Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi elítélendö van abban, ha...

Mi elítélendö van abban, ha egy tini teherbe esik?

Figyelt kérdés
Ti elítélitek öket? Mi a véleményetek róla? Ha egy ismerösötök/barátotok teherbe esne akkor támogatnátok?
2013. máj. 12. 13:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Mert gyerek és gyereknek nem kell gyerek. A szülőknek szüli meg nem kellene Nem ítélem el az ő dolga de nagyon felelőtlen.

Támogatni a szüleinek kell majd.

2013. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Én 24 éves vagyok most. Visszagondolva "tini" éveimre, volt bőven olyan fellángolásom, döntésem amiben ha a szüleim nem korlátoznak vagy akadályoznak meg akkor bizony nagyon megbántam volna őket. Nincs okom feltételezni hogy ez más embernél nem így van. Egy tetoválás, egy piercing, esetleg egy olyan barát, barátnő akitől a szüleink óvtak még rendben van, na de egy gyerek?
2013. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az egyik barátnőm volt ilyen helyzetben, 16 éves volt, amikor tabletta mellett teherbe esett, ráadásul a barátja is elhagyta. A szülei azonban támogatták, ameddig pici volt a baba magántanulóként, később nappalisként folytatta az iskolát, időben leérettségizett, most főiskolás levelezőn, dolgozik, és remek anya :) Nem a szüleinek szülte, mert nem lepasszolta a kicsit, hanem igyekszik kihozni a helyzetből a legjobbakat. Szóval én magát a tényt nem ítélem el, sőt, tisztelem aki így helyt tud állni. Én azokat ítélem el, akik évente többször rohannak abortuszra, vagy bár megszülik, de nem is foglalkoznak a gyerekkel, inkább buliznak. De aki fel tud nőni a feladathoz, abban semmi elítélendő nincs!
2013. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%
szerintem először meg kell teremteni a megfelelő környezetet, hátteret a babának! Egy tini ezt nehezen tudná, hisz még iskolakötelezett.. És tényleg nem a szülőknek (nagyszülőknek) kéne gondoskodni ezekről.. Rengeteg felelősséggel jár egy gyermek, és ha visszagondolok a tini éveimre, ennek csak nagyon nagyon nagyon a töredéke volt meg bennem... egy baba nem játék! egy élet nem játék!
2013. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

"Nem a szüleinek szülte, mert nem lepasszolta a kicsit, hanem igyekszik kihozni a helyzetből a legjobbakat."


Azért 16. évesen ne mond már, hogy volt akkora anyagi helyzetben, hogy ő fizette a gyerek költségeit.

Az, hogy később megteremtette az egy dolog, de egy gyerekre nem csak 4. éves kora után kell költeni.

2013. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%

Hat azon kívül, hogy a tini max 16 eves, tehat meg jócskán gyerek es igy sem értelmileg, sem érzelmileg, sem testileg nem anya szerep valo neki ebben a korban, az is probléma, hogy egyértelműen másra támaszkodva vállalna gyereket. Alapból elítélem azt, aki gyesre szül - kivétel, aki önhibáján kívül jut oda - hiszen segélyre vállal gyereket. Amikor valaki gyereket vállal, mérlegelnie kell, hogy alkalmas e ra. Megvan e az a minimális anyagi es érzelmi plusz, ami szükséges hozza. Nyilván van olyan tini is, aki a korának érettebb es gyerekként jobb anya, mint nehány "anya koru" anyuka, de a kivétel inkább erősíti a szabályt.

Ha rajtam múlna, komolyabb felvilágosító kampányt folytatnek mar általános iskola 6. osztalyatol es ingyenes óvszert osztogatnék, 20 év alattiaknak pedig minden fogamzasgatlo eszközt ingyenesen hozzáférhetővé tennék.

Ha mondjuk a lányom jelentené be a hírt, szinte biztos, hogy az abortusz felé próbálnám terelni. Nem eroltetném, simán csak megnezetnék vele pár High School Moms vagy Tinimamik részt, hogy lássa, a gyerek az nem csak öröm meg vidámság. Ennek tudatában kellene, hogy döntsön. Ha a terhessg megtartása mellett döntene, elvárnám, hogy legyen egy terve a jövőre. Tanulás, munka, stb. 18 évesen megnézném, hogy mire jutott, képes e egyedül eltartani a gyereket, megfelelően latja e el. Ha igen, támogatnám továbbra is. Ha nem, akkor ultimátumot kapna mondjuk fél eves határidővel, hogy vagy képes az önellátásra, vagy kereshet masik fejos tehenet. Nyilván, ha látom, hogy nem azért nincs munkája, mert nem akar dolgozni, hanem mert nem tud - a mai világban ez nem ritka- akkor nem dobnam ki, de ha csak azt látnám, hogy "anyám úgyis eltart, xarok bele" akkor repülne.

2013. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
54%

Nem ítélem el, mert semmi közöm nincs hozzá.

Illetve annyiban van közöm hozzá, hogy én évekig tettem a közösbe (adó), a tini lány meg semmit. 3 évig kapja a GYES+CSP-t a semmire. Már bocsánat!

Én alapból nem szeretem azokat az embereket, akik a SEMMIRE szülik a gyereket.

Lehet lepontozni, de nekem ez a véleményem.. nem tudom, hogy miért kell gyereket szülni, ha fel sem tudja se magát, se a gyereket tartani. Ráadásul lehet, hogy elég az a havi kb. 40ezer, de mégis mire?! Szerintem semmire..

Lehet olcsón hozzájutni alap dolgokhoz, nem kell pampers meg egyéb márkás pelus, de attól még a gyerek nem kérte, hogy világra jöjjön és egész életében (valószínüleg) a nyomorban szenvedjen.


Ha pedig ismerősöm/barátom esne így teherbe .. gratulálnék neki és ennyi. Nem igazán izgatna.


Ezen az oldalon is azt utálom a legjobban, amikor:

- Sírnak, mert kevés a gyes+csp

- Minden hónap utolsó napján és köv. hónap első napján jönnek a kérdések, hogy nem lesz-e előbb utalás, stb..


Szánalmas.

2013. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%
Ja, hogy egy tini mami tette fel a kérdést? Hajrá, szüljünk a segélyre, mar 12 évesen! A szülők meg igenis tartsanak el!
2013. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
30%
Kotozkodes nelkul, de komolyan érdekelne, hogy mi nulla százalékban hasznos a válaszomban. Árulja mar el, aki pontozta, nagyon érdekel.
2013. máj. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
38%
Mert ha annyi esze nem volt, hogy védekezzen, és annyira felelőtlen, hogy meg is tartja, hát az nem fog tisztességesen felnevelni egy gyermeket. Mert nincs AGYA.
2013. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!