Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mit tennétek a helyembe?

Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
23 leszek ès a pàrom is. Együtt lakunk, több, mint 1 ève, minden happy! :) Mindketten dolgozunk, tavasszal sajàt lakàsba megyünk, egyelöre ez a terv! Azonban nekem lassan 8 hónapja kb. "gyerekmàniàm" van. Munka mellett eljàrok mèg 4 óràba babysitterkedni, hogy kicsit lecsillapítsam a sajàt gyerek utàni vàgyat! De sajnos csak rosszabb lett! :/ Pàr napja reggel, szóba kerültek a tervek, megkèrdeztem a pàrom, hogy mi a terve velem/velünk? Azt mondta, hogy velem szeretne maradni mindig, gyerekeket, pontosan kettöt, bejàrni a vilàgot ameddig míg ketten vagyunk, hàzassàg, tömènytelen szex :) ès egy boldog èlet! Nagyon levett a làbamról ezzel! Nagyon szeretem öt! Viszont mèg nem szeretne babàt...5 èvet mèg legalàbb szeretne vàrni, èn viszont ha tehetnèm, akkor 5 percet sem vàrnèk a babaprojectig! Hètvègente eljàrunk ide-oda a baràtokkal, de èn nem èrzem jól magam...Valahogy semmi kedvem màr az iszogatàshoz meg a görbe èjszakàkhoz.. sokkal inkàbb lennèk otthon a babàmmal forró teàt iszogatva a kanapèn. Valahogy sokkal többre tartanàm ezt! Szedeg fogamzàsgàtlót, ùgyhogy az esèlyem 0 a vèletlen teherbe esèshez, ezèrt arra gondoltam, hogy abbahagyom, titokba. Aztàn nem szedem tovàbb, mondjuk egy 6 hónapig. Ha nem jön össze a baba, akkor megint elkezdem szedni...ha meg teherbe esek, akkor hurrà! Azt mondom neki, hogy a tabletta mellett lettem terhes, bebizonyitani nem tudja, hogy nem. Viszont oltàri nagy szemètsèg lenne! Ha megszületne a baba, akkor elmondanàm neki az igazat utàna màr. Biztos vagyok benne, hogy imàdnà a babànkat ès, hogy örülne neki, hogy igy "lakault" illetve alakitottal. Elitèlhettek lepontozhattok de nagyon sz*r èrzès, hogy mindent megtennèk egy picièrt, mègsem lehet, ès különösebb ok nincs mögötte. Anyagi gondunk nincs, imàdjuk egymàst, együtt is lakunk, ès ugyanazok a terveink egymàssal csak idöbeli különbsègek vannak! De ez az èn testem, ès nem 28 èvesen akarok nekiàllni a babaprojectnek, mert mivan ha 3-5 èvig tart mire teherbe esek??? Nem a nagyija akarok lenni a gyerekemnek! Nem hiszem, hogy 23 èvesen fiatal lennèk az anyasàghoz. Az a baj, hogy nem tudnàm megtenni a pàrommal azt, hogy àtverem, csak regèlek róla...Mit tennètek a helyembe? Vàrjak ki? Fèlek, hogy erre az egèszre ràmegy a kapcsolatunk!
2014. nov. 20. 16:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele az érzéseidet és kössetek kompromisszumot. Azt ne csináld, hogy átvágod, mert ez csak visszafelé sülhet el.
2014. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha igazán szeret akkor megért, beszélj vele
2014. nov. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne vágd át! Ismerősi körben több csaj is padlóra került emiatt, mert a pasi azonnal faképnél hagyta őket, amikor kiderült, hogy teherbe estek. Persze mindez nagy veszekedés és üvöltözés után, pláne amikor még az is kiderült, hogy át lettek dobva, és a gyógyszert nem szedik a csajok. Egyedül gyereket nevelni meg nem kóser, egy gyereknek kell Apa is! Ha te nagyon akarsz, beszéljetek erről. Ha ő továbbra is halogatja, sajnos nem a jelenlegi pasid lesz az életed párja és gyermekeid apja. Lehet váltanod kell majd egy gyerekcentrikus pasira.
2014. nov. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos ez nagyon rossz ötlet.. Oké hogy örülne a babának de mivan ha a bizalma megszakad? Azért ez egy nagy dolog. Inkább mond el neki őszintén hogy mit érzel. Sokkal jobb az egyenes út. Mond neki hogy te most akarsz, te készen állsz rá. És kössetek kompromisszumot. 5 év helyett legyen 2 év. Jövőre kezdjetek neki a dolognak mert lehet eltart pár hónapig/évig.. Főleg hogy gyógyszert szedsz aminek ki kell ürülnie.
2014. nov. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Megis ugy tunik hogy nem vagy egy felelossegteljes ember. Megmondta hogy meg nem akar vagy elfogadod vagy keressel mast. De ha atvagod ne lepodj meg ha gyerekedet egyedul nevelo anya leszel tars nelkul. Tenyleg megeri neked 23 evesen a kapcsolatodat ezert tonkretenni?
2014. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha ennyire nem bírod, keress magadnak olyat aki gyereket csinál neked azonnal. Komolyan az ilyen nőktől egyszerűen hánynom kell, már az is undorító jellemre vall, hogy eszedbe jut az, hogy átvágd a másikat. Mutasd meg a párodnak a kérdést, remélhetőleg időben rájön miféle nővel (?) van együtt...

