Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem rossz úgy gyereketvárni...

Nem rossz úgy gyereketvárni és szülni, hogy a körülötted lévőknek még nincs gyereke?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, lassan szeretnénk kisbabát. Egy barátnőmnek sincs még gyereke, legtöbb nincs is férjnél, nem terveznek még gyereket egyáltalán. A 2 legközelebbi barátnőm, kolleganőm, idősebbek nálam 2-3 évvel, de náluk sincs még tervben a gyerek. Arra gondoltam, hogy biztos rossz lesz majd, mert nem lesz kivel megbeszéljem, nincs ki tanácsot adjon, meg úgy általánosságban, nem fogja érdekelni a barátnőimet, hogy hány hetes a baba és hány gramm, meg hogy melyik terhesvitamin a legjobb, mit kívánok meg aztán hogy hányszor kakil a a baba egy nap. Nem lesz kivel megbeszéljem ezeket, őket se akarom ilyenekkel fárasztani, hiszen tudom, hogy nem nagyon fogja őket érdekelni. De akkor mi lesz? Eltávolodunk? És én kivel beszélem meg a dolgaimat? Van akinek még így lett geyreke, hogy körülötte senkinek se volt? Nem volt rossz?
2014. dec. 12. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Most mirol beszelgettek? A xaros pelenkakrol en is csak a ferjemmel beszelek. Massal nem, meg azzal se, akinek hasonlo koru gyereke van. Ha gond van, akkor ugyis a gyerekorvost hivom.
2014. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz barátaidat fogja érdekelni. Az én barátnömet is érdekelt mindig mekkora a baba mikor megyek orvoshoz.

De én öt nem terhelem azzal, hogy ö mennyit kakil. De azt, hogy felállt mit mond, hogy van igen.

2014. dec. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát miről, hétköznapi, munkahelyi dolgokról, amik ugye nálam kiesnek majd, ha itthon leszek a picivel, az ő pasiügyeikről, általános napi eseményekről. Mostanában elkezdtem beszélni a babaprojektről (persze, nem arról, hogy hogy szexelünk, hanem ilyesmikről pl, hogy elkezdtem terhesvitamint szedni), de már látom rajtuk, hogy nem nagyon érdekli őket a téma. Persze, meghallgatnak, de nem tudnak hozzászólni. Annyival jobb lenne, ha lenne valaki, akivel egyszerre esünk teherbe, aztán egyszerre szülünk, meg tudjuk beszélni a dolgokat
2014. dec. 12. 19:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőim közül én szültem elsőként és egyetlenként (egyelőre). Nem távolodtunk el egymástól, sőt még jobb lett a barátságunk. Ők mindig kérdezgetnek mindent, érdekelte őket a terhességem, a fiunk stb. Jönnek látogatóba, bébiszitterkedést is vállalnak. Nem látom rajtuk, hogy untatná őket, hogy beszélek a gyerekről. És van, aki adott jó tippeket, mert ugyan gyereke nincs, de van kisebb tesója, sokat vigyázott mások gyerekére stb. Olyan szempontból jó, hogy náluk még nincs gyerek, hogy jobban ráérnek, körül rajongják a fiunkat.
2014. dec. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs gyerekem. Legjobb barátnőmnek igen. Eltávolodtunk egymástól. Engem nem zavar, hogy neki van és a babás témák sem zavarnak. De amióta férjhez ment és terhes lett, csak olyanokkal csinál közös programot, akik szintén házasok és van gyerekük :(

Szerintem egy jó barátnőt igenis érdekel, hogy hát hetes a baba, hogy érzed magad, stb. Az viszont mondjuk szerintem senkit sem érdekel, hogy hányszor kakil és milyet :)

2014. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! Azért nálad sem fog megállni az élet. Fogsz járni nyaralni, családhoz stb. Persze meg a gyeek és ő lesz a központ de nem minden. Én két gyerek mellett sportolok, hegedülök, cukrászkodom. Én ezekröl is szoktam beszélni. Amúgy engem nagyon fel tud dobni, hogy a barátnöm beszél a munkahelyi dolgokról. Egy helyen dolgozunk igy tudom kivel mi van, beteg forgalomról stb.
2014. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a munkahelyen és a pasikon kívül van még téma.

Mivel gyermektelenként engem is zavart, amikor TÚL részletesen beszéltek a babákról, ezért én sem teszem. Még annak se, akinek van gyereke. Neki az enyém ugyanúgy nem annyira érdekes.


De annyi más téma van még. A világ dolgai, közélet, hobbik, stb.

A barátaimmal nem távolodtam el. Kíváncsi vagyok az ő életükre (munkahely, lakásfelújítás, stb.), illetve a babán túl is van témám, ha nekem kell beszélni.

Jó esetben az első heteket leszámítva az ember nem falazza be magát a lakásba.


