Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fontos! Ha teherbeesés napjaib...

Fontos! Ha teherbeesés napjaiban szedek antibiotikumot az is árt a babának vagy ilyen korán még nem számít?

Figyelt kérdés
Már majdnem 2 hete beteg vagyok, fáj a torkom nagyon, kipróbáltam minden házi pratkikát, méz, fokhagyma, tea, panadol, strepsils és társai de csak nem múlt el, még egyre rosszabbul lettem. Elkezdtem már köhögni is, ami nálam nagyon szokatlan, nem szoktam köhögni. A háziorvosom felírt antibiotikumot, de elfelejtettemn megkérdezni tőle, hogy ha csak épp most próbálok teherbe esni akkor is árthat? Holnap van peteérésem, mától szedném a gyógyszert.
2014. dec. 27. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem árthat neki. Legalább a 6. terhességi hétig biztosan semmi nem jut el az embrióhoz, amit az anya a szervezetébe visz.
2014. dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem art,söt vkinek az segit teherbe esni
2014. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Penicilines (és annak származékai) terhesség alatt is biztonsággal szedhetők. Én pl. Aktil Duo-t kaptam egyszer, az egy elég gyakran adott gyógyszer, amixicilines, ami penicilin származék.


Amúgy tényleg sok idő még, amíg összeköttetésbe kerül a vérkeringésetek. Csak az, hogy egyáltalán beágyazódjon, innen még 10-11 nap.

2014. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a 12. héten alakul ki a kzs. és a méhlepény, addig gyakorlatilag nincs összekötve az anyuka a babàval. Inkább szedj antibigyót, mint a làz vagy egyéb szövődmények.
2014. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2 mond valamit...

Én novemberben egy vasárnapi este voltam együtt a férjemmel. Kedden vagy szerdán volt ovum, de nem tudom pontosan melyik nap, mert nem tudtam hőmérőzni, olyan iszonyat beteg és lázas lettem.

Aspirint szedtem és lám...


6+3 hkm :)

2014. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ospamoxot kaptam, szintén amoxacilin. Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 27. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!