Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Férjemmel elhatároztuk, hogy...

Férjemmel elhatároztuk, hogy februárban elkezdünk próbálkozni. Olyan izgatott lettem, van vmi megelőző teendő, vizsgálat? Kell szedni vitamint?

Figyelt kérdés
Nőgyógyásznál már voltam nem is olyan rég, minden rendben van.
2015. jan. 3. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs. Folsavat szedhetsz, ártani nem fog.

Minden mást felesleges, ha változatosan táplálkozol. Ha neadjisten valamiből hiányod lenne, a sok vérvételnél úgyis kiderül és célzottan tudnak rá adni valamit.

2015. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A folsavnak az első 12 hétben van fontos szerepe.

A 12. hétre már befejeződik az idegcsőzáródás.


A folsav viszont csak 12 hét után kezd el hatni.

És ez a vicc!


Aki terhesen kezdi el szedni, annak semmit sem használ az idegcsőzáródási rendellenesség ellen.

2015. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A saját érdekedben ne görcsölj már most rá, hiszen még bele sem kezdtetek.
2015. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

És nem görcsöltem rá...

2015. jan. 3. 22:44
 5/6 anonim ***** válasza:

folsav, vagy egyel olyanokat amiben magas a folsav tartalom. Vitaminokat lehet hanyagolni,ha rendesen es valtozatosan eszel.


Probalj meregteleniteni, semmi kave, alkohol, cukros italok, stb. Most kezdjed a helyes etkezest. Sulyoddal minden rendben? Mert tulsullyossak okozhat problemakat. Vernyomasoddal is minden rendben?


Tovabba, gondold vegig, hogy van e esely barmi fele betegsegre. Csaladban volt e erre pelda?

Ikerterhessegek mennyire jellemzoek a csaladban?


Ha barmi problema volt a csaladban, nem art felkeresni egy szakorvost.


Sok sikert! :)

2015. jan. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Terhesvitamint fogok szedni, aminek megfelelő a folsav tartalma, de csak azért, mert most tél van, és nehezebb bevinni a vitaminokat. Egyébként nem szeretném túl sokáig szedni, 3 hónapig sztem elég lesz. (de majd ez annak idején kiderül... :))

Tavasztól meg már a kertben is terem sok finomság, falun, anyuméknál.

Kávézni nem szoktunk, cigizni se, alkoholt csak alkalmakkor.

Általában mindig vizet iszom, cukros üdítőket csak nagyon ritkán.

Súlyom rendben, vérnyomásom is sztem.

Betegség annyira nem jellemző, ikerterhesség még nem volt a nagyobb családban.


Nem késő, ha most kezdem el szedni a terhesvitamint?

Február elején, a menses után kezdünk próbálkozni.

2015. jan. 4. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!