöhet. És valakinek tényleg keveset mozog a babája.

1. babámmal kutya bajom nem volt, semmilyen terhességi tünetem nem volt se elején, se végén. Nem nyomott a baba se, és nem jártam sűrűn wc-re, nem volt hányinger, fáradtság...semmi. 1. babám akkor mozdult meg, ha én kértem. Napjában csak egyet rúgott, azt is épphogy éreztem.

2. terhességemmel minden tünetem van:D És a baba alig nyugszik, egyfolytába mozog és akkorákat, hogy már fáj. Viszont az első menszim megjött, sőt, erősebb volt, mint szokott.

Szóval én magam tapasztaltam, hogy talán észre se lehet venni, ha nem odafigyel az ember a magzatmozgásokat, és van, hogy tényleg nincs tüneted és még menstruálhatsz is közben. Viszont első babával akkora volt a hasam, hogy azt hitték, ikreket várok. Most másodikkal van, aki észre se vette a munkahelyen, hogy terhes vagyok. Az utolsó munkanapomon is, mikor mondtam valakinek, hogy leállok, ez az utolsó napom, akkor ketten is kérdezték, hogy "mert?" mert terhes vagyok, 34+4, és majd kigúvatt a szemük, hogy hova raktam a hasam:D Mondjuk azért szerintem látszik.

Szóval akár összejöhet, de sok mindennnek kell összejönnie.

Ha nem próbálkozol, csak úgy becsúszik, akkor pláne előfordulhat, hogy nem veszed észre. Baba fekvésétől is rengeteg függ, vagyis inkább a méhlepény az, ami takarhatja a babát. Ha a hasfaladon van a méhlepény, a mozgások jóval kisebbek.

2014. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
A hcg szint a 3-16. Hetig a legmagasabb, de a terhesseg utolso heteiben is min. 3000 körüli a szintje (a tesztek 10-25ös érzékenységűek). A dolog egyébként extrém ritka, jellemzően az alacsony képzettségű, rossz körülmények között élő nőket érinti, és szimplán a tünetek felismerésére való képesség hiánya járul hozzá. Meglehetősen régóta dolgozom szülészeten, de olyat, hogy valaki menstruált volna a terhessége elején 2x láttam. A férjem is csak 3x, pedig ő orvoskent dolgozik ugyanitt.
2014. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én menstruáltam, mégis kiszúrtam. Egyszer megkérdeztem erről egy kriminálpszichológust a csecsemőgyilkosságok kapcsán, ő azt mondta, h kizárják a nők a tudatukból még a lehetőséget is. (kizárás/tagadág, m énvédelmi mechanizmus) A környezet pedig szimplán belecarik.
2014. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Mindenkinek ment a zöld!


Kicsit zavaros, hogy a hcg akkor egy ideig nő, majd csökken, de nem tűnik el a szervezetből, így a terhesség végéig 3000-es szinten mozog, vagy a közepén nagyon lecsökken, és a vége felé ismét nő? Tehát középidőben a teszt mondjuk nem mutatja ki a terhességet, az elején és a végén pedig igen? Bocsánat, ha nagyon értetlen vagyok! Magyarul, ha terhességre gyanakszik valaki, akkor is érdemes tesztelnie, ha valószínűleg már túl van a 12. héten? (Tudom, az orvos a tuti.)


Ha van még vélemény, tapasztalat, akkor azt várom! :)

2014. nov. 18. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincsen olyan, hogy nem mutatja ki. A 16. héten nő, onnantól kb. a 24. hétig valamilyen mértékben csökken, de van, hogy abszolút nem, majd stagnál a szülésig. Egyetlen alkalommal sem láttam még olyat, hogy hcg teszt nem jelzett várandósságnál. Olvasni olvastam, de látni láttam ilyet.


hogy értsd: [link]

2014. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az átlag bhcg a 12. hét után is olyan 500000-80000 körül mozog. Ritka a kevesebb. És van, hogy szülés után hat héttel is jelez még a teszt.
2014. nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!