Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan lehet tudni hogy...

Honnan lehet tudni hogy terhes a barátnöm? (2-3 hete volt az aktus) milyen fájdalmak jelentkezhetnek?

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A leggyakoribb (nem is tudom, hogy van-e másmilyen) fájdalom, hogy úgy érzi, mintha meg akarna jönni. Amúgy teszt, vagy orvos a lelke.
2008. aug. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor kezdjetek aggódni, ha nem jön időre meg a mensije, pedig meg szokott (4-5 nap késés még nem gáz).

A mensije után és a következő mensi előtt 1 héttel elég kicsi a valószínűsége, a ciklusa közepén (az előző mensije után 2 héttel) elég könnyen teherbe eshetett, ha nem védekeztetek.


A terhesség legelső jelei általában az előző mensi után 6-7 héttel jelentkeznek - mellfeszülés, alhasi fájás (ahogy az előző írta: mintha meg akarna jönni), émelygés, gyakran kell pisilni.

Szerintem ha izgultok, vegyetek egy gyorstesztet (én 2 hete kb 400 ft-ért vettem) és egyből kiderül. Ezt is csak azután érdemes megcsinálni, miután már kb 1,5-2 hetet késik a havija, mert előtte akkor sem biztos, hogy kimutatja, ha tényleg terhes.


De ha jól számolom, egyenlőre nem kell aggódnotok. Általában attól is késik a mensi, ha nagyon izgul. Nekem volt, hogy 10 napot késett, mert féltem, pedig mindig pontos volt előtte.

2008. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi az eddigieket :) hát a havi megjött csak havi után ugy elkezdett fájni a hasa de azt monta nem naon fájt meg scak néha néha fáj 2 napig ez tegnap monta ma meg már áll. nem fáj tök jól van
2008. aug. 19. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Én annyit hozzátennék, hogy azért közel két hetet nem kell várni a teszteléssel egy normál ciklus esetében! Nekem ugyan kicsit rendszertelen volt, de sokkal hamarabb kimutatta, még engem is meglepett, persze csak halványka volt a második vonal! Igaz kicsit drágább fajta teszt volt, sok múlik azon, mennyire érzékeny az a teszt!
2008. aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!