Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lassan 6éve szedek fogamzásgát...

Lassan 6éve szedek fogamzásgátlót. Ha majd babát szeretnék, mennyi idővel előtte kell abbahagyni, hogy semmiféle problémát ne okozzon, ill. kiürüljön a szervezetből és sima út lehessen a teherbeeséshez?

Figyelt kérdés

Üdv!

Még távol vagyok a babavárástól, és tudom, a kérdésemre a dokim tudná a legmegfelelőbb választ adni (mivel ő ismer kívül-belül:)), de biztosra veszem, itt is tudják:)

Lassan 6éve szedek fogamzásgátlót. Ha majd babát szeretnék, mennyi idővel előtte kell abbahagyni, hogy semmiféle problémát ne okozzon, ill. kiürüljön a szervezetből és sima út lehessen a teherbeeséshez? :)

Látok kérdést, melyben az szerepel h az első hónapban is lehetséges-e..és sok igen válasz érkezett. Mégis, érdekelne, hogy ki mit tud erről:)


2008. aug. 21. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 10 évig szedtem, és az 1 hó után sikerült. Makk egészséges a 10 hetes kislányom. Ha megfogan a baba, akkor a gyógyszer kiürült. Nekem így magyarázta az orvosom, tehát nem kell várni. Én a tabimat azonnal Elevitre és folsavra váltottam.
2008. aug. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ melyiket szeded, szedted. Mert vannak már nagyon alacsony hormontartalmú tabletták, amik pikk-pakk kiürülnek a szervezetből de vannak erősebbek is.

Meg persze a szervezetedtől is függ, szóval ez nagyon egyéni. Erre szerintem a dokid se tud majd konkrét választ adni, csak hasraütésszerűen.

Én 5 évig szedtem fogamzásgátlót, az első 3 évbe a Mercilont, aztán az utolsó 2-be a Yasminelle-t. Ez utóbbit elfelejtettem kb 4x bevenni, egymás után 4 hónapban, aztán emiatt eléggé felborult a mensim rendszere, ekkor megbeszéltem a dokival hogy abbahagyom addig a szedését míg helyre nem áll a dolog. Aztán rá 2 hétre meg teherbe estem.:) Most meg már a 27.hétbe vagyunk és egészséges mindkettőnk.:) Nagyon megijedtem, hogy nehogy gond legyen a gyógyszer miatt, de azt mondta a doki hogy annyira alacsony hormontartalma van a gyógyszernek hogy kb 3 nap múlva meg se lehetett volna mondani hogy valaha szedtem e. De van akinek pl. meg se jön nagyon sokáig a gyógyszer abbahagyása után és nem esik teherbe, van aki meg igen.

Az hogy mi az az idő, amit várni kell hogy kiürüljön igazából nem tudom.

2008. aug. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában nem is azzal van a gond, hogy teherbe esik-e az ember a fogamzásgátló abbahagyása után, mert elég akár pár nap szünetet tartani ahhoz, hogy a petefészek felszabaduljon a korlátozás alól, amit a fogamzásgátló nyomott rá és vak petetermelésbe kezdjen. Ha pedig van peteérés, akkor ugye teherbe lehet esni, már az első hónapban is. Inkább amiatt szoktak türelmi időt javasolni, hogy a méhnyálkahártya megvastagodhasson, ugyanis a fogamzásgátló szerepe nemcsak abban van, hogy megakadályozza a peteérést, hanem a méhnyálkahártyát is elvékonyítja, hogy ha mégis érik meg pete és esetleg meg is termékenyül, akkor se tudjon megtapadni. Ha nem tud megtapadni, akkor csak simán kiürül a szervezetből, az egész olyan, mint egy menstruáció, ez még vetélésnek sem számít, egyáltalán azt is szinte lehetetlen utólag bebizonyítani, hogy volt megtermékenyítés és a megtapadás hiánya miatt kiürült. Tehát ez a része a babára nem veszélyes, mert ha mégis megtapad, az azt jelenti, hogy elég vastag maradt a nyálkahártya, tehát minden rendben.

A hormonok káros hatásaival már tényleg nem nagyon kell foglalkozni manapság, mert ezek a fogamzásgátlók jóval gyengébbek, mint amit régebben használtak. Olyanról már sokszor hallottam, hogy elég volt xy-nak néhány szem fogamzásgátlóról elfelejtkeznie és összejött a baba, olyanról viszont nem, hogy el kellett volna vetetni ezt a gyermeket, mert bármilyen károsodása lett volna.

Úgyhogy szerintem próbálkozhattok, kivéve, ha valami nagyon durva fogamzásgátlót szedtél volna, de ezt nem hiszem.

Én hüvelygyűrűt használtam, ez is hormonális ugye, annyi a különbség, hogy nem megy át az egész szervezeten a hormon, amíg eljut a szaporítószervekhez, hanem eleve ott szívódik fel és fejti ki a hatást. Én két dokit is kérdeztem és mindkettő azt mondta, hogy ahogy kiveszem a hüvelygyűrűt már próbálkozhatunk is. (Igaz, a baba ezután még öt hónapot váratott magára.)

2008. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Amúgy Diane 35öt szedek (bőr pobléma miatt is).
2008. aug. 24. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha Diane 35-öt szedtél, akkor viszont kérdezz rá a nőgyógyászodnál. Én is szedtem egy ideig, az volt az első fogamzásgátlóm és nekem is elsősorban a bőrhibák miatt javasolta a nőgyógyász, hogy rendbe rakja a hormonháztartásomat, majd csak később kezdtem el szexuális életet élni és akkor használtam már a másik funkcióját is.

A lényeg az, hogy a Diane 35 nem tartozik éppen a nagyon gyenge hormontartalmú fogamzásgátlók közé, éppen emiatt van az, hogy a fokozott szőrnövekedés és az aknés bőr hormonális kezelésére is használják. Nekem anno a nőgyógyász eleve úgy írta fel, hogy két, maximum három évig használhatom folyamatosan, majd szünetet kell tartanom vele néhány hónapra, esetleg váltani egy gyengébbre, ha a bőröm már rendbe jött. Két év után váltottam is, akkor írta fel a Loette-t, amit ugyanaz a cég gyárt, mint amelyik a Diene-t forgalmazza, a hatása is hasonló és ezt a Diane gyengébb utódjának szánták. Jóval drágább volt, viszont sokkal jobban hasonlított a mai modernebbnek számító alacsony hormontartalmú foggátlókra, a bőröm is ugyanúgy tiszta maradt a szedése mellett (bár később már akkor sem volt akne gondom, amikor nem szedtem semmit).

Ezt azért írtam le, mert ha Diane valóban a Diane-t szedted folyamatosan hat éven keresztül, akkor lehet, hogy mégsem ártana egy kis szünetet tartanod, valószínűleg a méhnyálkahártyádat is elvékonyította, ami a megtapadást nehezíti. A te helyedben inkább orvosi véleményt kérnék ebben az esetben!

2008. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!