Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mit tennétek a helyembe?

Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
23 leszek ès a pàrom is. Együtt lakunk, több, mint 1 ève, minden happy! :) Mindketten dolgozunk, tavasszal sajàt lakàsba megyünk, egyelöre ez a terv! Azonban nekem lassan 8 hónapja kb. "gyerekmàniàm" van. Munka mellett eljàrok mèg 4 óràba babysitterkedni, hogy kicsit lecsillapítsam a sajàt gyerek utàni vàgyat! De sajnos csak rosszabb lett! :/ Pàr napja reggel, szóba kerültek a tervek, megkèrdeztem a pàrom, hogy mi a terve velem/velünk? Azt mondta, hogy velem szeretne maradni mindig, gyerekeket, pontosan kettöt, bejàrni a vilàgot ameddig míg ketten vagyunk, hàzassàg, tömènytelen szex :) ès egy boldog èlet! Nagyon levett a làbamról ezzel! Nagyon szeretem öt! Viszont mèg nem szeretne babàt...5 èvet mèg legalàbb szeretne vàrni, èn viszont ha tehetnèm, akkor 5 percet sem vàrnèk a babaprojectig! Hètvègente eljàrunk ide-oda a baràtokkal, de èn nem èrzem jól magam...Valahogy semmi kedvem màr az iszogatàshoz meg a görbe èjszakàkhoz.. sokkal inkàbb lennèk otthon a babàmmal forró teàt iszogatva a kanapèn. Valahogy sokkal többre tartanàm ezt! Szedeg fogamzàsgàtlót, ùgyhogy az esèlyem 0 a vèletlen teherbe esèshez, ezèrt arra gondoltam, hogy abbahagyom, titokba. Aztàn nem szedem tovàbb, mondjuk egy 6 hónapig. Ha nem jön össze a baba, akkor megint elkezdem szedni...ha meg teherbe esek, akkor hurrà! Azt mondom neki, hogy a tabletta mellett lettem terhes, bebizonyitani nem tudja, hogy nem. Viszont oltàri nagy szemètsèg lenne! Ha megszületne a baba, akkor elmondanàm neki az igazat utàna màr. Biztos vagyok benne, hogy imàdnà a babànkat ès, hogy örülne neki, hogy igy "lakault" illetve alakitottal. Elitèlhettek lepontozhattok de nagyon sz*r èrzès, hogy mindent megtennèk egy picièrt, mègsem lehet, ès különösebb ok nincs mögötte. Anyagi gondunk nincs, imàdjuk egymàst, együtt is lakunk, ès ugyanazok a terveink egymàssal csak idöbeli különbsègek vannak! De ez az èn testem, ès nem 28 èvesen akarok nekiàllni a babaprojectnek, mert mivan ha 3-5 èvig tart mire teherbe esek??? Nem a nagyija akarok lenni a gyerekemnek! Nem hiszem, hogy 23 èvesen fiatal lennèk az anyasàghoz. Az a baj, hogy nem tudnàm megtenni a pàrommal azt, hogy àtverem, csak regèlek róla...Mit tennètek a helyembe? Vàrjak ki? Fèlek, hogy erre az egèszre ràmegy a kapcsolatunk!
2014. nov. 20. 16:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Egyèbkènt öt meggyözni arrol amit nem akar? az lehetetlen! Mintha loval sakkoznàl kb. Ja azt mèg elfelejtettem irni, hogy esti suliba akar jàrni, a munka mellett. Az lesz legalàbb 3-4 èv mire elvègzi. Nèha olyan èrzèsem van mintha betervezne, hogy nehogy az idöbe egy gyerek is belefèrjen. Egyèbkènt rajzolokènt dolgozik egy èpitoipari irodàba, tokjol keres, kulfoldon èlunk nem is èrtem ezt az esti sulis dolgot.. Na de ez van, kènytelen leszek leàllni ès az idore bizni magam. Csak nehogy 5 èv mulva benyogje, hogy àà legyen inkàbb mèg 3, mert tudom milyen. Mindig mindenre ugy kell ràeröszakolni, aztàn a vègèn mindig mondja, hogy dejo hogy ràszedtèl..az egèsz kapcsolatot èn "turboztam fel" mert tàvkapcsolatban voltunk 2 èvig o itt èn meg Magyarorszàgon. Egèrtelmu volt h èn jovok ide ès tanulom meg a nyelvet mert o mire megtanul magyarul addig nyugdijas leszek. Igy is lett.. o mindig mindenre kèszen akar àllni. De ha mindig arra vàrsz, hogy kèszen àllj valamire akkor egèsz èletedben csak vàrni fogsz.
2014. nov. 20. 16:57
 12/16 anonim ***** válasza:

Én sem akarnék várni a helyedben, ha minden adott.

