Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhszáj elhelyezkedésével...

Méhszáj elhelyezkedésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

A babatervezők otthonán olvastam, hogy a méhszáj elhelyezkedéséből lehet következtetni hogy sikerült-e a terhesség. DPO 10nél tartok. Tegnap este megnéztem hogy mit érzek és igazából nem tudom hogy mit kell érezzek. Szóval nem éreztem semmit. Olyan mintha csak a hüvelyem lett volna, és nem tudom mit kell érezzek akkor ha pl. lent van a méhszájam.

Akik gyakorlottak ebben légyszi írjátok le nekem ők mikor mit éreznek. Köszi :)


2010. febr. 5. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A méhszáj mozog a ciklus során. Ha nem találod, akkor talán épp peteérésed van. Később lejjeb jön. Ha kemény, mint az orrhegy: semmi. Ha terhes vagy, puha lesz, mint az ajak. Meg más esetekben is.
2010. febr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Méhszájvizsgálat cím alatt ugyanúgy felnyúlsz a hüvelybe, mint amikor pl. tampont felteszel (és ugyanúgy tiszta kézzel és tiszta körmökkel...) Az ujjad hegyével lehet érezni, hogy a méhszáj hol van és milyen. A terméketlen időszakokban a méhszáj magasan van és kemény, mint az ember orra hegye. Peteérés körül pedig leszáll egy kicsit, könnyebben meg lehet érinteni, és puha, mint az ember szája. Pár hónap alatt kialakul az ember rutinja, hogy konkrétan az én esetemben mit jelent az, hogy "magasan" meg "alacsonyan", vagy "keményebb" meg "puhább". Nyilván mindenhez tudni kell, hogy "mihez képest", és ha csak egyszer nézed meg, az nem információ. De mondjuk 4-5 hónap után már tudod, mit kell figyelni.

Amikor már rutinosabb vagy, esetleg rá fogsz jönni, hogy nem kell minden nap vizsgálni: a hőgörbéből meg a nyákból együtt fogod tudni, hogy hol tartasz a ciklusban, és emellé elég lesz a bejelzett peteérés előtt ellenőrizned a méhszájon is, hogy na akkor tényleg lesz-e peteérés, a napján ellenőrizned, hogy csakugyan van-e, és a termékeny időszak végén ellenőrzöd, hogy tényleg terméketlen vagy-e most már.

- ami pl. a kétpetéjű ikrekhez is kell - úgy lehet legjobban észrevenni, hogy hőgörbe ide, nyák oda, a méhszáj leszállva marad és nem keményedik vissza a terméketlen állapotába.

A többi tényleg ott van a babatervezők otthonában leírva. De szerintem ha nem muszáj, ne nyúlkálj, nehogy bacit vigyél fel, pár nap és úgyis kiderül:)

2010. febr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem figyelted magadat, akkor most nincs mihez hasonlítsd azt, amit érzel. Sajnálom. Hozzám nehezen hasonlíthatod magadat sikeresen.


Amikor nekem van lent a méhszájam, akkor állva is elérem. Amikor meg fent van, akkor guggolva is nehezen. Na de nekem más hosszúságú a hüvelyem és az ujjam is, mint neked, úgyhogy ezzel gyakorlatilag nem segítettem semmit.


A megoldás: legalább egy ciklus folyamán folyamatosan tapinatni kell, mondjuk kétnaponta, és akkor lesz összehasonlítási alapod a saját testedről.

2010. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, hogy nem béna vagyok hanem csak még nincs összehasonlítási alapom. :)
2010. febr. 5. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!