Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valóban kockázatos 4 hónapos...

Green Day4 kérdése:

Valóban kockázatos 4 hónapos terhesen munkát vállalni ami nem fizikai? (Nem veszélyeztetett terhes)

Figyelt kérdés
A barátnőm 21 éves jelenleg. Nem fejezte be a középiskolát és nincs szakmája sem. Amikor mi össze jöttünk akkor még "tanult". Az én keresetemből éltünk. Munkát sem vállalt sokszor. 2 éve vagyunk együtt, első igazi munkája 6 hónap volt. Most terhes lett, és mivel felmondott, semmilyen támogatást sem kap. Albérletben élünk, ami havonta 60000Ft. Most annyival könnyebb, hogy kiadtuk a másik szobát 25000Ft-ért havonta. Csak az én keresetemből élünk most is ami minimálbér. A barátnőmet arra kértem, hogy amit 4 hónaposan el tud végezni, ülőmunkát például vagy otthon végezhető munkával kicsit anyagilag be tudna segíteni. Ő neki ez nem tetszett és most én vagyok a rossz. A barátnőm sajnos nem egy törekvő típus. Valóban 4 hónaposan ennyire megterhelő még az ülő munka is? És persze ha nem, akkor hol tudnának ilyet adni egyáltalán? A válaszokat előre is köszönöm.

2015. febr. 15. 12:01
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fog sajnos alkalmazni terhes kismamát..

Miért mondott fel az előző munkahelyén? Ha veszélyes lett volna rá nézve a munkaköre, át kellett volna helyezniük olyan munkakörbe, amit el tud végezni! Ha pedig nem tudtak volna neki felajánlani, akkor táppénz!

2015. febr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ülőmunkával van a probléma, hanem azzal, hogy terhesen sehova nem veszik fel, vagy, ha fel is veszik próbaidő alatt repül az tuti. Bátrak vagytok, hogy erre a helyzetre babát vállaltok! Azt is végig gondoltátok, hogy a babának a babkocsi, kiságy, kád, esetleg tápszer, ha hasfájós gyógyszer kell, napi szinten pelenka, és akkor ugye, amíg kicsi a legalacsonyabb a költség, ha iskolába megy, akkor lesz az igazi kaland... De mindegy, barátnőd nulla munkaviszonnyal, szakma nélkül, terhesen szép jövő elé néz. Gratulálok!
2015. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi baja, nem veszélyeztetett, jól érzi magát, akkor lehetne akár a 9. hónapig dolgozni, ahogy tezsik azt sokan mások is.

A gond az, hogy terhes nőt senki sem fog felvenni dolgozni, pláne nem irodai munkára, hiszen mire betanul, már megy is szülni és lehet, h évekig otthon akar majd maradni. Nem éri meg energiát ölni a betanításába.

Meg aztán ha nem tanult, akkor nem tud gondolom magas szinten számítógépet kezelni, nem beszél nyelveket, vagy milyen ülőmunkára gondoltatok?

2015. febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Egy 21 éves nő, normál terhességgel akár szülésig is tud dolgozni nem fizikai munkakörben. Én 39 éves koromban szültem a második gyerekemet és az irodából mentem egyenesen szülni! Elég nagy felelőtlenség a barátnőd részéről, hogy felmondott 4 hónapos terhesen.
2015. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van.

A barátnőd meg ne haragudj, de egy lusta disznó!

Dolgozhatott volna, volt is munkahelye, ő meg a semmire akar gyereket szülni, jobban mondva a te keresetedre.

Egyáltalán nem te vagy a rossz.

Egy kicsit utána járhatna a barátnőd annak, hogy mennyibe van egy gyerek, aztán elgondolkozhatna, hogy 1 keresetből, meg amit majd ő kap, mindösszesen havi 38.000 Ft, abból hogy fogtok kijönni.

Ha nincs semmi gond a terhességgel, jól viseli, akkor simán lehet 4 hónapos terhesen is még dolgozni. De ha valakinél gond van, akkor meg el lehet menni táppénzre.

Csak azt nem értem, hogy te miért mentél bele a semmire a gyerekvállalásba?

2015. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Leírták előttem, mi az igazi probléma.


Amúgy nem megterhelő. Én legalábbis szülés napjáig tudtam dolgozni és most 3-4 hónapos terhesen megyek vissza 5 hónapra még, mert kell a pénz. Azért most, mert most lesz egy éves az első és nem akartam lemondani a gyedről a fizetés miatt.

2015. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%

Ha pedig nem tudtak volna neki felajánlani, akkor táppénz!


Nem, nem, nem!!!!!!!!!

Tanuljátok meg végre, hogy nem kell táppénzre menni, ilyen esetben távolléti díj jár, csak fel kell menteni a munkavégzés alól!!!

2015. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
62%
Attól, h vmit nem jól tudok, még nem kell többes számban beszélni, nem vagyok hatökör :D
2015. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Igazából mikor kiderült hogy terhes, akkor már nem tudtunk lépni, de alapból ha lett is volna esélye, nem akarta elvetetni. Nekem a kisbaba fáj a legjobban és hogy ő így gondolkodik, és most elment az egyik rokonhoz, akinél teljes mértékben én vagyok a rossz hogy én miért mondom neki hogy próbálkozzon valamit keresni még ha nem is talál, legalább megpróbálja. Mikor gyanús volt hogy terhes, ezen vesztünk össze hogy megtartsuk e, és ezért mondott fel, mert akkor is az anyukájához rohant, aki persze mostanáig sem nagyon segít nekünk. Egyedül saját anyukámra számíthatok most is. És a barátnőm is ezt várja, hogy majd segítségből megélünk és nem akar tenni semmit sem.
2015. febr. 15. 12:22
 10/44 A kérdező kommentje:
Egyébként az előző munkahelyén ülőmunka volt. Kézi mixereket szereltünk össze. Egy soron dolgoztam a párommal.
2015. febr. 15. 12:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!