Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsony progeszteronszint,...

Alacsony progeszteronszint, teherbe eshetek így?

Figyelt kérdés

1 éve várunk a babára. Májustól elkezdtek kimaradozni a ciklusaim, azóta 2-3 havonta jön meg, elmentem még augusztusban dokihoz, elkezdtek kivizsgálni. Az első vérvételt elrontották, várhattam decemberig, mire megint megjön, ekkor elmentem ismét, minden rendben a hormonjaimmal, csak a progeszteronom alacsony. Cukorterhelés és inzulin is rendben. Augusztusban úgy tűnt, ciszta van a petefészkeimbe, de nem voltak benne biztos, decemberben is látszottak az UH-n, a doki Inofolic-ot javasolt. Iszom már 1,5 hónapja, most úgy néz ki, már ciszta nincs, de baba se. :(

Valaki volt hasonló helyzetben? El vagyunk már keseredve, nagyon várjuk már a babát. :(

Volt valaki hasonló helyzetben?


2015. jan. 12. 07:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, 2x írtam le, hogy tudtok-e segíteni.

Az még kimaradt, hogy 1 éve hagytam abba a fogamzásgátlót, először rendesen megjött, és aztán mindig-mindig tolódott 1-2 héttel, és a végén már csak 2-3 havonta jött meg.

2015. jan. 12. 07:56
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem az alacsony progeszteron szint vetélést okozott, kétszer is, ezért én vállaltam a hormonkezelést, Utrogestan teherbeesés előtt és a terhesség első 3 hónapjában, így van azóta két egészséges babóm.

Az alacsony progeszteron szint nemcsak a teherbeesést nehezíti meg, hanem a petesejt beágyazódást, szerintem konzultálj ebben az ügyben az orvosoddal, mi a véleménye.

Minden jót neked és kitartás, ne add fel!

2015. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tuneteid kezdodo inzulinrezisztenciara is utalnak (nem feltetlenul latszik a cukorterheleses eredmenyekben). D-vitamin szintet is neztek? Az kapcsolatban allhat a progeszteron szinteddel, erdemes lenne megnezetned azt is, es szedni 2-3000 NE-t belole. Lehet kapni krem es csepp formajaban is.


Miket eszel? Eszel-e lisztbol, cukorbol, krumplibol keszult dolgokat? Ehhez kepest mennyi zoldseget es gyumolcsot eszel? Mozogsz-e legalabb hetente ketszer 1 orat?


A progeszteront, ha nem kirivoan alacsony, palastfu teaval es baratcserjevel rendbe tudod rakni. Illetve az aviva tornaval is, sot, abban vannak peteerest serkento gyakorlatok is, es nagy sikerrel alkalmazzak ezt a hormontornat (emellett nem szabad hormon tartalmu keszitmenyt szedni).

2015. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az alacsony progeszteron szint gátolja a fogamzást, beágyazódást és vetéléshez vezethet. Tudom,hogy nem jó hír,de inkább rakasd először rendbe magad és utána tiszta testtel, remek eredményekkel vágjatok bele a baba projektbe, mint hogy esetleg vetélés legyen belőle.
2015. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

D-vitamin szintet nem néztek. Remélem nem inzulinrezisztencia lesz, bár az eredményeim ebből a szempontból jók, és az Inofolic ezt is rendbe kéne hogy tegye, én meg már iszom majdnem 2 hónapja. Fehér lisztes dolgokat egyáltalán nem eszek, alapból kizártuk az étrendünkből, cukor helyett nyírfacukrot használunk, krumplit ritkán. Leginkább rizst, párolt zöldségeket szoktam köretnek készíteni. Próbálunk egészségesen táplálkozni már évek óta, sok zöldséget és gyümölcsöt eszek. Célzottan nem mozgok, viszont elég pörgős munkám van, nem ülőmunka, tehát azért mozgok. Néha szoktam tornázni, de az nem rendszeres. Súlyfeleslegem egyébként nincs. A barátcserjére már én is gondoltam, csak mikor meghallottam az árát, azt mondtam, hogy köszönöm ez most nem fér bele. Havi 14ezer Ft az Inofolic, szedek multivitamint és C-vitamint is, amik szintén jó pár ezer Ft havonta, nem tudok huszon-harmincezreket költeni havonta olyan dolgokra, amik lehet be sem válnak, épp elég ez is. :( Hormont meg csak a végső legutolsó esetben szeretnék szedni, előtte, ha nem muszáj, akkor nem. De úgy néz ki akkor nem kerülhető ki. :( Húzni se szeretném ezt tovább.

2015. jan. 15. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!