Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulműködése,...

Pajzsmirigy alulműködése, teherbeesés?

Figyelt kérdés
Segítsetek! A TSH-szintem 5.13, augusztusban mért adat szerint. A lapra az van írva, hogy jelentéktelen emelkedés, a határértékek 0.51 és 4.30. Ez valóban jelentéktelen, vagy nehezebben esek teherbe? Olvastam pár szomorú történetet, segítsetek!

2014. dec. 15. 20:49
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
És ehhez az is hozzátartozik, hogy a páromat augusztusban műtötték herevisszérrel.
2014. dec. 15. 20:51
 2/29 anonim ***** válasza:
Hat szerintem ez azért elég magas. Nekem az 1.9 re is azt mondta az orvos, hogy egy kicsit sok, de nem vészes. 5 felett szerintem már elég magas, bár azt nem hinném, hogy emiatt enm esel teherbe.
2014. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Hogy lehet az 1.9 magas, ha 4.3 a felső határértéke? Vagy akkor ezt hogyan kell nézni? Neked megmondták?
2014. dec. 15. 20:58
 4/29 anonim ***** válasza:
Én 11 és 6.8 -cal estem teherbe. Az orvos majdnem leesett a székről, mikor meglátta az értékeimet. Azt mondta, hogy 1 fölött már elég nehéz teherbe esni. Én a te helyedben mindenképpen elmennék endokrinológushoz és kezeltetném. Le kéne vinni 1 alá, de minimum 1.5 alá, arról nem is beszélve, hogy ha esetleg mégis teherbe esel, akkor a baba miatt nem lehet, 2.5 fölött.
2014. dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

A leleten mièrt szerepel akkor 4.3-on maximalizált határérték? Nem èrtem ezt :/

Ez az egy egészes hatàr elég elkeserítő...

2014. dec. 15. 21:32
 6/29 anonim ***** válasza:
Az az 1 az 2. 2 felett ne legyen, extrém kicsi az esélye, hogy terhes leszel. Számít a kor is a referencia értéknél, neked 1,8 körül kéne lenni. Nem ártana terhelt inzulint és cukrot is nézetni, na meg egy nagyon jó endokrinológust. Sok mindent kell még tanulnod.:( Nem bántásból, hanem tapasztalatból mondom.
2014. dec. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Továbbra sem èrtem, hogy akkor hogyan irhatta az orvos azt, hogy jelentéktelen..
2014. dec. 15. 21:47
 8/29 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Azért írta a 6-s, hogy egy nagyon jó orvost kell találnod, aki hajlandó komolyan venni a problémádat, mert egyébként nem igazán foglalkoznak a dologgal.....
2014. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Kezdek elkeseredni.. Holnapra nem várom, érzem a mellem, a bimbóm is fáj, duzzadt, a hasamat is érzem, görcsölget... :(
2014. dec. 15. 22:16
 10/29 anonim ***** válasza:

Az orvosok nagy részének fogalma sincs erről a problémáról, a leleteket nem tudja értelmezni.

Azért írta, hogy enyhén emelkedett, mert a referencia értéknél kicsit több. De ahhoz, hogy terhes legyél, nem jó!

Ha debreceni vagy, tudok mondani jó dokit, egyébként a mens mentises rendelőket szokták javasolni országszerte.

Minél tovább húzod a megfelelő orvos felkeresését, annál később leszel terhes.

Nekem pm alulműködésem van (nekem a tsh-m alacsony szokott lenni, most éppen 1), de van már két gyerekem. Viszont ehhez orvos kellett. Ja, és a cukromat is odavágta, a másodikkal inzulinos voltam.

6-os voltam.

2014. dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!