És nincs olyan épeszű, intelligens ember, aki erre azt tanácsolná neked, persze csapd be, szülj egy gyereket a háta mögött.

2014. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem abbol áll az anyaság hogy forró teát szürcsölsz a kanapín hemperegve! Tévedésekben élsz és nagyon koppanhatsz
2014. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Legy egyenes,ne hazudj semmikepp!

Ha elmondod neki amit erzem,biztos vagyok benne,hogy kozos nevezore tudtok jutni.

Mondjuk jovo ev vegeig szeded a gyogyszert,utana vartok mig kiurul,aztan hajra!igy mire meglenne a baba eltelne legjobb esetbe is ket es fel ev..

2014. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Basszus, mintha magamat olvastam volna vissza 1 évvel ezelőttről. Én most 24 vagyok és hidd el ugyanezt éreztem én is, amit most Te! Annyi különbség volt csak, hogy én nem szedek fogamzásgátlót, hanem megszakítással védekezünk, illetve nekem nem mondott a párom ilyen horror időt, hogy 5 év, hanem csak a majd, majd.. ez sokszor még dühítőbb volt, gondolhatod, hogy mikor jön el az a majd?! És képzeld csodák-csodájára addig mondogattam neki, én is baby-sitterkedtem, még külföldön is stb. hogy végül most decemberben VÉGRE elkezdhetjük! Ezt csak azért írtam le neked, hogy szerintem ha ő is akar babát, csak az időzítés nem tetszik neki, akkor próbáld meg meggyőzni épp észérvekkel! Én sokszor mondtam neki például, hogy alapból attól, higy elkezdjük, az még nem azt jelenti, hogy holnap az ölünkbe pottyan egy baba. Meg egyébként nagyon sokat sírtam neki emiatt és ezt nem azért csináltam, hogy célt érjek tudatosan, hanem csak sokszor kitörtek belőlem ezek az érzések, ha például megláttam egy két velem egyidős csaj ultrahang vagy újszülött baba fotóját a facen. Úgy éreztem igazságtalanság, hogy nekik már lehet. Most így már belátom most sem késő elkezdeni, de akkor én is úgy éreztem hogy most és azonnal akarom. Remélem segítettem vmit azért a történetemmel. U.i.: Átvágni tényleg nem szabad, ez az egy biztos!!
2014. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem akarom tönkretenni, egyàltalàn nem! :) Mondom, hogy tuti nem tudnàm ezt megtenni csak a szàm jàr meg elvagyok keseredve nèha..De nèha az is eszembejut, hogy basszus mi lenne ha tènyleg vèletlen lennèk terhes? Akkor el kellene vetessem, mert ö megmondta, hogy nem akar? Jó okè, ez a "mi lenne ha" kategória de hàt akkor is! Szerintem ha komoly pàrja van az embernek, akkor nincs ilyen, hogy jaj hàt èn ezt mèg nem akarom, vissza a feladónak. Ô konnyen osztja be az idöt, hogy àà majd èv mùlva, de ki is kell hordani meg minden az màr önmagàba 9 hónap, meg mèg össze is kell hozni az meg az Jó Isten tudja meddig tart...lehet, hogy 5 èvig. Nem mintha bàrmiröl is le lennèk maradva ès nem akarom tönkretenni a kapcsolatunkat az önzösègemmel! :/ De mindig èn vagyok az aki enged ès mègis èn fàzok rà. Pàr hete azt vàgta a fejemhez, hogy ö mindent megtenne èrtem a vilàgon, ès nèha az az èrzèsem, hogy te èrtem nem. ?! A mai napig nem èrtem, hogy mire cèlzott. Azóta màr azt mondja, hogy ne haragudjak, tudja, hogy èn is megtennèk èrte mindent. Ugyhogy szerintem biztosan nem hagyna el, egyèbkènt ha babàs lennèk. Egyèbkènt egyszer ö is àtvert engem a kapcsolatunk elejèn Na de kàr ezen ràgódjak, mert nem vagyok az. :/ Anyukàm egyèbkènt nagyon-nagyon tàmogatna azt mondta, ha terhes lennèk ès a baràtom szülei sem elleneznèk egyàltalàn. Csalàdi tàmogatàsom az lenne, anyagi is jòcskàn, meg lelki is. Egyedülàlló anyakènt is feltudnàm nevelni a picit, csak nagyon rossz èrzès ezt opciónak felhozni, amikor àlítólag egy boldog, komoly pàrkapcsolatban vagyok.
2014. nov. 20. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!