Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Eshetek teherbe ha szedek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eshetek teherbe ha szedek fogamzásgátlót, de közben antibiotikumot is? Fogamzásgátlóra lehet bevenni esemény utánit?

Figyelt kérdés

Szóval, szedek fogamzásgátlót és mivel nemrég beteg voltam ezért antibiotikumot is. Tegnap reggel múlt el végleg a menstruációm és szerdán vettem be egy hét kihagyás után az első tabit. Csak az van hogy tegnap együtt voltam a barátommal.Mennyi az esélye annak hogy esetleg teherbe esek ?

Voltam orvosnál ma, viszont nem rendelt. Elmentem a gyógyszertárba és megkérdeztem hogy lehet e ilyenkor bevenni esemény utánit hogyha fogamzásgátlót szedek meg az antibiotikumot is és azt mondta az nem anyira csökkenti a hatását.

De ettől függetlenül még mindig félek a teherbe eséstől.

Bocsi ha rettenetesen hülyén fogalmaztam de így leírni értelmesen elég nehéz :)



2013. febr. 15. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Esemény utáni nem tanácsos, egy hormombombát már szedsz. Antibi pedig lecsökkenti a hatását. Betegtájékoztatóra is rá van írva, hogy ilyenkor kiegészítő védelem kell.
2013. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem ezt most megúsztad, de legyen gumi egy hétig. Onnan már tuti újra véd a tabi :)
2013. febr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és esemény utánit szerintem semmiképp ne vegyél be....
2013. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Eseményutánit TILOS bevenni fogamzásgátló tabletta mellett. Az antibiotikum gyengíti a hatását, de ha már jó ideje szeded, akkor nem hiszem hogy gond lesz.

Két dolog van, amit tehetsz. Imádkozol, hogy ne legyen gond, és gumit használsz, amíg szeded az antibiotikumot.

2013. febr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat, már féltem hogy valami idióták hülyeségeket fognak irkálni.

Gondoltam hogy esemény utáni sok lenne, de azért inkább elmentem megkérdezni mi a teendő ilyen helyzetben... azt mondta ne féljek, de inkább ide is kiírtam hátha valaki tud valami konkrétat mondani :) És a betegtájékoztatót is elolvastam,csak az a gond hogy utána .Annyira megijedtem, tiszta hülye vagyok, teljesen figyelmetlen... eszembe juthatott volna előbb is hogy antibiotikumot szedek.

Nagyon remélem hogy nem lesz semmi gond, de azért a következő menstruációig imádkozni fogok :D :)

2013. febr. 16. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem lesz gond! :)
2013. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!