Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utrogestan-t lehet használni...

Utrogestan-t lehet használni a terhesség elöt is?

Figyelt kérdés

elvetéltem ..barna folyásal kezdödöt az egész kaptam rá utrogestant de csak 1 db-ot tudtam felhelyezzni utána elkezdtem vérezzni és elvetéltem magyarán túl késön kaptam meg a gyogyszert

az lenne a kérdésem hogy ha gyereket szeretnék ezt szedthetem a terhesség elött is :? nem lesz töle bajom ? illetve jobban teherbe esek vagyis könnyeben ?


2015. jan. 30. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én esetemben a következő történt:

8 hetesen barnás vérezgetéssel kezdődően elvetéltem, műtéti úton lett befelyezés. A szövettan nem mutatott ki semmi rendellenességet. Az orvosom alacsony progeszteron szintet gyanított, mivel az első terhességem elején is volt vérezgetés, de ott megmaradt a baba. Ezért a műtét után 6 hónappal amikor újból elkezdtünk próbálkozni, felírta az Utrogestant. Majd az első uh után ami igazolta a terhességet, emelt adagban szedtem az Utrogestant a terhesség 12. hetéig, emellett még Aspirint is vérzésmegelőzésre. A terhességem megmaradt, baba született. Az Utrogestan az anyára nézve veszélyes, májkárosodást okozhat, ezért szigorúan be kell tartani az orvosi utasításokat, illetve van olyan orvos aki Utrogestan ellenes, és nem szívesen írja fel, megoszlanak a vélemények.

Szerintem konzultálj az orvosoddal, hogy a te esetedben mit javasol.

És sajnálom ami történt, de fel a fejjel, kitartás!

2015. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen.A peteérés után kellett elkezdenem nekem is.Vastagabb lesz a méhnykh. tőle igy jobban be tud ágyazódni a baba.
2015. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az E-vitamin vastagitja a méhnyálkahártyát az ultrogesztán csak a sárga test hormonra adják.
2015. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó:az Utrogestan progeszteron(ami szerinted a "sárga test hormon"),és a ciklus második felében játszik szerepet a méhnykh. megvastagodásában.
2015. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!