Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 160 cm-hez 72 kg vagyok....

160 cm-hez 72 kg vagyok. Problémát jelenthet ez a teherbeesésben és a terhesség során? Mennyit érdemes fogynom?

Figyelt kérdés
Most szedem az utolsó levél fogamzásgátlót.
2014. dec. 12. 07:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Pont most akarsz fogyózni?Babaprojekt előtt?!
2014. dec. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Igen, problémát jelent, nagyobb testsúllyal könnyebben alakul ki koraszülés, magas vérnyomás aminek súlyos következményei lehetnek pl preaeclampsia, terhességi diabetes stb..stb..szóval veszélyes. Ezen kívül a saját közérzeted is rosszabb lesz, hiszen mondjuk sok plusz kg-val plusz a gyerekkel együtt mondjuk még nehezebben mozogsz, veszel levegőt stb..stb.. kb egy 5-10 kg-t kellene. A lehető legkevesebbel kell kezdeni a terhességet (normális kereteken belül), hiszen ki tudja mennyit szedsz fel.
2014. dec. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem extrém túlsúly... Igen, lehetnél kevesebb, de annyira nem durva. Én 170 cm vagyok és sajnos 106-al kezdtem az első terhességet, 110-el fejeztem be. Semmi bajom nem volt, se magas vérnyomás, se nem vizesedtem, semmi az égvilágon, "csak" terhességi cukor, de diétával kordában tartottam.

Második gyereket 108-al kezdtem és 114 lett a vége. Itt már lett magas érnyomás és vizesedtem is, viszont nem volt cukrom. A második terhességet sokkal nehezebben viseltem, mint az elsőt. Igaz nem volt nagy különbség 19 hónap volt a két gyerek között.

Harmadik terhességet már tuti nem ennyivel kezdem, most vagyok 91 kiló és szeretnék lejjebb menni. Nekem a célom a 80 kiló.

Szóval láthatod a te 72 kilód igazán semmi, de ismerek olyan anyukát is, aki 130-al ment szülni, na azét erre nem kell törekedni. :)

2014. dec. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

160cm és 75 kilóval szinte rögtön terhes lettem amikor abbahagytam a gyógyszer szedését. Egészséges ikreknek adtam életét. Rá 2 évre 73 kilóval amikor belevágtunk a babaprojektbe egyből terhes lettem. Egészséges kislányom lett.

Szóval azért ez nem olyan iszonyú súlyfelesleg, hogy ne tudj terhes lenni, vagy riogatni, hogy JAJ.. koraszülés lesz belőle.... Nálad sokkal kövérebb nők is teherbe esnek, és egészséges gyerekeket szülnek..

2014. dec. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Hát azért jó 25 kg van rajtad. Bajod valszeg nem lesz de én leadnàm terhesség előtt.
2014. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is pont ennyi vagyok és most keztdtünk próbálkozni. Egy kicsit megijesztettek a válaszok, persze, tudom, hogy van felesleg rajtam, de nem gondoltam volna, hogy ennyi bajt okozna. Az meg vicc, hogy ez 25 kiló felesleg, szerintem inkabb 12, max 15. Én uoljára kamasz koromban voltam 50 kiló és akkor nagyon sovány voltam, 60 kilósan kifejezetten csinos voltam. Én próbáltam lefogyni már nagyon sokszor, max 66ra tudtam lemenni, de mindig visszajött. Voltam endokrinológusnál is, az értékeim kicsit magasak, de határon beüliek. Azt mondta az orvos, hogy most ne a fogyókúra, hanem a babaprojekt legyen az első, nagyon sok esetben terhesség után maguktól rendeződnek a hormonok, van olyan, aki kevesebb kilóval megy szülni, mint amennyi a terhesség előtt volt. Konkrétan én is tudok ilyen példát, nem is egyet. Persze, nekünk méginkább oda kell figyelni, hogy ne hízzunk el terhesség alatt, nem szedhetünk fel annyit, mint egy sovany nő, de szerintem ez nem okoz gondot. A nőgyógyászommal is beszéltünk erről, ő se mondta, hogy teherbeesés előtt le kéne fogynom.
2014. dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy határértéken vannak az értékek? Ha a hormonok nincsenek rendben nehéz lehet a teherbe esés.
2014. dec. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van, aki ekkora magassághoz 80-90kg plusz a terhesség alatt felszedett kilók.. Egyik közeli ismerősömnek így semmi baja nem volt terhesség alatt, se vérnyomás problémák, se cukor, semmi. És teljesen időre egy egészséges kisfiút szült. A másiknak viszont terhességi cukorja volt és császározni kellett, de a babának nem volt semmi baja.

Ha fogyni szeretnél, akkor várj pár hónapot, mielőtt belefogtok. Mert most a tabi abbahagyása után hiába kezdesz diétázni, ha nemsokára teherbe esel. Amit hallottam, hogy a szénhidrát diéta segít abban, hogy minimálisat szedjél fel terhesség alatt és úgy terhességi cukrod se lesz.

én 158 cm vagyok és 56 kilóval kezdtem a terhességem, a végére 79 kg lettem (ebből 10 kg a baba + a velejáró dolgok + víz). Elég sokat híztam, de problémamentes volt a terhességem, azóta mindent leadtam.


72 kiló nem a világvége (mert tudom hogyan néztem ki szülés után 70 kilósan, vastagabb voltam, de egyáltalán nem kövér!) és ettől még nagy esélyed van arra, hogy semmi gond nem lesz terhesség alatt!

Itt sokan csak ijesztgetik az embert, mert karcsúk, szépek, tökéletesek...

2014. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 11:56

1.9 a THS. Kicsit magas, de határon belül van, így nem kell szednem rá semmit.

2014. dec. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én a 160hoz 79 vagyok :( remélem ez nem fogja akadályozni :/ viszont nagyon nehezen fogyok, voltam vérvételen is, a maximum normális érték 4,9, nekem ez az értékem 6... de azt mondta a doki, hogy ez még nem vészes.., szóval szerintem a te súlyod sem olyan vészes
2014. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!