Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menyire elítélendő 41 évesen...

Menyire elítélendő 41 évesen teherbe esni?

Figyelt kérdés
Szerettem volna még egy kisbabát,most nem biztos a terhesség,de valami megérzésem van...Csak a gondolataim nem hagynak nyugodni,hogy ilyen korban,és már van 3 gyerek,mit is akarok én...mit szóltok ti hozzá? őszintén.Amúgy február 15 körül várom-nem várom!
2015. febr. 8. 06:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Mit foglalkozol vele,hogy ki mit gondol? Ha te vágysz még egy babára,szived joga!!!

Boldog babavárást!

2015. febr. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%
elso babat nem vallalnek ennyi idosen mert magara marad ha a szulei koran meghalnak. de 3 teso melle bevallalhatod gondoskodnak egymasrol ha veletek barmi tortenik.
2015. febr. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%
Azért ezt nem ugy kellene nézni hogy vágysz rá és kész, meg csinálom. Itt a többieket is megkell kérdezni. Már akire majd a nevelés, az anyagi , erkölcsi felelősség is tartozik. Mert nem egyedül a te gondod lesz ez. De legfőképp nem itt kellene meg kérdezni. Mert tudod a kíbícnek semmi sem drága.
2015. febr. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha érzelmi és anyagi szempontból is belefér, miért ne? Az anyagit apró betűvel írtam volna, valami minimum feltétel persze kell.

Azt döntsétek el, vállalni tudjátok-e a babát akkor is, ha nem egészséges. Az életkorod miatt fel fognak ajánlani olyan vizsgálatokat, amik után szelektív abortusz végezhető, ha pl. kromoszómarendellenességgel születne a kisbaba. Ezek nem kötelezőek, neked kell dönteni, kéred-e a vizsgálatot, illetve utána ha esetleg baj van, mit csinálsz. Az esetek nagy részében persze nincs semmi probléma, de azért magasabb a kockázat, mint ha 30 alatt lennél.

Érdemes azt is időben végiggondolni, milyen segítségre számíthattok, ha a terhesség vége felé esetleg feküdnöd kell. Rokonok, barátok, bébiszitter mozgósítható? Egy koraszülés megelőzése minden erőfeszítést megér. Persze ez főleg akkor fontos, ha a nagyok sem túl nagyok.

Én 39 évesen szültem a harmadik gyermekemet 12 és 14 éves kislányok mellé. Már ő is 10 éves. Nagy élmény volt újraélni a kisbabás időszakot idősebb, tapasztaltabb fejjel. Ráadásul a férjem, aki egyidős velem, a lányok születésekor nemigen tudott mit kezdeni egy kisgyerekkel. A kicsivel kezdettől egészen más, jó ezt látnom. Szerettünk volna még egy kistestvért is, ő már sajnos nem érkezett meg.


Sok boldogságot!

2015. febr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az anyagi háttér megvan,a nagyok már nagyok( 22és 20) és van egy 5 éves:-) Köszönöm utolsó,nagyon hasznos volt a válasz,írtam privibe.
2015. febr. 8. 08:16
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
A nagyok mellett van egy 5 éves is, így bevállalnám, ők ott lesznek egymásnak (jó esetben).
2015. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én az idén leszek 41 éves. Mi most szeretnénk babát a férjemmel.

Bennem abszolút nincsenek olyan gondolatok, hogy húúú 40 fölött vagyok... Úgy érzem ez nem kor függő.

2015. febr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 37 éves vagyok, és sajnos még mindig nem jött össze a baba... :-(
2015. febr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A kor biztos nem akadály. Én 38 évesen szültem a lányomat, és a genetikus doktornő a kórházban bíztatott, hogy majd nyugodtan vállaljak még egyet, és ne kövessem el ugyanazt a hibát amit ő, aki csak egyet szült. Persze, kellenek a szükséges vizsgálatok, de ezek már nagyon megbízhatóak.


100% hogy jönnek majd ide észt osztani a tízen-huszonéves lánykák, akik még rózsaszíneket álmodnak arról, hogy bezzeg nekik harminc éves korukra már három gyerekük lesz, és semmi pénzért nem szülnének 35 felett.De az élet nem ilyen egyszerű, és általában nem úgy történik, ahogyan elképzeljük. Borítékolom, hogy olyan hozzászólás is lesz, hogy majd jaj, milyen öreg leszel a gyerek ballagásán (ezért szégyellni fog a fiad/lányod), és úristen, biztos meghalsz hatvan évesen, és árva marad a gyerek.


Ez utóbbiakat én csak kifogásoknak érzem, főleg mert engem is negyven évesen szült anyám és nem hogy nem szégyelltem őt kamasz koromban, hanem egyenesen büszke voltam arra, hogy milyen csinos és fiatalos ( a többi gyerek 15-20 évvel fiatalabb anyukái sokszor belesárgultak az irígységbe, amikor rájöttek, hány éves :-)

Ja, és jópár nő van a rokonságomban, akik "későn" szültek, és már a nyolcvanas éveik végét tapossák jó egészségben. (Valahogy mindenkit megfiatalított a késői gyerekvállalás, vagy nem tudom).


Szóval, hallgass a szívedre. Én is vállalok még másodikat ha összejön, pedig a napokban töltöttem be a negyvenet.

2015. febr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
26 éves vagyok egy 8 hónapos kislánnyal (néhány hónap és tervezzük a következőt), én sokszor azt kaptam, hogy túl fiatal (?????) vagyok hozzá. Ha adottak a körülményeitek, akkor miért ne? Szerintem nem elítélendő, sőt!
2015. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!