Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abbahagytam a fogamzásgátlót,...

Abbahagytam a fogamzásgátlót, és 2 hónapja nem jön meg,2 cisztaféle van a petefészkemben, kaptam Norcolut-ot, hogy meghozza a mensest. Valakinek van hasonló tapasztalata? Kérem az írjon!

Figyelt kérdés
Ez milyen hatással van a teherbeesésre?
2010. febr. 5. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam is minden így kezdődött! Azt ajánlom neked nézz utána alaposan a PCO-nak (www.pco-szindroma.hu), és keress egy endokrinológust is, hogy minél előbb megtaláld a helyes utat. Én két picit is elveszítettem, mire megtalálták ezt az okot, a cisztákat, a mensi kimaradás okait, sok norcolut kúrán vagyok túl. Ne ijedj meg, mert ha meg van a megoldás, már a célegyenesben vagy, és nem kutakodnak tanácstalanul akár évekig, mint néhányunknál! Sok szerencsét! (babavállalást csak akkor befolyásolhatja, ha bebizonyosodik a pco-d, ha nem foglalkozol vele, mert az inzulin és hormonszintek is rosszak ilyenkor!)
2010. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nekem az orvosom nem is említett PCO-t, nekem most van először ilyen, mert abbahagytam a gyógyszert (3 hónapig szedtem és össze-vissza). Most akkor ez is az??
2010. febr. 5. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz nekem ciszta nem volt, de nekem is 2 hónapig kimaradt és Január elején Norcolut-ot szedtem, ami meg is hozta.Úgy tudom, hogy ez nincs hatással a teherbeesésre, de ez a gyógyszer csak meghozza, de peteérést nem okoz, és ha nincs peteérésed, akkor teherbe sem eshetsz. Ha nem PCO-d van, akkor ha a gyógyszertől megjön, akkor a ciszták lehet hogy maguktól távoznak a vérzéssel. Nem vagyok nagy szakértő, de remélem segítettem.
2010. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor abbahagytam a gyógyszert, nekem is nagyon rendszertelenül jött meg. Volt 61 napos ciklusom, de utána megjött magától. Aztán volt 103 napos, akkor én is kaptam norcolutot és utána 3 hónapig clostit. Azóta még egyszer kellett a norcolut, de most már kb fél éve minden oké van peteérésem. Kb 2 éve hagytam abba a gyógyszert, úgy látszik, nekem ennyi kellett, hogy magától helyrejöjjön. (Igaz közben kaptam még Bromocriptint is, mert kicsit magas a prolaktinom.) Nekem igaz nem volt még soha cisztám, de eleinte én is gyanakodtam PCO-ra, mert kövér is vagyok, pattanásos, szóval elég sok dolog utalt rá. De mégsem vagyok az, csak időbe telt, míg helyre jöttem. A húgomnak és a barátnőmnek is volt már cisztája, bár peteérési gondjai nem és egyikük sem PCO-s. Szóval a lényeg, hogy nem kell mindjárt erre gondolni, csak lehet neked is idő kell, hogy a szervezeted visszaálljon a régi kerékvágásba. Sok sikert a babához!
2010. febr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En tavaly aprilisban hagytam abba a fog.gatlot,es az elso peteeresnel a tuszo nem repedt meg es cisztam lett,mellette folyamatosan volt mensim, azt ugyan nem tudom h peteeres volt-e. Okt-ben elmult magatol a ciszta, de aztan a kovetkezo ciklusban majdnem 4 hetig vereztem, erre kaptam Norcolutot h megallitsa, szedes abbahagyasa utan 1-2 napra megjott, utana a 18. napon volt ovulaciom, es holnapra nem varom. Nekem azt mondta a doki h a Norcolutnak helyre kene hoznia a hormonhaztartast, es az en esetemben elmeletileg noveli is a teherbeeses eselyet, mivel helyre kene allitania a hormonszintemet.Szerintem a Norcolut hatasa miatt ne aggodj, viszont ha a cisztaid nem mulnak el, akkor azok okozhatnak esetleg problemat. A dokid mit mondott a cisztakkal kapcsolatban?
2010. febr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azt mondta, hogy ez nőgyógyászatilag még nem nevezhető cisztának, mivel 36mm-esek. Azt mondta,hogy valószínű, hogy ez a menstruációval együtt távozni fog. Remélem így lesz. Ez hosszú folyamat egyébként? Mennyi időt kell várni a gyógyszer abbahagyása és a gyógyulás után?
2010. febr. 6. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen picik, akkor tenyleg nagy eselyed van hogy menzesznel elmulnak,az enyem 5x3cm-es volt, de szerencsere magatol elmult. Mikorra varod a menzeszedet?

Ha rendesen megjon, szerintem nem kell varnotok, egybol probalkozhattok, gond csak akkor van, ha nem jon meg, vagy vmi rendellenesseget tapasztalsz a menzesz alatt, akkor viszont azonnal menj vissza a dokihoz, majd o elmondja mi a teendo!

Remelem tudtam segiteni, sok sikert!

2010. febr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!