Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt aki rágörcsölt a babára,...

Volt aki rágörcsölt a babára, és mégis sikerült teherbe esnie? Többi lent

Figyelt kérdés
Terhes vitamint szedek 2 hónapja +folsavat szedek,ovulàciós teszteket csinàltam,hőmérőzök, baràtnőm azt mondta ez màr ràgörcsölés lehet igaza van .volt valaki ilyen helyzetbe,de ennek ellenére babàs lett ?Ebbe a hónapba úgy döntöttem semmit nem hasznàlok,majd jön amikor akar a baba :)1 éve próbálkozunk

#ovulációs teszt #folsav #Ràgörcsölés
2015. febr. 9. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia. Bár érdemben nem tudok hozzászólni , de engem is érdekelne. Na meg az is, hogy mikortól számít rágörcsölésnek. Nem mérek hőt és nem ovu tesztelek. 2 naponta min egyutt vagyunk, szedem a terhes vitamint , palastfu teát és ennyi... 9honapja próbálkozunk :(
2015. febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is rágörcsöltem. (bár terhesvitamint nem szedtem soha, de minden mást én is mértem, néztem, számoltam és vitaminokat is pótoltam külön külön)

Az első gyereknél egy év után görcsöltem rá, pár hónap múlva sikerült, másodikkal szülés után fél évvel kezdtem rágörcsölni és 2. peteérés már sikeres lett. Én biztos vagyok benne, hogy ha nem görcsölök rá, egy gyerekünk sem lenne mai napig, mert akkor nem leszek tisztában sem azzal, hogy mik a problémáim pl.

2015. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hàt én is most kezdem érezni 1 év utân h ràgörcsölök :( voltam dokinàl megvizsgàlt vért is vett egy picit vérszegény vagyok B12írt fel és jódot szóval ezek fogom még pluszba szedni a terhes vitamin mellé
2015. febr. 9. 19:04
 4/10 anonim ***** válasza:
2 Èvig nem jött össze majd mikor bejelentkeztem az orvoshoz,ès bepeszèltem magamnak hogy biztos baj van de most ràjön a doki ès majd helyrerak, màr meg sem jött többet...pedig abban a hónapban csak 2x voltunk együtt...
2015. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Nálam kicsapja a biztosítékot az a szöveg, hogy "ha rágörcsölsz, nem leszel terhes". Mi a helyzet pl. a lombikosokkal? Soha semmilyen tanulmány nem támasztotta alá ezt az állítást.

Ha 1 éve nem jön a babátok, pont hogy van okod használni az ovu tesztet (van egyáltalán ovud? Mikor a ciklusban?), a vitamin meg amúgy sem árt. Ha esetleg pár hónap múlva be kell jelentkezned endokrinológushoz, ott az lesz az első, hogy 3 hónapig vezess görbét.


Nincs még babánk, nem próbálkozunk élesben, de ha nem állok neki hőmérőzni, meg ovutesztelni, nem derül ki, hogy nincs rendben a ciklusom. De mivel figyeltem, kiderült, hogy nem oké, és azóta rendbe lehetett tenni. Nem dobok ki hónapokat az ablakon.


A barátnőd meg könnyen dumál, nem ő próbálkozik 1 éve. A helyedben fognám magam, és irány legalább egy hormonsort kérni a 3. és 21. napon. Aztán pont letojnám, hogy ki szerint rágörcsölés ez, és ki szerint nem.

2015. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

5-osnek igaza van.

Egy eve nem jon ossze, ideje kideriteni, miert. A helyedben a nodoki mellett endokrinologushoz is elmennek. Hogorbe, ovuteszt, ezek jo otletek.

Nezd, en eleve igy kezdtem. Mondjuk 35 vagyok, en nem akartam fel evet, evet varni. Par honap alatt osszejott, de nekem koztes verzes mutatta, hogy valami kis bibi van. Hormontanacsado gyorsan rendbetett es mar uton is van a baba.

Akarki akarmit mond, ez a ti eletetetk. Babat akartok? Akkor tegyetek erte, irany az orvos! :)

2015. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyan minek stresszelni jobban nekünk 2,5 èv volt semmit nem hasznàltam ès igen is akkor jött össze a baba mikor lemondtam a dologról, elengedtem a görcsöt!!

Hükyesèg a hõmèrőzès az ovu teszt ès egyebek, elveszi az együttlètek örömèt gyàrtàsà vàlik az egèsz...

2015. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek igaza van tanácsotokat megfogadom :)Most várunk legalább két hónapot hogy mi lesz,mert most kesztem el a terhes vitamin mellé amit felírt az orvosom B12-őt hát reménykedem nagyom :) Én is utálom amikor azt mondják hogy ne görcsöljek rá ezt oltári nagy hülyességnek tartom! ment a zöld kezecske
2015. febr. 10. 15:55
 9/10 anonim válasza:
Egyet ertek, ezzel a ne gorcsolj dumaval a vilagbol ki lehet kergetni a vilagbol. A kerdesedre valaszolva...8. honapra jott ossze vegre a varva vart/homerozok nagyon regota/ Sajnos elvesztettem az elejen es missed ab.lett a vege.Most megint probalkozunk es egyszeruen nem lehet nem erre gondolni ha az ember vedekezes nelkul van a parjaval mert babat szeretne. Aki el tudja engedni irja meg a taktikat.Van egy baratom akik sajat szavaval matekoltak es elsore bejott. 1.5 eves a fia. Most varjak a masodikat. Szinten matekolassal 4.re jott ossze. Kitalaltak h nekik a hajnali idopont valt be eloszor igy beallitottak az ebresztot hajnali 4re mikor kiszamoltak az ovulacio idopontjat es lass csodat bejott. Szoval IGEN osszejohet matekkal.Es ragorcsolessel.
2015. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha más problémád nincs (pl.: PCO, IR, jó az átjárhatóság a petevezetékben), akkor a folsav biztos segíteni fog. Inozitolt is szedj. Folsavból legalább 200 µg-ot. A rágörcsölés akkor akadályoz, ha nagyon kikészülsz rajta idegileg, nagyon izgulsz, stresszelsz rajta, mert a stressz befolyásolja a peteérést, a mentruációt. Nyugi, nyugi, nyugi... Sokan bizony akkor esnek teherbe, amikor már letesznek a dologról. én rengeteg ilyet ismerek. A sógornőm lombikra járt, nem jött össze, mert folyton sík ideg volt, mind elment. Aztán kis időre szüneteltetni akarták a lombikot, amíg újra bízni tud benne és a szünetben magától összejött :)
2015. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!