Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a teendő rossz AFP vizsgála...

Mi a teendő rossz AFP vizsgálat esetén?

Figyelt kérdés

Ma voltam AFP vérvételen. Én a dokimnak a saját asszisztenséhez járok vérvételre, és megjegyezte, hogy lehet, hogy korai a szűrés.

Azt mondta, hogy kb. 15+4 naposan jó levenni a vért hozzá.

Nekem viszont a doki a 12 hetes UH alkalmával adta meg a mai dátumot, amikor is betöltöttem a 15.hetet.

Azt mondta, hogy feltétlenül ma menjek, mert ma töltöm be a 15.hetet. Rá is írta a papírra a kért mintavétel időpontját, azaz a mai napot. Az igaz, hogy a 12 hetes UH-t 4 nappal korábban csinálta és rendben voltak akkor a méretek.

Mi van akkor, ha nem lesz jó az eredmény? Mi a teendő? Ezt nem ismétlik? Elküldenek valahová?


Egy eddig nyugodt, de ma felidegesített 15 hkm


2011. jan. 24. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:

AFP-t betöltött 16 hetesen szoktak csinálni... Egyébként olyan megbízhatatlan vizsgálat, hogy csak az eredmények kb 10%-a jó. Külföldön éppen ezért már nem is csinálják. Olyan meg nincs, hogy rossz időben végzik, mert a magzat korát minden esetben beszámítják.


Rossz AFP esetén nem kell elkettyenni. Egyébként értelmesebb lenne kombinált vizsgálatot végezni, még ha esetleg pénzbe is kerül.

2011. jan. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem csináltak kombinált tesztet, teljesen jó volt az eredmény. (Down kór: 1:17000, Edwards kór: 1:32000) Vagy nem erre gondolsz?
2011. jan. 24. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. Betöltött 16. héten csinálják az AFP-t, és tényleg nem teljesen megbízható. Németországban már évek óta nem végzik el, mert felesleges. A nyitott gerinc és a Down-kór is kiszűrhető a kombinálttal és a genetikai UH-al.

Amúgy rossz eredmény esetén genetikai tanácsadást javasolnak, és ott végzik a többi vizsgálatot.

2011. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És milyen további vizsgálatokat javasolhatnak? Van esetleg valakinek erről infója? Bár lehet, hogy ráérnék akkor parázni, ha esetleg tényleg rossz lesz az eredményem.
2011. jan. 24. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:56 vagyok.


Én 8 hétig jártam a genetikára, de nem AFP miatt. Ott elég sokat beszélgettem kismamákkal, akik amiatt voltak ott.

A genetikán megnézik az eredményeket, elküldenek mégegyszer vérvételre. Annak az eredményének függvényében javasolják a magzatvíz vételt, amit vagy bevállalsz, vagy nem. Általában a 20. hétig lecseng minden. Ha gáz van, és úgy döntötök, hogy nem tartjátok meg, a 21. hétig megszakítják a terhességet.

DE!!!!

Ne szaladjunk ennyire előre!!! NEM lesz rossz az eredményed és kész, ne parázz rá, az sem tesz jót a babának, ha idegeskedsz.

Nekem 8 hétbe telt, mire kiderült, hogy nincs komoly baja a babának, de "elővigyázatosságból" megcsináltak egy csomó extra vizsgálatot, vérvételt, UH-ot. Közben nem is tudtam élvezni a terhességet, mert csak az járt a fejemben, hogy nem igaz, hogy beteg a babám, ez nem történhet meg.

Nem hittem a szememnek, de szó szerint beleőszültem az idegeskedésbe.

Aztán hétfőn mosolyogva közölték, hogy minden eredményem megfelelő, nem kell aggódnom, nem kell többet genetikai tanácsadásra mennem.

A maradék 8 hetemet talán végre kiélvezhetem...

Majd írd meg létszi, hogy mi lett!

Szurkolok nagyon!

2011. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ne aggódj.az még nem jelent semmit ha nem jó az eredmény.nem kell egyszerre a legrosszabbra gondolni.nekem a második gyereknél mondták hogy nem jó az eredményem.elküldtek egy nagyobb kórházba ahol jobb gépek vannak.megnézték ultrahangon.azt mondták fiatalabb a terhesség.a végén ki is bukott mert 41 hétre született.spontán 2 óra alatt.
2011. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat, aranyosak vagytok! Jövő héten kedd-szerda táján lesz eredmény, majd megírom, hogy mi lett!
2011. jan. 25. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!