Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló okoz (hat)...

Fogamzásgátló okoz (hat) problémát?

Figyelt kérdés
Fog.gátló tabletta mellett lettem terhes. Én nagyon szeretném megtartani, a párom viszont nem. Azzal indokolja, hogy a bogyó fejlődési rendellenességet okozhat. Mennyi erre az esély? Nem akarom elvetetni. De kicsit rám ijesztett, noha én nem hiszem, h akkora kockázat lenne (van aki végigdohányozza a terhességet és makkegészséges gyereke születik)
2014. nov. 29. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ, milyen gyógyszert szedtél, mióta atb. lehet kockázata, de ezt a dokiddal kell megbeszélni, bár feltételezem a párod nem csak ezért nem akarja, gondolom nem álltok készen egy gyerekre, különben nem szedtél volna gyógyszert.
2014. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem okoz fejlődési rendellenességet! Keressen más kifogást! ;-)
2014. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

tehát első, azt mondod inkább ab. holott máskor itt szinte mindenki támadja azt, aki erre készül..

nyilván nem terveztük, 1,5 éve vagyunk csak együtt, előző kapcsolatból neki is van már gyereke, nekem is. de én úgy gondolom elhanyagolható a kockázat mértéke, mindketten dolgozunk, mért ne lehetne...

2014. nov. 29. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én pont ebben a helyzetben vagyok, csak mi mindketten nagyon akarjuk, hogy megmaradjon a baba. Nekem azt mondta az orvos, hogy a mai gyógyszereknek annyira kevés a hormontartalmuk, hogy ha emellett lesz terhes valaki, az nem jelent kockázatot, főleg, ha még amint kimarad a menszesz, akkor nem szeded tovább. Azért kell minden nap bevenni, mert hamar kiürül. Ha alkoholt fogyasztasz(mert nem tudsz a terhességedről), az sem árt 6-8 hétig. Ha meg fejlődési rendellenessége lenne, akkor elhal a magzat, és elvetélsz korai szakaszban vagy már profi vizsgálatok mindent kimutatnak, hogy mi a baj. Ne izgulj emiatt, párod meg találjun ki jobb indokot. Ha mindkettőtöknek van már egy-egy gyereke, szerintem a 3.is elfér, és legalább lesz egy közös :)

2014. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Egyébként ő is mta, hogy szeretne még gyereket, úgyhogy talán csak megijedt :-) A doki nekem is ezt mondta, csak ő ilyen téren kicsit lüke (a védőoltásokkal sincs teljesen kibékülve). Nem tudom, hogy győzzem meg, hogy ne idegeskedjen, nem lesz baj. (egyébként azóta szedtem, hogy 'összejöttünk). Amikor nem jött meg, nem is folytattam...
2014. nov. 29. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!