Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem szeretnék tervezett...

Nem szeretnék tervezett gyerekeket. Sokkal szimpatikusabb nekem a nem tervezett gyermekvállalás. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Van már egy lányom. Nem tervezett gyerek. 20 éves voltam, felelőtlenek voltunk, megszakítással szexeltünk, és az apjával hamar szétmentünk. Első blikkre nem egy sikertörténet. Mégis a lehető legjobb dolog, ami történt velem. Tudatosan sosem terveztem volna így az életem, sosem mertem volna felvállalni a döntést, hogy na én most gyereket akarok, mert manapság elég sok feltétele van annak, hogy valaki társadalmilag elfogadottan családot alapítson, és én semmit nem tudtam volna felmutatni akkoriban. Velem egyszerűen csak megtörtént, mint egy kis csoda, mint egy áldás, és nem mint egy vállalt projekt. Egyetlen észérv sem szólt mellette. Ha akkoriban lett volna gyéká, és kiírtam volna, hogy te jó ég, mihez kezdjek most, csupa oltást és alázást kaptam volna, többen pedig az abortuszt emlegették volna. Ehhez képest tök szép évek vannak mögöttünk. A lányom fantasztikus gyerek, és én nagyon jól érzem magam anyaként.

Szeretnék még gyerekeket. Viszont továbbra sem szeretnék erről dönteni. Olyan lehangolónak találom, hogy azt mondjam, oké, jöhet a következő bébi, és innentől a pozitív teszt is valami várható és kiszámítható lépcsője a tervnek... A lányommal egy sokkoló örömbomba volt a teszt, egy óriási kaland volt az egész anyaság (és még ma is az). Egy tervezett gyereknél úgy érzem, ez sokkal nehezebb lenne minden, mert a nehézségekre az villanna fel a fejemben: te akartad, hát nesze! A lányommal inkább hősnek éreztem magam a nehézségek során, nem a saját döntéseim áldozatának. Tervezett gyereknél viszont az lenne a belső elvárásom magam felé, hogy soha ne sokalljak be egy picit sem, és mindent tökéletesen csináljak, hisz én így döntöttem, vállalnom kell a felelősséget, nem hibázhatok, ráadásul tudnom kellett, hogy mivel jár egy gyerek. A becsúszott lányomnál nem gondoltam rosszat magamról, amikor olykor képességeimet meghaladónak éreztem a feladataimat, mert már önmagában teljesítményként értékeltem azt, hogy egyáltalán végigcsinálom a gyerekes mindennapokat annak ellenére, hogy én erre tulajdonképpen egyáltalán nem készültem fel. Közben meg valójában nem is lehet felkészülni, akár tervezi az ember, akár nem.

Folyton úgy érzem, egy tervezett gyereknek talán nem is tudnék úgy örülni, mint egy nem tervezettnek. Az elmúlt években sokszor szexeltem már megszakítással a párkapcsolataimban, noha sosem éreztem kifejezetten alkalmasnak sem az időt, sem a férfit egy újabb gyerekvállalásra. És nem is tudom, hogy lesz-e valaha olyan pillanatom és olyan társam, amikor és akivel teljes nyugalommal és bizonyossággal gyermeket merek vállalni. A belső, független hangom azt mondja, hogy bármelyik szerelemben és bármelyik pillanatban is foganjon a gyermekem, az mindenképp fantasztikus dolog, és szép élete lenne. Ha viszont meghallom a külvilágból érkező hangokat is, úgy érzem, soha senkivel nem kellene gyermeket vállalnom, mert az mindenképp felelőtlenség a mai világban, annyi ponton elbukhatok, és akkor majd szégyenkeznem kell, hogy hogy mertem még szülni, ráadásul tudatosan...

Szerintem hülyeség elítélni a becsúszott babákat vállalókat. Én az igazi felelőtlenségnek pont a tudatos gyerekvállalást érzem, ezért irtózom is tőle. Aki nem megfelelő védekezéssel szexel, az szimplán csak hülye. Aki tudatosan vállalja, hogy gyereket hoz a világra, miközben sosem lehet biztos benne, hogy boldog életet tud neki biztosítani, na az felelőtlenség. Vagyis minden gyermekvállalás az valahol, hisz sosem lehetünk biztosak a dolgunkban... Ha én tervezetten szültem volna meg a lányomat, most talán azt érezném, jó nagy hülye voltam, hogy egy ilyen apának, ilyen élethelyzetben direkt gyereket vállaltam. De így, hogy nem terveztem, iszonyú szerencsésnek érzem magam, hogy megszületett. Főleg hogy az alaphelyzethez és az abból fakadó prognózisokhoz képest fantasztikusan alakult minden.

