Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi tortenek akkor ha terhes...

Mi tortenek akkor ha terhes vagyok, es kozben szedem a fogamzasgatlot? Lessz valami baj a babanak? ARTIZIAT szedek!

Figyelt kérdés
most megyek venni tesztet mert az utolso menszim szeptember 25-en volt, es megjott rendesen, de viszont olyan tuneteim vannak,hogy 20 percenkent jarok pisilni,es ott a mehemnel erzem mint ha fell lennek puffadva, es a szmban erzem olyan fem,vas izt! a fogamzasgatlot cisztaert kezdtem el szedni ebben a honapban, de mi van ha terhes vagyok, es csak ugy megjott ebben a honapban en meg szedem a fogamzasgatlot? ha esetleg terhes vagyok es a teszt pozitiv lessz,akkor lessz valami baj ha eddig szedtem a tabit?
2011. okt. 3. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja babának, ha egyáltalán terhes vagy. Az élő bizonyíték az én lányom, szintén tabletta mellett fogant, időre, egészségesen született, most 13 éves szép, okos leányzó.
2011. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem lesz a babának emiatt baja, nyugi! Ezek a gyógyszerek már olyan kevés hormont tartalmaznak (amiatt is eshetsz teherbe mellettük, annak ellenére is ha rendesen szedted és nem hánytad ki stb...), hogy semmi bajt nem okozhat a magzatnak.

A fkistesó Mercilon mellett csúszott be nekünk, mostmár 1.5 éves és makkegészséges!

2011. okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de vajon letezik olyan hogy megis megjott rendesen,marmint masokat arrol hallotam hogy csak pecseteltek,meg hogy 1 napig tertott,de nem 5 napon at, eros nyalkas darabos verzessel is van eselyem hogy van baba?
2011. okt. 3. 11:22
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha utasítás szerint szedted a tablettát, szerintem nem vagy terhes.

A pisilés és a feszülés betegség tünete is lehet, pl. felfázás, vagy valamilyen alhasi gyulladás, még az sem biztos, hogy a méhednek köze van hozzá.

Vannak nők, akik félideig menstruálnak, de nálad ugye ilyen most nincs, mert megvonásos vérzés van.

Elvileg a tabletta 2 módon hat egyszerre:

- leállítja a peteérést

- elvékonyítja a nyálkahártyát, hogy ha mégis érik meg pete, ne tudjon beágyazódni - emiatt szokott kevesebb lenni a vérzés tabi mellett


Ha neked most levált rendesen a nyálkahártya, szinte kizárt, hogy terhes lennél.

Ha mégis, a babának nem lesz semmi baja (ezek a hormonok a fejlődésnek ebben a korai szakaszában nem ártalmasak a magzatra, csak több hónap múlva), de azonnal fordulj orvoshoz, hogy mi módon lehet abbahagyni a tabit, és ilyenkor mit kell tenni.


De ha nem vagy terhes, akkor sem ártana dokihoz menni, mert ha a tabi okozza a tüneteket (1 hónapja szeded, ha jól értem), meg kéne nézni, mi van a cisztával, nem nőtt-e esetleg vagy ilyesmi, mitől fáj a hasad, miért kell folyton pisilned. Ezek nem normális tünetek, nem tartoznak a normális mellékhatások közé.


Ha nem lenne gond, megírnád, hogy mi lett a teszt eredménye?

2011. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
csak ebben a honapban kezdem el szedni a tabit, a mult honapban nem szedtem
2011. okt. 3. 11:36
 6/12 A kérdező kommentje:
persze hogy megirom..
2011. okt. 3. 11:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 11:31!

Minden tablettának van hibaszázaléka. Én beszedtem minden szemet, nem hánytam, nem volt hasmenésem, nem szedtem mellette más gyógyszert, mégis terhes lettem. De a teszt a biztos, ez tény.

Első voltam.

2011. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első hónapban még nem ad teljes védettséget, írják is betegtájékoztatók, hogy kiegészítő védekezés kell mellé!
2011. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a teszt negativ!!
2011. okt. 3. 12:36
 10/12 anonim ***** válasza:
én elmennék dokihoz a helyedben, mert ezek a tünetek valamit mégiscsak jelentenek, lehet h csak egy szimpla felfázás, de talán jobb ha kapsz rá valamit, minthogy szövődmény legyen...
2011. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!