Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO-s kérdés! Teherbeesés...

PCO-s kérdés! Teherbeesés lehetséges így?

Figyelt kérdés

Tegnap tudomásomra adta a dokim,hogy PCO-m van,de nincs Ir-em.

És én most nem értem,hogy a PCOS és a PCO között mi a különbség!

A dokim nem adott semmi gyógyszert,de felírta hogy igyak palástfű teát,cickafark teát,és barátcserjét,vagy kapszulát vagy teát.

Ch diéta és mozgás,ami fontos.

Azt tudom hogy mit jelentenek,de kilehet ebből jönni(nem úgy mint egy betegségből,elmúlik-e)vagy ez örökre megmarad?



2015. jan. 14. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Örökre megmarad, nem fog elmúlni, csak tünetmentessé tehető. PCOS nincs IR nélkül, főleg, hogy CH diétát javasolt a doki is.

A PCO policisztás ováriumot jelent, S-sel a végén meg még ott van a "szindróma" szó is.

2015. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nincs IR-em,a dokik is megmondták,de azért kaptam a diétát,hogy megnézzék így talán jobb lesz.

Hogy lehet tünet mentessé tenni?

A ciszták mindig visszajönnek?

Csak PCO-m van,semmi S a végén.

2015. jan. 14. 12:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha cisztás a petefészked, az azt jelenti, hogy nem érnek meg a tüszők, nem következik be tüszőrepedés, elmarad az ovu. Ennek a hátterében valamilyen hormonális probléma áll - leginkább inzulinrezisztancia. A lényeg, hogy az okot kell megkeresni, azt kezelni és akkor valószínűleg működni fog a peteérés is, ezt értem tünetmentesség alatt. Ha inzulin, a baj, akkor az inzulint, ha pajzsmirigy, akkor azt, ha prolaktin, akkor azt és így tovább.


Alapos (!) endokrin kivizsgálásra van szükség, részletes, mindenre kiterjedő hormonvizsgálattal, kiemelt figyelemmel az inzulinterhelésre és annak értékeire. Amíg nem volt inzulinterhelésed, senki nem állíthatja, hogy nem ez a baj. Csak azért mondom, mert a PCO mögött tipikusan inzulinrezisztancia áll, ha nem állna föl ennek a gyanúja, akkor a dokik se biztatnának tipikusan IR-es életmódra (CH diéta, mozgás), hanem kezelnék a pajzsmirigyedet, a tesztoszteronodat, a prolaktinodat, vagy akármidet, ami megzavarja a peteérést.


Ne hagyd magad lerázni, ragaszkodj az alapos kivizsgáláshoz! Ha alapvető baj van a peteéréssel, akkor a teák, kapszulák önmagában kevesek, hidd el, tapasztalatból mondom!

2015. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! 2012. novemberében PCOS-t diagnosztizáltak nálam. Hosszú ciklusaim voltak (42-46 nap). Én babát szerettem volna, így derült ki, mert 1 éve már nem sikerült a pici. Az én dokim nem mondott, javasolt semmit, azt mondta próbálkozzunk. Persze elküldött vérvizsgálatokra az ilyenkor szokásos 3. és 21. napi hormonsorra. Hormonjaimmal nem volt gond egyáltalán, az inzulinommal sem. A cukrommal volt annyi, hogy a terhelt érték sokkal alacsonyabb lett az éhgyomrinál. De ez is IR, azt mondták. Én interneten néztem utána, hogy mi is ez. Ott olvastam az IR-ről is! Önszorgalomból elkezdtem a 180 gramm szénhidrát diétát és többet sportoltam, mint azelőtt. Elkezdtem fogyni, szép lassan helyre állt a ciklusom és a diagnózis után 1 évvel pozitív lett a terhességi tesztem. Elmentem dokihoz, akkor már nem voltak tüszők a petefészkeimben, csak egy petezsák és szikhólyag. Egészséges terhesség után egészséges kisfiút szültem tavaly nyáron. :) Szóval kezelhető, kitartás és akarat kérdése. Én márciusba megyek vissza megint, kíváncsi leszek, hogy ott vannak e a tüszők újra. Remélem nem! Sok sikert!
2015. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előző (4-es) vagyok! azt nem írtam, hogy nem voltam kövér előtte sem 64 kg voltam és 57-re fogytam le. szóval ezt a fogyást nem úgy kell érteni, hogy az volt a gond hogy túlsúlyos lennék! :) Az életmódváltás következménye volt!
2015. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

16:03


Nálam kiderült hogy pco-m van,de megnéztek mindent,és az IR-emmel semmi gond nem volt.

Normális volt,Azt elfelejtettem ide írni,hogy én kérdtem még a ch diétát+mozgást.

Most fogom elkezdeni a teákat inni,mozgok többet is mint amit előírtak,diétát már elkezdtem.


Gratulálok neked a babócához,és mi lett a tüszőiddel?

Érzel fájdalmat?A menzeszed normális lett?


Nekem nem hullik a hajam,nem zsíros pattanásos a bőröm,nincs túlsúlyom,egyedül annyi hogy rendszertelen,de most nemnagyon szednék gyógyszereket,ami még jobban felborítja az egész hormonháztartásomat.

Kipróbálom a tea csoda erejét....Remélem segít.

2015. jan. 14. 16:53
 7/10 anonim ***** válasza:
16:03-as vagyok! Én is ittam a teákat (palástfű, cickafark) és szedtem a barátcserje kapszulát is, nekem ezek nem segítettek. A diéta és a mozgás igen! Amikor terhes lettem, akkor nem voltak ott a tüszők, mondta a doki hogy szép tiszták a petefészkeim. Mikor a 6 hetes kontrollon voltam, akkor sem említette és a papírra sem írta rá. Én meg elfelejtettem megkérdezni. Júliusban szültem tavaly, azóta szoptatok és még nem volt menstruációm azóta. Kíváncsi vagyok mikor jön meg. Ha már nem szoptatok akkor fogom megint elkezdeni a diétát és intenzívebben a mozgást. Köszi szépen, nagyon vártuk már a babát! Egy áldás volt mikor kiderült hogy úton van. Első körben szerintem a diétát és a mozgást csináld, és csak utána a teákkal próbálkozz, sokaknak még rosszabb lett minden mint előtte volt a teák miatt. Kitartást neked!
2015. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bíztatást!

Reméljük hogy tényleg sikerülni fog,igen diétát csinálom,mozgok sokat,annyi hogy nem szedek semmi gyógyszert.

2015. jan. 14. 17:37
 9/10 anonim ***** válasza:

A policisztás ovarium és a policisztás ovarium szindróma nem ugyanaz.

Az előbbi annyit jelent, hogy sok, apró, éretlen tüsző van a petefészkedben. Ez gyakori tünete a PCOS-nak, azonban előfordulhat egészséges nőknél is, ill. van olyan PCOS-es is, akinek nem PCO-s a petefészke.

2015. jan. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Es mi a kulonbsege a kettonek?

PCO enyhebb mint a PCOS?

2015. jan. 14. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!