Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a korkülönbség pár hónappal...

Ha a korkülönbség pár hónappal több lesz a gyerekeink közt, mint 3 év, akkor mi a teendő gyes után, hogy ne rúgjanak ki? Táppénz?

Figyelt kérdés
A munkahelyemre visszamenni semmiképp nem szeretnék, mert nem tapsoltak örömükben, amikor megtudták, hogy babát várok, viszont szeretnénk kistesót, és nagyon úgy fest, hogy kicsúsztunk a tervezett 3 év korkülönbségből.
2008. aug. 15. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy gyes után nem mehetsz közvetlenül táppénzre, tehát ha nem jött össze a másik baba most, akkor vissza kell menned, vagy felmondani és keresni egy másik munkahelyet és ott várni meg, amíg jön a baba (és lejár a próbaidő), vagy otthon maradsz munka nélkül.
2008. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most elkeseredtem, de köszönöm szépen a gyors választ!
2008. aug. 15. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A 3 év alatt összegyűlt szabidat kiveheted mielőtt visszamennél dolgozni, nem? Rosszul tudom? Én azt hiszem ezt ki is szokták adni rögtön, mert nem kezdhetsz el úgy dolgozni, hogy kapásból van vagy 3 hónapnyi szabid. Mert ha csak évi 20 nappal számolsz az is 60 napot jelent (3 hónap).

Annyi idő alatt csak összejön a baba! Szerintem ezt érdeklődd meg a munkahelyeden!

Sok sikert hozzá a babához! :)

2008. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez már bíztatóbb:) Még arra gondoltam, ha minden húr szakad, és a szabijaim is letelnek, viszont a tesóról nem mondunk le, akkor gyes alatt el lehet menni táppénzre? Mert azért jó lenne gyedet kapni valahonnan, és nem kirúgatni magamat.
2008. aug. 15. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a szabidat kiadják. Amúgy fél évig nem küldhetnek el.
2008. aug. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!