Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lisztérzékeny vagyok 5hónapja,...

Lisztérzékeny vagyok 5hónapja, menstruációm 5éve rendszertelen, sok folyásom is volt, már nincs.8hónapja próbálkozunk és nem estem teherbe, most az orvosom petefészek átfúvást fog csinálni-utána teherbe eshetek?

Figyelt kérdés
Vagy a lisztérzékenység miatt vagy a rendszertelen menstruációm vagy a petefészek miatt nem estem még teherbe?
2010. febr. 9. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
A lsiztérzékenységnek levileg nincs köze ahhoz,hogy teherbe esel-e.
2010. febr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor mitől nem estem még teherbe?mitől ilyen rendszertelen a mensim hogy másfél hónapra jön meg mindig vagy több?
2010. febr. 9. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha most azt mondom, hoyg ezt nem kellett volna 5 évig ennyiben hagyni, azzal már nem segítek sokat...

Viszont ha babát szeretnétek, és még amúgy sem jött össze, akkor előtte teljesen ki kellene mindent vizsgálnia a nőgyógyászodnak.

Azt nem értem, hogy ha már megcsinálja az átjárhatósági beavatkozást, akkor erre a rendszertelenségre nem mondott semmit? Mert ha így van, én lehet, hogy felkeresnék egy másik orvost...

A sok folyás valamilyen fertőzésre utalhat, de ezt is ki kell vizsgálni/tenyészteni...


A lisztérzékenységed külön probléma.


Remélem hamarosan sikerül egyenesbe jönnöd!

2010. febr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fertőzésem már nincs,a mensimre meg azt mondta valószínűleg a pete elzáródás miatt rendszertelen!De én attól félek hogy esetleg meddő vagyok!
2010. febr. 10. 09:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is lisztérzékeny vagyok, emiatt vetéltem el 4x. Azzal viszont nem volt gondom, hogy teherbe essek. Gondolom, betartod a gluténmentes diétát, mert ha nem, akkor inkább ne is próbálkozzatok addig, amíg min. fél éve nem eszel gluténmentesen, mert addig a szervezeted nem tudja felszívni a vitaminokat, és tápanyagokat, aminek vetélés lehet a vége. Még azt tanácsolnám, hogy szedj Femibion-t, az is segíthet.

Nekem 4 vetélés után derült ki, hogy LÉ vagyok. Betartottam a diétát, és Femibiont szedtem, és az 5. terhességem sikeres lett, azóta van egy 9 hetes fiam. Kitartást!

2010. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a rendszertelen menstruáció lehet az oka. De 1 évig nem vizsgálnak elvileg ki, mert 1 éven belül majdnem 100%-ék, hogy összejön a baba, ha az után sem jön, akkor jön a vizsgálat.

Viszont a dokit kérdezted már hogy örökölhető-e a lisztérzékenység? (azért kérdezem, mert párom is az és nem tudom, hogy örökölheti-e a gyerek)

2010. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

14:49-es vagyok.

Az utolsónak írnám, hogy örökölhető. Én is az vagyok, és sajnos a fiam örökölte tőlem a lisztérzékenységért felelős géneket. Ez viszont nem jelenti azt, hogy biztos kialakul Nála a lisztérzékenység, de nagy rá az esély.

A fiam születésekor levettek köldökzsinór vért, és egy kis köldökzsinórt, és abból állapították meg. Egyébként legygakrabban anyárról lányra örökíthető.

2010. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a Dokinak azt hazudtam hogy 3éve nem estem teherbe ezért csínálja meg a vizsgálatott.De amugy 8hónapja próbálkozunk és fél éve derült ki hogy lisztérzékeny vagyok!De elötte egy 4éves kapcsolat alatt nem estem teherbe ezért hazudtam.
2010. febr. 11. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó hogy kivizsgáltatod magad. Főleg, hogy az előző kapcsolatból nem lett babó. Előzőnek köszönöm a válaszát. Nálunk a párom lisztérzékeny, szerencsére csak enyhén, viszont ő nem volt mindig az, kialakult nála sajnos. A gyereknél majd oda figyelek hogy 1 éves koráig biztosan ne találkozzon gluténnel.
2010. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!