Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segíti vagy éppen ellenkezőleg...

Segíti vagy éppen ellenkezőleg a peteérés környékén a mindennapos együttlét a teherbeesést?

Figyelt kérdés
2008. aug. 20. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nekünk úgy sikerült, nem bíztuk a véletlenre, de ahhoz biztos tudni kell a peteérés valóban akkor van-e.Én ovuteszttel néztem.
2008. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nekem 28 naposan a ciklusaim és a 13. naptól minden nap a 15-ig aztán már csak másnap :-)
2008. aug. 20. 22:35
 3/4 A kérdező kommentje:
a 14. napon van az ovuláció
2008. aug. 20. 22:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mint szinte mindenre a teherbeeséssel és a terhességgel kapcsolatban erre is két vagy több elmélet létezik. Sokan állítják, hogy nem szabad minden nap együtt lenni, mert a spermák gyakori kiürítése csökkenti a minőséget és a mennyiséget. Józan paraszti ésszel belegondolva viszont egy ciklus során három olyan nap van, amikor alapvetően teherbe lehet esni (ha valaki pontosan tudja, hogy mikor ovulál), márpedig ha ezalatt háromszor együtt van a pár, akkor szerintem nagyobb az esély rá, hogy egy spermium célba ér, mintha egyszer, vagy kétszer adatik meg egyáltalán a lehetőség.

Mi ezzel a kérdéssel nem is foglalkoztunk, mert elég aktív a szexuális életünk, egyébként is majd mindennap együtt vagyunk, szóval nem voltunk hajlandóak amiatt csökkenteni a szeretkezések számát, mert babát szeretnénk. (Szerintem nem is lett volna logikus.) Gyakorlatban pedig abban a hónapban, amikor megfogant a babánk az ovuláció előtt már két nappal és alatta végig nálunk megvolt a napi két szeretkezés, mert előtte 3-4 napig külön mentünk nyaralni, szóval volt nagy öröm és lelkesedés, amikor újraláttuk egymást. Abban a hónapban speciel az sem érdekelt, hogy mikor is van peteérésem és milyen nap van, csak szerettük egymást (pedig előtte folyamatosan hőmérőztem öt hónapig és próbálkoztunk), és csak az elmaradt mensi napján, pozitív teszt után számolgattunk vissza, hogy épp a hazaérkezésünk után két nappal volt ovulációm.

Szóval így is teherbe lehet esni.

2008. aug. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!