Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha már volt egy kémiai terhess...

Ha már volt egy kémiai terhességem ( pozi teszt után megjött), az azt jelenti hogy progeszteron hiányom van és kéne szedjek rá valamit?

Figyelt kérdés
Egyszer volt egy pozi tesztem, utána megjött. Akkor nem foglalkoztam annyira vele, akkor még nem terveztünk gyereket, csak becsúszott volna, de örültünk neki, bár még nem jött el az ideje. Akkor arra gondoltam, hogy hibás volt a teszt. Most, hogy többet olvasok a témáról, rájöttem, hogy valószínűleg nem volt hibás a teszt, hanem kémai terhesség volt. Azután védekedtünk, a december volt az első próbálkozós hónap, nem sikerült. Lehetséges, hogy progeszteron hiányom van és ezért nem maradt meg akkor a baba? Ezt ki kell vizsgálni, kideríti vérvétel? Vagy szedjek? Ezt csak orvos írhatja fel? Említettem a nődokinak ezt a dolgot, enm mondta, hogy kéne szedjek valamit, csak annyit, hogy ez megesik.
2015. jan. 15. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, millió oka lehet: rosszkor fogant, nem volt ideje megtapadni, hibás volt a pete vagy a hímivarsejt, megtapadt, de rosszul/rossz helyen és még rengeteg más ok. Állítólag a megtermékenyült petesejtek 70%-a észrevétlenül távozik a rendes menstruációval a számtalan lehetséges ok valamelyike miatt.


Akkor kellene komolyabban aggódni, ha ez rendszeres lenne, de egy alkalom még bőven a matematikai esélyeken belül van.

2015. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólónak igaza lehet. Egyébként meg Önmagad által szedni mindenféle gyógyszert, hormont, az interneten olvasottak alapján, elég nagy butaság lenne. Ha hosszabb távon nem jön össze a baba, akkor nőgyógyászhoz kell fordulni, és ő elküld kivizsgálásra...
2015. jan. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs feltétlenül bajod, sajnos nekem is ilyen volt. A második alkalommal már a 41. hetet betöltve szültem.
2015. jan. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!