Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet mesterséges megtermékeny...

Lehet mesterséges megtermékenyitést végezni azoknál, akiknek nincs semmi féle problémájuk, pl. : meddőség?

Figyelt kérdés

Törvényileg ez megengedett lenne? Ha igen, mennyibe kerül egy ilyen beavatkozás? Vannak valamiféle hátrányai?


Fontos lenne! Előre is köszönöm a segitséget!


2010. jan. 29. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha egyedülálló nőként spermabankhoz fordulsz, akkor pl mesterséges megtermékenyítést fognak végezni.
2010. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szia!

Hát igen csak ilyen esetben nem támogatja a Tb marad a magándoki, akinek a vizitdíja is nagyon sok, plusz a hormoninjekciók előtte, ami százezres nagyságrend, és a beavatkozás költsége ami több millió. Még akik meddők és szükségük van rá, és a beavatkozást támogatja a Tb azoknak is nagyon megterhelő anyagilag, hiszen a gyógyszereket akkor sem támogatják, a Kaáliba tavaly pedig egy konzultáció 13 ezer volt.

2010. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyedülálló. tudom, hogy a tb nekünk nem járna, hiszen Hála Istennek semmi bajunk, ezért azzal is tisztában vagyunk, hogy mélyen a zsebünkbe kellene nyúlni, csak azért nekünk sem teljesen mindegy, hogy mégis mennyire! Mert ugyebár nekünk természetes módon is lehetne babánk, csak mivel sokat szeretnék, igy próbálnánk röviditeni az időt.
2010. jan. 29. 13:01
 4/15 anonim ***** válasza:
Miért hány évesek vagytok hogy ennyire szorít az idő? Egyébként a kérdésedre a válasz: Lehet, de ahogy előttem is írták, saját zsebes finanszírozás, magánintézményben.
2010. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem egy 6 millióból 1 megtermékenyítés kijön, ha nem lsz sikeres, akkor minden előről.

2010. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk semmiről lemaradva, vagy lekésve, de mivel már azt emlitettem, hogy sok gyereket szeretnénk (nem kettő vagy három), igy jobb lenne, ha mondjuk egyszeri szülésnél akár 2-3 baba jönne! Még határos korban vagyunk, ezért lenne lényeges ez a módszer! Én speciel nem látok ebben semmi rosszat! Csak lehetőségeket keresünk, de ha nem jön igy össze, akkor sincs semmi gond, majd jönnek 2 évente szépen sorjában. csak a mi esetünkben, ha nem húzódna el több évig, sokkal egyszerűbb lenne. Bárki mondhat véleményt, de itélkezni valaki felett, akit/akiket nem ismer nincs joga.


Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 29. 14:17
 7/15 anonim ***** válasza:
Értem. Nos, szerintem felesleges inszeminációval kezdeni azonnal. Annyival nem ad több esélyt. Ha minden rendben veletek, akkor természetes úton is összejöhet kevés idő alatt sok baba. Inkább ovuteszteljetek és legyetek együtt a lehető legtermékenyebb napokon.
2010. jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja. Most olvasom a legutóbbi kommentedet. Inszeminációval nem nő drasztikusan az ikerterhesség esélye, csak a fogantatásé emelkedik valamelyest. Inszeminációtól nem lesz automatikusan hármasikretek, sajnálom.
2010. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rendben van, de én úgy olvastam több helyen is, hogy sokkal nagyobb az esélye, hogy ikreid legyenek, mint sima úton. Mi nem minden áron szeretnénk ezt megcsinálni, csak foglalkoztat és elgondolkodtat a gondolat. Még szinte friss ez a dolog, tegnap kaptuk az ötletet. Nem állunk görcsösen ehhez az egész dolog. És, szerintem, ha az ember eljátszik azzal a gondolattal, hogy mondjuk (tegyük fel) egyszerre lesz 3 babája, akkor ott van hogy mindjárt csak egy évébe telt az egész és nem hat. véleményem szerint ez egyáltalán nem hangzik rosszul.
2010. jan. 29. 14:40
 10/15 anonim ***** válasza:

Nagyobb az esélye, persze, hiszen inszem előtt is alkalmaznak petefészek-stimulációt, de csak kicsivel.


Azt is vedd számításba, hogy ikerterhességnél gyakran előfordul, hogy az egyik (többes ikreknél több) baba még a méhen belül elhal, felszívódik. Kihordani is nehezebb őket.


Aztán tegyük fel, hogy hármasikreid születnek, és egy évvel később megint hármasikrekkel esel teherbe. rendben, 4 év alatt lesz 6 gyereked, de amíg terhes vagy, hogy látod el azt az első három ikret? Főleg, ha fekvésre fognak, kórházba fektetnek?


Nem dönthetek helyetted, csak nem nagyon látom értelmét erőszakot tenni a természeten, ha nem muszáj. Esetleges vallási okokból meg pláne nem (mielőtt megsértődnél: keresztyén vagyok).

2010. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!