Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nincs peteérés, attól még...

Ha nincs peteérés, attól még van középidős fájdalom a peteérés idején?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném. A középidős fájdalmat a tüszőrepedés okozza: a cseresznye méretűre megnőtt tüszőből robbanásszerűen kiszabadul a pete, és elindul a petevezeték felé.


Peteérés egyébként van: menszesz első napjától tüszőrepedésig. Ez ugyanis egy hosszabb folyamat, kb két hetet vesz igénybe.

2010. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

azért kérdezem, mert nekem 33 napos cilkusaim vannak, és mivel dolgozunk egy jó ideje a második babán, ovulációs teszteket végzek már egy jó ideje. eddig volt is peteérésem minden hónapban, fájdalmam nem, vagy minimális szokott lenni. A tesztelést mindig a ciklus 16. napján kezdem. Most is úgy kezdtem, peteérést nem mutatott, viszont kb. abban az időben (pár nappal később) elkezdtek fájni a petefészkeim (nem fáztam fel, cisztám sincs, 3 hete nézte pont a doki rutinvizsgálaton) és ez ma is így van. Azóta is folyamatosan fáj, ma reggel pedig hányingerrel ébredtem.

Nem akarom bebeszélni magamnak a terhességet, ezért érdekel, hogy esetleg lehet-e ez mástól is.

2010. febr. 5. 20:59
 3/9 A kérdező kommentje:
bocs, természetesen én is az ovulációt értem peteérés alatt, rosszul fogalmaztam.
2010. febr. 5. 21:00
 4/9 anonim ***** válasza:

33 napos ciklusnál a tüszőrepedés a 33-12=21. ciklusnap és a 33-16=17. ciklusnap között van valamikor. A ciklus első fele akármilyen hosszú lehet ugyanis, de a második fele (a follikuláris szakasz) 12-16 napos, és egy nőnél álatlában állandó hosszúságú. (Nekem pl mindig 12 nap.)


Remélem, segítettem valamicskét. Ez stimmel az ovulációs fájdalmak időpontjával?

2010. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És persze én is elírtam. :-( A ciklus második felét ugyanis luteális szakasznak hívják, nem follikulárisnak. Bocs.
2010. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom. Nekem 2-án kellett volna repednie a tüszőnek. De abszolút nincs lh szint emelkedés, pedig mindig napokig emelkedik, mielőtt pozitív lesz a teszt. Ha most kezdene emelkedni, vagy közeledne a tüszőrepedés, akkor kb. 40 napos lenne ez a ciklus, holott nekem rendszeresen jön meg 33 napra, sosem változik.
2010. febr. 5. 22:06
 7/9 A kérdező kommentje:
a luteális szakasz nekem is állandó egyébként, 13 nap. Most a ciklusom 23. napján tartok. Kb. 3-4 napja rendszeresen fáj a hasam (mindjárt megjön érzés). De A 16. naptól mérve peteérésem nem volt. Se az ovulációs teszttel nézve, sem a Billings módszerrel (nyákvizsgálat). A ciklus 14-15 napján viszont több volt a nyák és tojásfehérjés, de akkor ugye még nem teszteltem, így nem tudom, volt-e valami. Ezért érdekel, hogy ez a fajta fájdalom ilyen esetben mitől lehet?
2010. febr. 5. 22:14
 8/9 anonim ***** válasza:
A hődet nem méred? Abból tudni lehetne, hogy épp hol jársz a ciklusodban.
2010. febr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mindig a fájdalomból tudom 100%-ra, hogy mikor van a tüszőrepedésem, mert a hőm csak lassan megy fel, az lh tesztből csak a dm-s vált be, amit netről rendeltem az mindig negatív volt. Régen (amikor még nem akartam babát és nem szedtem fogigátlót) akkor is mindig fájt, bár eleinte nem tudtam mi az, de aztán rájöttem .:-)
2010. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!