Mindig lenne mire várni: most suli, most munka, most még pénz kéne, stb., ha az emberek megvárnák a legideálisabb helyzetet a babához, nem születnének gyerekek.

Mi is vártunk, előbb esküvő, aztán kinevezés, ház felújítás, stb., és amikor szerettünk volna, nem sikerült, végül lombikoznunk kellett, 34 lettem, mire végre megszületett a fiunk.

Most nem azt mondom, hogy Nálatok is gond lesz, hanem hogy ilyen is van. Most megint meg vagyunk lőve a tesóval, mert ha ezt tudtuk volna, előbb nekiláttunk volna az elsőnek, így leszek 36-38, mire a másodikat megszülném, ha összejön, arról nem is beszélek, hogy eredetileg hármat szerettünk volna.....


MOndd meg neki, hogy leteszed a gyógyszert, és ha akar, jöjjön a baba. Meglátod, erre hogy reagál.

2014. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ne verd át semmiképp, az a legrosszabb, amit tehetsz.

Ugyanis ha kiderül, akkor vagy elhagy, vagy ha nem is hagy el, a kapcsolatotok megromlik. Agyereket biztos szeretni fogja, de téged már közel se biztos.


Mit tehetsz?

1. Elmondod ugyanazokat az érveket, amiket leírtál. Nem szeretnél idősebb korban gyereket, mert nagyobb a kockázat, ki tudja mikor jön össze stb.

2. Mondd meg neki kerek-perec, hogy leteszed a gyógyszert. Úgy sem árt, hogy ha előtte egy kicsit megnézed, hogy egyáltalán visszaáll-e a ciklusod.

Ha nem akar babát, akkor védekezzen ő. Ha óvszer mellett dönt, akkor tényleg tutira nem akar még gyereket. Ha pedig megszakítás mellett, akkor tisztázd vele, hogy ha teherbe esel, nem fogod elvetetni.


De alapból azt is felvetheted neki, hogy "védekezzetek" megszakítással, és bízzátok a sorsra, hogy jön-e a baba.

(Természetesen ilyen esetben is figyelj a táplálkozásodra, szedjél folsavat stb.)

2014. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az okostojásnak üzenem, aki lepontozott, hogy az a kérdés:

Én mit tennék a helyében.

Lehet, hogy Te nem értesz egyet velem , Lepontozókám, attól még én így gondolom.....

Ennél nagyobb örömöd az életben nincs, mint lepontozgatni? :)

12es válaszoló

2014. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Mostmár 5-7 évet mondott a párom! Azt mondja, hogy a 30 is ideális évjárat a gyerekhez. Én azt mondtam neki, hogy 2-3 éven belül szeretnék erre rámripakodott,hogy az nagyon korai meg, hogy ő még esti iskolaba akar jarni meg vilagot latni meg eleg penzt akar meg csaladi hazat meg minden fontosabb es elobbrevalo, mint a baba. Most akkor?
2014. nov. 21. 14:49
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát, ha ennyire nem egy a jövőképetek, döntsd el, hogy ő-e az igazi.....


Baráti körünkből egy példa:

a srác már 5 éve volt együtt a nővel, nő majdnem 40, srác 35 körül, nem akarta se elvenni, se gyereket, mondván: kicsi na lakás, dolgoznak, utazzanak, stb.

Aztán szakított vele, következő hónapban megismert egy másik lányt, akinek 2 hónapon belül gyereket csinált, azóta elvette feleségül, 1 éves a gyerek.

Valamiért az előző barátnőtől nem akart, az úja barátnővel meg azonnal.


Ilyen is van, talán nem Ti vagytok egymásnak a zsák, meg a foltja. Ezt Neked kell tudnod.

Meg hogy várnál-e azért 30 éves korodig a gyerekvállalással, mert ő suliba akar járni.

2014. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!