Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezdtétek el szedni a...

Mikor kezdtétek el szedni a terhes vitamint?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Amint eldöntöttük, hogy próbálkozunk.
2010. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem bőven elég akkor elkezdeni, amikor megtudod, hogy terhes vagy. de erről a legjobb, ha kikéred a nőgyógyászod véleményét
2010. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A próbálkozásunk előtt egy hónappal.


ha csak akkor kezded el szedni, amikor megtudod, hogy terhes vagy, már KÉSŐ! A terhesvitamin egyik legfontosabb összetevője a folsav, ami ha a fogamzáskor megfelelő koncentrációt ér el a vérbn, akkor képes kivédeni a velőcsőzáródéásos rendellensségek 92%-át. A velőcső kb akkor záródik, amikor kimarad a vérzés. Ha ebben az időben kevés a folsav, akkor rosszul záródhat, és az eredménye nyitott gerinc, agy-és koponyahiány lehet. Terhesvitamin nélkül minden 400x baba ilyen rendellenességgel születik, ez a leggyakoribb magzati fejlődési rendellenesség.


Az USA-ban a lisztet egy ideje kötelezően dúsítják folsavval, hogy nem tervezett terhességeknél is megfelelő legen a folsavbevitel. 1 éven belül 50-60%-kal csökkent az ilyen rendellenességek száma az újszülötteknél! Létezik ennél ékesebb bizonyíték?


A kismama akkor a legfelelősségteljesebb, ha már a terhessége tervezésekor is szedi a terhesvitamint.


Aki meg azt írja majd ide, hogy neki vitamin nélkül is egészséges babája született, az gondoljon arra, hogy milyen szerencsés, hogy nem ő a 400-ik kismama, hanem a maradék 399-be tartozik, és ne biztasson mást a terhesvitamin hanyagolására. Ezzel az egyszerű módszerrel világszerte évente sok tízmillió kisbaba betegségét lehetne megelőzni!

2010. febr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma fogy el a második doboz Béres Gravida:)

a baba tervbe csak még nemérkezet meg:(

októberben hagytam abba a fog.gátlót,decemberbe kezdtem el szedni a terhes vitamin,elő vigyázatosság sose árt:)

Így nem csak magadon segítesz a vitamin bevitelben,gondolsz arra is hogyha megfogan a baba egészséges legyen és ne legyen komplikáció a terhességed alatt!

2010. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a 10. héten

(némelyik doki amúgy csak 4. hónaptól ajánlja, mert néha túl nagy súlyú lesz tőle a baba)

és persze van sokféle, én elevitet szedtem, de utólag rájöttem, hogy jobb lett volna más, ami ugyanolyan hatékony, de olcsóbb (nem emlékszem a nevére)

2010. febr. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nagyon meggyőző volt 10:44 válasza,


de amit a legutolsó ír, egy orvos véleményét, az is elgondolkodtató. Akkor hol az igazság?

2010. febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az Igazságot sose tudjuk meg, mert doki és doki is mást mond, és aztán mi meg gondolunk, amit akarunk

bár egy nagy súlyú baba kevésbé veszélyes, én csak leírtam, amit a mi dokink vall

2010. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!