Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz e az, hogy ha gyereket...

Igaz e az, hogy ha gyereket szeretnél és abba hagytad a fogamzásgátló szedését nagyobb esély van az első évben teherbe esni mint egy év után? Mert mi lassan egy éve próbálkozunk de semmi, mit tehetnék azért, hogy könnyebben teherbe esek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez csak modern kori babona.


Akinek rendben vannak a belső nemi szervei, az akár azonnal teherbe eshet, elég sok példa van erre a személyes környezetemben is. De olyan is gyakran előfordul sajnos, hogy több éves tablettaszedés után a szervezet nem tud visszaállni a mesterségesen fenntartott ciklusról a saját ciklusára, azaz egyszerűen nem indul be a hormontermelés, a peteérés, tüszőrepedés, méhnyálkahártya-megvastagodás folyamata.


Hogy mit tehetnétek: egy évnyi próbálkozás után keressetek fel egy jó nőgyógyászt, vagy akár meddősgi klinikát.

2010. febr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaz, de nem 1 évre vonatkozóan. Csak az első 2-3 hónapban.

Régen a fogamzásgátlót pl. meddőségi központok alkalmazták az alábbi bemásolt okok miatt.



2004-06-09 20:17:00 Dr. Radványi Krisztina


Terhesség tervezése fogamzásgátló után


Naponta felmerülő kérdés, nem egyszerű a válasz. A következők a személyes véleményem, részben szakma

A petefészekben lévő petesejt éretlen alakjai már a lánymagzat méhen belüli életében kifejlődnek. A nemi érés megkezdődésekor /8-10! évesen/ kezdenek ismét fejlődni, hogy az első menstruáció előtt megérjen és kiszabaduljon az első és így tovább, amíg a klimax el nem jön. Minden hónapban több is kiválasztódik, de általában egy lesz a domináns, ez jut el az ovulációig, a többi elsorvad, vagy a következő ciklusban használódik fel. És ezek a következő ciklusban felhasználódókról lesz most szó. Ezek okozzák a fogamzásgátló szedési hibájából származó nem kívánt terhességeket, hiszen ott ülnek szemfülesen, lehetőségre várva és elég egy kis megingás a gátlásban, hogy felszabaduljanak és készre érjenek. Ez a nem szép tulajdonságuk. Most jöjjön, ami szép és hasznos.

Amikor több éves gyógyszer szedés után tervezetten jön a baba, a tankönyvek szerint 3 hónapig kell új éleetet élnünk, egészségesen és azátn jöhet a baba. Igen ám, de amikor a gyógyszer szedését abbahagyjuk, ezek az előbb említett félig megérett, várakozó petesejtek tovább érnek és van peteérés, néha több is. Ezért kb rendszeres a ciklus a gyógyszer abbahagyása után néhány hónapig. Kb mire letelik az előírt 3 hónap, addigra ezek elfogynak és elkezdődik a vérzészavar, hiszen a petefészek nem tért magához az új tüszők érlelésében. Tehát ekkor kezdve a baba programot jön a kudarc élménye.Természetesen van gyógyszer, pl Diane35, ami nem "csak" egyszerű hormont tartalmaz, ez után megfontolandó a szünet. De mivel ha tabletta /bármelyik/ mellett esik teherbe valaki, akkor sem ok a terhesség megszakítására, legalábbis nem orvosi indikáció /tehát védőnő, csekk, csak 12. hétig/, ezért gondolom, nem hiba utána próbálkozni, a sikeresebb időszakban, tehát a három hónapon belül. Vagy kivárni, de akkor nagy türelemmel, mert lehet, hogy csak fél-egy év múlva lesz pozitiv a teszt.



Erről az oldalról van:

[link]

2010. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

12:21 vagyok

Próbálkoztál hőmérőzéssel, lh teszttel, teákkal? Én ezt a hármat csinátam és sikerült is mind a kétszer. ;)

Amúgy 1 év után már el lehet kezdeni kutakodni, hogy mi lehet az ok. Egy vérvétel, hormonszint lehet nem ártana. Uh, petevezető stb. Párodnak esetleg egy spermavizsgálat. Azt is jó lenne tudni, hogy van-e egyátalán peteérésed. Erre jó mondjuk a hőmérőzés. Sztem konzultálj az orvosoddal, mert 1 év után már érdemes ezeket tisztázni. ;)


Egy kétgyermekes szülésznő ;)

2010. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még nem próbálkoztam igazából semmivel. Mostanában, hogy ráakadtam erre az oldalra kapom a tanácsokat és elkezdem ezeket a bevált módszereket.:) Milyen teára gondolsz, pontosan mi a neve? Előre is köszönöm a válaszokat
2010. febr. 3. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Cickafark és palástfű. Borzasztó az íze, de ha segít megéri. ;) Ehhez tudni kellene, hogy mikor van peteérésed. Erre jó a hőmérőzés, mert abból látszik. Meg az is, hogy volt-e egyátalán. Peteérésig cickafark, majd peteérés után palástfű. Jótékony hatása miatt én a 6. hétig ittam, utána csak azért nem, mert hánytam. :)LH teszt is jó, főleg ha hőmérőzöl is mellette. Akkor szinte biztosra be tudod lőni a peteérést. Kétnaponta szex és ezek - ha minden rendben - 90%-ban meghozzák a várt babát.

Egy hasznos oldal neked, ha most kezdessz ezekben elmélyülni: [link]

Pl. ciklus.hu-n pedig te is vezethedet a saját görbédet.

2010. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenképpen megróbálom.:)
2010. febr. 3. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!