Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló tabletta mellett...

Fogamzásgátló tabletta mellett lenne jelentősége a hőgörbe vezetésének?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb. 1 év múlva hagynám abba a tabletta szedését, majd belevágnánk a babaprojectbe :) a kérdésem az lenne, hogy most lenne valami jelentősége a ciklus pontos megállapításához a hőmérőzésnek? Tudom, hogy tabletta mellett nincs peteérésem, de ilyenkor semmi változás nincs a hőmérsékletemben, nem lehet a görbéből semmit se kivenni, semmi esetlegesen fennálló problémát? Nyilván 1év múlva is folytatnám a mérést...vagy elég lesz majd csak akkor elkezdeni a mérést, amikor már nem szedek tablettát? Köszi a választ előre is:)
2015. jan. 23. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

azt értem ha valaki 1-2 év próbálkozás után elkezd hőmérőzni, na de próbálkozás előtt 1-2 évvel elkezdeni???

erre már szavakat se találok. nem értem, mi értelme lenne?

2015. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Saját magadnak megválaszoltad a kérdést. A világon semmi értelme nincs mert, a "ciklusodat" a fogamzásgátló hormonjai szabályozzák.
2015. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi ertelme, mert a tabletta elnyomja a tested mukodeset. Nem mukodik a peteeres es tuszorepedes. Semmi ertelme. De miert nem hagyod abba a tablettat es vedekeztek maskepp. Legalabb helyrejonne a ciklusod, mert akar fel ev de egy ev is lehet mire helyre zuttyan egy par ev tabletta utan. Foleg ha kb 10 eve szeded.
2015. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Leírom a hőgörbézés alapját, és ebből rá fogsz jönni a válaszra:


Normális ciklus során a hő a ciklus első felében alacsonyabb. Ovuláció után a petesejt helyén kialakult sárgatest progeszteront termel, ami a hőközpontra hatva megemeli a hőmérsékletet.

Értelemszerűen ha nincsen ovuláció (mert hogy tabletta mellett nincs), akkor progeszteron sem fog termelődni.


Két dologra lehet jó:

1. Engem őszintén érdekelne, hogy hogy néz ki egy görbe tabletta szedés alatt:D Kíváncsi lennék, hogy a follikuláris szakaszra jellemző alaphő lenne végig a ciklusban, vagy cikkcakkos lenne, vagy folyamatosan magas a tabiban lévő progeszterontól.

2. Megszokod, hogy minden reggel a hőmérővel kezdesz, napi rutinná válik.


Ha elkezded, akkor örülnék, ha a görbét megmutatnád, hogy kielégüljön a kíváncsiságom:D

2015. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hétfőn kezdem el az újabb levelet, akkor elkezdem mérni, amúgy engem is ez a része érdekelt, hogy oké, hogy a peteérés rész kimarad, de a többi...? Amúgy pcos gyanús vagyok, doki azt mondta, hogy valószínűleg ha gyereket akarok rá kell segíteni gyógyszerrel, ezért érdekelne, hogy valamit ki lehet-e venni most a ciklusból. Egyébként jövő ilyenkor már nem szednék tablettát, de fél évet biztos várnék a babával, addig óvszerrel védekeznénk....és köszönöm a válaszokat :) szép napot
2015. jan. 24. 07:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Következtetést akkor se fogsz tudni belőle levonni. Megállapíthatod, hogy "jé, tabi mellett egyenes a görbe", vagy "jé, tabi mellett magasabb az alaphő", vagy "jé, tabi mellett cikkkcakkos a görbe":D

De majd tényleg linkeld be kérlek:)

2015. jan. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de engem is nagyon érdekelne a görbéd. Légyszi majd linkeld be!
2015. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!