Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha magasak a hormonszintjeim...

Ha magasak a hormonszintjeim (többek között a szoptatásért felelős), akkor lehetséges a teherbe esés?

Figyelt kérdés

Elég váltakozó a ciklusom, olyan 4-5 havonta szokott megjönni. Elmentem orvoshoz, ahol kiderültek a fentiek. Még nem szeretnénk babát, de ha becsúszna sem lenne gond.

Viszont szeretnénk kipróbálni a párommal, milyen óvszer nélkül szexelni. Mennyi esély van rá, hogy becsússzon egy baba?


2014. dec. 20. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Esély mindig van. A ciklusod rendbetétele viszont nem csak azért fontos, hogy lehessen majd babád a jövőben. Vannak betegségek, pl. a PCOS, aminek a hátterében nem női hormonzavar áll, hanem anyagcsere zavar, ami hosszú időn keresztül kezeletlenül, szépen lassan cukorbetegséghez vezethet. Alapos kivizsgálást javaslok, nem csak nőgyógyászatit, de endokrinológiait is, mert a jövőddel és az életminőségeddel játszol, amikor halogatod!


Védekezni meg fontos, mindig, ha nem akartok babát. Én személy szerint nem tartom korrektnek az orosz ruletett egy ember életével. Ha akartok babát próbálkozzatok, ha nem, akkor védekezzetek. Nekem fekete-fehér a képlet. Így tartom korrektnek a babával szemben.

2014. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nemrég kezdődtek a vizsgálatok, még hátra van kettő, után kezdődnek majd a kezelések

most nézem, hogy a kérdésben rosszul írtam: épp, hogy alacsonyak a hormonszintek, kivéve a prolaktin, az nagyon magas

2014. dec. 20. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármikor becsúszhat de minimális az esélye. Valszeg pcos vagy, amihez endokrinológus kell, szigorú diéta és sport meg gyógyszer.
2014. dec. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a pcos gyanú ki van zárva
2014. dec. 21. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonlo a gondom,van mar egy kisfiam.

PCOnak semmi nyoma,prolaktinom majdcsak 10x a normalisnak.kaptam ra norprolacot es az helyre teszi.

Valoszinuleg minimalis esellyel teherbe tudsz esni,de el is vetelsz a prolaktin magas szintje miatt.

Vedekezz inkabb ha nem akarsz meg gyereket.

2014. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!