Ti mit gondoltok? Van más is, aki viszolyog a tervezett gyermekvállalástól?


2014. nov. 26. 14:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor a gyerekvállalás felelőtlenség.

Annyi a különbség, hogy aki tervezte, az okolhatja magát, aki meg nem tervezte, az legalább elmondhatja, hogy hát végülis nem akartam, csak így alakult, és ezzel a felelősség letudva? :)

2014. nov. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Érdekes gondolatmenet. Én 20 évesen biztosan pánikba estem volna, egyetem közben, alkalmi munkás fizetésből. Most 26 évesen viszont egyáltalán nem bánnám, ha becsúszna, de még egy picit várnom kell rá. Az emberek szerintem nem felelőtlenségből vagy felelősségből vállalnak gyermeket, hanem azért, mert vágynak rá. Ez egy belső ösztön. Nem tudhatod, hogyha akkor annó nem esel teherbe, és még mostanra nincs gyermeked, akkor most hogyan éreznél. Én alig várom, hogy anya lehessek, de mivel van bennem felelősségtudat, várok ehhez még egy kicsit, hogy azok a körülmények, amikért én a közeljövőben tenni tudok, jobb feltételeket biztosítsanak a babához. Ehhez bizony át kellett gondolnunk, hogy mit mikorra időzítsünk a leghamarabb élesben akciózáshoz. 7 éve vagyunk együtt, házasok vagyunk, jól ismerjük egymást, azt is tudjuk, hogy hogyan viselkedik a másik nehéz helyzetben, és átbeszéltük a gyerekvállalással és neveléssel kapcsolatos nézeteinket. Azt is megbeszéltük, hogy a házasságból kihátrálás nálunk nem opció. Tudjuk, hogy a gyerekvállalás nem rózsaszín köd, és hogy csapatmunkát igényel.

Én úgy tervezem, hogy a gyermekeinknek mindkét szülője ott legyen. Ne érts félre, minden tiszteletem az egyedülálló szülőké, nem tudom, hogyan tudnak helytállni, ugyanígy csodálom azokat, akiknél a párjuk pl. munka miatt nem tudja úgy kivenni a részét a gyereknevelésből, ami embertpróbáló feladat. Én viszont ezt a férjemmel szeretném végigcsinálni, és ha úgy tetszik, akkor tervezetten, a tőlünk telhető és közeljövőben elérhető feltételek biztosításával.


Ez persze csak az én véleményem. A gyermekedhez gratulálok, szerencsés vagy, hogy ott van neked, neki meg hogy ilyen erős anyukája van.

2014. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a felelősségteljes gyermekvállalásba beletartozik az is, hogy a gyermeknek van/lesz apja is. Mindkét szülőjére szüksége van.

Arról nem beszélve, hogy ennek közös döntésnek kell lennie mindkét fél részéről, egy gyerek nem csak a saját életünket befolyásolja, hanem nyilván az apáét is.

Mondom ezt úgy, hogy férjnél vagyok és nem tervezett babával vagyok a 8. hétben.

2014. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván felelőssg teljesen megfosztottad a gyerekedet az apjától. Jó példát lát szegény gyerek. Le lehet pontozni,de a tevezett gyetekvállalás nem egyenlő azzal hogy rá stesszelünk a baba témra. Sokkal nagyobb stressznek van kitéve az akinek becsúszik a baba. Kezdve azzal hogy nem biztos hogy jó a kapcsolat az apával,az anygoak stb. Szülni bárki tud,de az a gyereket fel is kell nevelni rendesen.
2014. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%
Én csak annyit szeretnek neked irni véleményezés nelkul,hogy a következő Babadat nem fogod megélni úgy,mint az elsőt 20evew korodban.Mindenki változik idővel,es fiatalon sokkal lazabban vesz mindent,idősebben jobban aggódik,érzi a felelőseget is.Te sem vagy ugyanolyan,mint akkor ebben biztos vagyok!En nem tervezetten szültem 24evesen,es tervezetten 31evesen,teljesen mas volt a kettő.Mindketto csodás volt es gondtalan,de a felelőség súlyát most sokkal jobban éreztem,es az aggódásét is!Annak idején sokkal lazább voltam,amig meg nem voltam anya...Nagyon fantasztikus erzes a tudatos,pároddal valo babatervezes is!Nem bekattanast,gorcsolest jelent.
2014. nov. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Nikolett6 válasza:

Szerintem full idióta vagy, aki csak magát nyugtatja ezzel az elcseszett gondolat menettel, közben várja a pozitív megerősítéseket…

Milyen jó lehet apa nélkül a gyereknek. Valóban nem voltál felelőtlen…

2023. ápr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!