Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Budapesti Kaáliban a petesejt...

Budapesti Kaáliban a petesejt leszívást cak akkor végzik altatásban ha 90 kg alatti a súlyod? Ez igaz? Valaki esetleg végigcsinálta altatás nélkül? Mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
Van itt közületek olyan aki a budapesti Kaáliba jár? Mi oda járunk és hamarosan kezdjük a stimulációt, viszont az orvosom egy kicsit megijjesztett! Igaz az, hogy a petesejt leszíváshoz csak akkor altatnak ha 90 kg alatt van a súlyod? 90 kg fölött altatás nélkül végzik a műtétet. Ez tényleg így van? Ha igen akkor valaki közületek már végigcsinálta ezt altatás nélkül? Mennyire fájdalmas? Eléggé be vagyok rezelve! :- (

2014. nov. 27. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Orvosasszisztensként tudok csak hozzászólni. Elképzelhetô, hogy nem vállalják az altatás kockázatát bizonyos mértékû túlsúly felet. Viszont azt gondolom elmondta az orvos is, hogy a terhességre is veszélyes lehet a súlyfelesleg. A mûtét érzéstelenítéssel inkább kellenetlen mintsem fájdalmas.

Volt szerencsém altatásosnál asszisztálni, nem feküdnék oda altató nélkül. Nyilván a motiváció ebben sokat segít.

Van valami egészségügyu nehezítettsége a fogyásnak? Mennyi a BMI indexed?

2014. nov. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97 kg vagyok. HSG-t csináltak altatàsban nekem. Plusz a győri Kaàliban is úgy készült a dokim, hogy altatàsos lesz a leszívàs. Végül nem jutottunk el oda, met spontán sikerült a baba. Szerintem ne hagyd magad!
2014. nov. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 LadyLoss ***** válasza:
Én 94 kiló vagyok, szó sem esett olyanról, hogy ne altatásban csinálták volna. Egyszer megismerkedtem ott egy lánnyal, nem emlékszem miért de ő ébren volt közben. Azt mesélte, hogy nem volt kéjutazás, de elviselhetetlen se. Helyi érzéstelenítést kapott.
2014. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még ilyenről, bár nálam nem merült fel a kérdés.

Azt tudom mondani, hogy nekem volt punkcióm altatás és érzéstelenítés nélkül (igaz, nem petesejt leszívás, hanem folyadékleszívás, de a lényeg ugyanaz - hüvelyen keresztül egy jó nagy tűt bevezetnek), és nem volt vészes. Inkább csak féltem, de fájni nem fájt igazából.

2014. nov. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 95 kg vagyok, és próbálok diétázni, de közben Ir-em is van, úgyhogy nem annyira egyszerű a fogyás. Az elmúlt hónapokban már lement kb 15 kg, de most valahogy megtorpantam. Vagy lehet csak motiválni akart a doki, hogy még tovább foggyak ? :-) Kicsit fura volt nekem a dolog, mert korábban már volt több műtétem is nagyobb súllyal és semmi gond nem volt az altatás során. Na de még van egy hónapom, hátha sikerül lejjebb tornázni. Csak az a fránya karácsony ne jönne. :-)
2014. nov. 28. 22:19
 6/10 A kérdező kommentje:

LadyLoss, Te is a Bp. Kaáliba jársz? Ha Te is ott csináltattad akkor kicsit megnyugtattál. Mikor volt a műtét? mostanában? Megkérdezhetem, hogy ki az orvosod?

Amúgy szerintem nem mindegy, hogy mekkora magassághoz veszik alapul a 90kg-ot. Én 170 vagyok. Tudom, hogy sok még mindig a súlyfeleslegem, de küzdök ellene , és ha pont 1-2-3kg-on múlna, hogy elaltatnak-e vagy sem, szerintem sírva fakadnék és kiszaladnék a műtőből :-)

2014. nov. 28. 22:37
 7/10 LadyLoss ***** válasza:

Szia!

Igen a Bp.-i Kaáliba járunk/jártunk. Most a második babát "készítették". Július elején volt a punkció.

Én is 170cm magas vagyok és sajna az előzőterhesség alatt felszedett 20 kiló rajtam maradt. Így most 94 kilósan kezdtem a terhességet. De most nagyon igyekszem odafigyelni a hízásra.

Szmatona az orvosunk.

2014. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi LadyLoss! Ezek szerint a Krizsa doki tényleg csak rám akart ijjeszteni, hogy még tovább fogyjak! Hatásos volt, telibe talált, ugyanis eléggé félek az ilyen ismeretlen beavatkozásoktól. :-) Persze tudom Én, hogy fogynom kell, és teszek is érte, és azt is tudom, hogy a terhesség alatt is nagyon oda kell majd figyelnem, márcsak az IR miatt is.
2014. nov. 29. 16:22
 9/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok!

Én is 170 cm vagyok, és 20 kg-ot fogytam a terhesség előtt. Szintén IR-em van, bár csak nagyon minimális.

28 hetes vagyok, és eddig 3 kg-ot híztam! Totál odafigyelés kérdése az egész. :)

2014. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Ügyes vagy! :-) Nagyon sok boldogságot kívánok a babóhoz! :-) És köszi a bíztatást!
2014. nov. 30. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!