Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 33. napra jött meg ma. Mikor...

33. napra jött meg ma. Mikor lehetett peteérésem?

Figyelt kérdés
Illetve mi lehetett az az 1 héten át tartó fura, vibráló èrzés a petefészkeimnél? Az lehetett a p.érés?
2015. febr. 3. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Elvileg a ciklusos 19. napján, mivel a peteéréstől számítva 14 napra jön meg a mensid.


"A ciklus első felét folliculáris szaknak, második felét luteális szaknak nevezzük. Ez utóbbi az ovulációtól a következő vérzés első napjáig tart. Ilyenkor a megrepedt tüszők helyén kialakuló sárgatest progeszteront termel, mely előkészíti a méhnyálkahártyát a megtermékenyített petesejt befogadására. Hossza állandó : 14 nap."

[link]


Én az első szülésem óta érzem a peteérés, és olyankor max. 2-3 napig görcsöl a hasam.

Az 1 hetet kicsit soknak gondolnám esetedben is.

Mikor érezted amúgy ezt? Hányadik ciklusnap körül?

2015. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*ciklusod (nem ciklusos), bocsi elírtam!
2015. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
19-26. ciklusnap környékén. Ilyen sok napig mèg sose éreztem. Lehet, hogy nehezen repedt meg a tüsző?
2015. febr. 3. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Fene tudja, de ugye nem vagyunk gépek, úgyhogy bármi lehetséges.
2015. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na csak azért kérdeztem, mert a mensesem után állunk neki a babaprojektnek, és hogy akkor mikor van esély a teherbeesésre. Nem tudom, mi történt, eddig 30 napos ciklusaim voltak, múltkor 34 lett, most 33. Pont most nem fogok tudni kiigazodni magamon?! :)
2015. febr. 3. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is 33-35 napos ciklusaim voltak, viszont a nagykönyvvel ellentétben a pé a 14.-15. napon volt, mint a normál 28 naposnál... Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy ha babát szeretnél, figyelj:) Nekünk sok év után ebből a felfedezésből lett két szép gyerekünk:)
2015. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! 😊

Majd kipróbáljuk minden időpontban, kíváncsi leszek, melyik jön be. :)

(Most èpp nem tudok aludni, annyira fáj, ahogy görcsölök.)

2015. febr. 4. 03:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!