Nagyon részletesen pedig nem kell beszámolni a baba napi dolgairól, mert marha unalmas. A nem annyira gusztusos részeket pedig tényleg meg kell tartani magadnak. Más székletére általában nem kíváncsiak az emberek, akár felnőtt, akár baba.


A terhesség alatt (utolsó heteket leszámítva) dolgoztam, így pont annyi beszédtémám volt, mint előtte. Ha nincs probléma a terhességgel, akkor nagyon beszélni sincs mit róla. Igen, megvan, nő. Igen, kezdek gyorsabban fáradni a hasamban levő súly miatt. Slussz.


Ha megvan a baba, akkor meg olyanokat ki lehet kommunikálni, hogy mit csinál, mit tud már. Vagy ha vicceset csinál.


Ha nem fárasztod túl a környezetedet a terhesség-baba témakörrel, akkor érdekesnek fognak továbbra is tartani és nem távolodnak el. Erre figyelj.

2014. dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudom nem ezt kérdezted,de szerintem sokkal nehezebb ha fordítva van.Mindenkinek van 1kivételèvel,mert neki nem sikerül:-(

Hidd el,ha igaz barátnőid akkor tudnak veled orulni es érezni!

Nem kell csak a barbárol beszélgetni,azon tul es van elet.

3gyermekem van,en szültem a barátnőim közül elsőnek soha senki "nem hagyott magamra",es nem éltem meg rosszul,hogy csak en babaztam.

2014. dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm így van, hogy ő az egyedüli anyuka a társaságunkban, de mindannyian nagyon imádjuk a kisbabáját, senkit sem zavar, hogy ez igy van és nem untat minket a grammokkal meg centikkel, mert érdekel minket a kispajtásunk fejlődése, hisz mind imádjuk. :) Eltávolodásról szó sincs, nem mondom, hogy minden épp úgy van, mint régen, de így is összejárunk...igaz sokszor kávézás közben ott csüng a baba a karján, de ebben sincs semmi rossz. Én pedig már szeretnék csatlakozni hozzá, de sajna eddig nem sikerült. Abban biztos vagyok, hogy forditva rosszabb. A párom általi baráti körben már mindenkinek van gyereke, nekem az sokkal rosszabb. Nyilván azért, mert én is szeretnék már...
2014. dec. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia,

én most 26 vagyok, nyárra várom a babámat, 27 leszek, mire megszületik. Ugyanígy vagyok, mint te, velünk egyidős barátok, akiknek még a házasság se nagyon merül fel, nemhogy a gyerek, esküvővel is mi voltunk az elsők.

Bár én még viszonylag az elején vagyok, most azt látom, hogy aki tényleg a barátnőm, azt nagyon érdekli, hogy mekkora a baba, minden oké-e, mi volt a vizsgálaton.

Van egy lány, aki nem hajlandó tudomást sem venni róla, igazából nem lepett meg, tudtam, hogy ez lesz, mert mikor mondtam neki, hogy belevágunk, hetekig hallgattam a hisztit, hogy de akkor most hány évig nem fesztiválozunk/nyaralunk/piálunk együtt. Sajnos az fel sem merül benne, hogy nem csak ivós programokat lehet csinálni, ha évente párszor összefutunk. Nos, vele nem is nagyon foglalkozom, nem beszélek neki a babáról, ő meg nem kérdez róla, csak néha megjegyzi, hogy szerinte egy 2-3 hónapos gyereket már nyugodtan otthon hagyhatnék 4-5 napra az apjával, hogy nyaraljak egyet vele. Mikor visszakérdezek, hogy és vajon szoptatni is apa fog-e, fintorog. Azt már ki se fejtem, hogy ekkora gyereket nem hagyunk egyedül, mert még kicsi, azt végképp nem értené meg.

Egy másik barátnőm 4 hónappal előttem lett terhes, ő magától elvágta a kapcsolatot, mikor megtörtént, pedig tudta, hogy mi is gyereket szeretnénk. 4 hónap alatt kétszer beszéltünk, akkor is csak Facebookon. Mióta tudja, hogy én is terhes vagyok, érdekes módon újra beszél velem, de állandóan csak arról, hogy melyikünk gyereke hol tart a fejlődésben :) Na, hát ez a ló másik oldala ugye. Mondjuk vele amúgy se tudnék nagyon bandázni, sajnos messze lakik, úgyhogy a babakocsi tolásához nem nagyon lesz társaságom nekem sem, ettől függetlenül nem bántam meg, hogy belevágtunk, mi már vágytunk családra, az ilyesmit nem a barátokhoz kell igazítani :)

Én azt gondolom, hogy az igazi barátok nem kopnak el, a többiért meg nem kár. És valószínűleg később, a játszótéren csak lesz 1-2 jófej anyuka :)

2014. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!