Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a peteérés nem pont a 14....

Ha a peteérés nem pont a 14. napra esik 28 napos ciklusok esetén, hanem később van, akkor a ciklus is hosszabb lesz?

Figyelt kérdés
Szóval 28 napos ciklusok esetén, ha a 16. napra esett az ovuláció, akkor a ciklus is kitolódik ovuláció + 14 napra? Vagy ez a 14 nap nem fix, és nem minden hónapban esik pont középidőre az ovuláció? Köszönöm, ha válaszoltok!
2015. jan. 9. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A 14 nap nem fix, hiszen nem vagyunk gépek. Nem tudom, hogy nekem volt-e valaha középidőben peteérésem, mert sose néztem, csak azt, hogy a fix 28 napos ciklusommal a középidő előtt egy héttel, meg utána egy nappal is teherbe tudtam esni.
2015. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A luteális szakasz (azaz az ovulációtól a menzeszig eltelt idő) általában az adott nőre jellemző hosszúságú, és többnyire állandó. Normálisan 12-16 nap, a legtöbb nőnél 14.

Ha vezeted a görbéd, akkor néhány ciklus után láthatod, hogy nálad ált. milyen hosszú.

Ha pl. azt figyeled meg, hogy 14 napos, akkor általában annyi lesz. Ha a ciklus megnyúlik, akkor az eleje nyúlik meg, nem pedig luteális szakasz.

Tehát ha a szokásos 14. nap helyett 16. napon van ovud, akkor a vérzésedet is két nappal későbbre érdemes várni. Ha pedig előbb ovulálsz a görbe szerint, akkor a vérzésed is valószínűleg előbb lesz.


De ahogy az első írta, a nők sem gépek:) Előfordulhat ingadozás. De azért a hossz változása inkább a ciklus első felére jellemző.

2015. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 23-25 naposak a ciklusaim, az ovu utáni napok száma 13-15 nap között váltakozik. Ezt kb 6 ciklusnyi megfigyelésből állapítottam meg. Ezek alapján azt mondanám, hogy kitolódhat 1-2 nappal, de mivel az ovu utáni idő is változhat, akár rövidebb luteális fázissal 28 napra is megjöhet.
2015. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Hasznosak voltak!
2015. jan. 12. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!