Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 éve nem estem teherbe,...

1 éve nem estem teherbe, ezért most Closti-t kaptam, mert nincs peteérésem. Tüszőrepesztő nélkül teherbe eshetek?

Figyelt kérdés
Magától megjött 39 nap késéssel most, elkezdtem 2. naptól, 5 napig 1 szemet szedni. Felhívtam a dokit, és kérdeztem mikor menjek ultrahangra, azt mondta, nem kell, majd a következő hónapban menjek, vagy akkor, ha 6 héten belül sem jön meg. Mit csináljak? Félek, hogy nem reped ki és cseszhetjük ezt a hónapot, de nem lehetek vele erőszakos. Megint menjek másikhoz? Ez a 3. doki aki kezel, végre valamit kiderítettek, de ezt se érzem így elégnek. :( Progeszteron hiányt is látott a laborleleteimben, de arra se kaptam semmit. :( Elegem van, mit tanácsoltok? Ráadásul ezt a dokit nagyon jól ismerjük, mondhatni család barát... :(

2015. febr. 15. 18:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A closty mellé nem kötelező a tüszőrepesztő. Nyugodj meg szépen és csináld azt, amit a doki mond.
2015. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Első clostys hónap, tüszőrepi nélkül ----> 26 hónapos a kisfiam.


Úgy tudom nem szoktak rögtön ultrahangozni meg tüszőrepesztőt adni, csak néhány sikertelen clostys hónap után..Legalábbis TB alapon.

2015. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem is a többedik babam clostyl mellett sikerült.

Minden honapban voltam a 12.napon uh on,hogy lássa a dokim hogyan alakul a peteeresem,nincs e tulstimulacio.A Baratnomnek pl cisztaja lett tole!

Nekem mindegyik ismerősöm uh os követés mellett szedte,eleve igy is van előírva.En kérnek időpontot az orvoshoz félidő elott,miert ne fogadna?

Ja,es privát véleményem,hogy fontos lenne további vizsgálatokkal kideríteni miert nincs peteeresed,es azt orvosolni.Szerintem lelkiismeretes alapos orvosok így szokták,és nem egyből stimulációhoz nyúlni.

Sok sikert!

2015. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az már ki lett derítve miért nincs. Vagyis nem is volt rejtély, 5 év fogamzásgátló szedés után nem állt vissza a ciklusom sajnos, 1 év elteltével sem. Inofolicot ittam 2 hónapig, attól elmúltak az apró ciszták, amik voltak még augusztusban, azóta mindig vannak közepesen érett tüszőim, és a méhnyálkahártyám is szép vastag, de a peteérés nem tökéletes, és a vérzésem is csak kb 2 havonta jelentkezik.
2015. febr. 15. 18:42
 5/16 A kérdező kommentje:
Szedek egyébként 3 g folsavat, 2000 mg C-vitamint, egy szem eurovit multilongot és 300 mg E-vitamint is naponta.
2015. febr. 15. 18:47
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát te tudod mennyire bízol a dokiban, ill. hogy mennyire érzed szakmailag rátermettnek. Én pl ilyenek miatt váltottam. Nekem már fél év után írt clostyt és amint szedtem nekem ultrahangozott is 12. napon, hogy lássa érik-e. Nekünk mindkét baba az első clostys hónapban összejött.
2015. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tüszőrepesztő nélkül is hatásos a closty, nekünk az első gyógyszeres hónapban összejött a baba.

Viszont a monitorozás fontos lenne, egyrészt, hogy ellenőrizzék valóban lett peteérés a gyógyszertől, ill. nehogy túl stimuláljanak. Mivel jó ismerős a doki, járj a nyakára és "erőszakolj ki" egy uh-t felidő előtt 1-2 nappal ! :)

Sok sikert!

2015. febr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Véletlen emeltem ki a kérdést :) egy másikat szerettem volna...ma megyek egyébként ultrahangra, mert 2 napja barnázgatok és fáj a hasam. Remélem nem lesz gond... :(
2015. febr. 18. 06:21
 9/16 A kérdező kommentje:
Elmentem uh-ra, 13. napon vagyok, 10 mm a méhnyálkahártya, bal petefészkemben egy 20 mm-es domináns tüsző, és még mutatott többet, volt egy kb ekkora még, és több, valamivel kisebb is. Remélem sikerülni fog. :) Most bármikor már ez a domináns megrepedhet, azt mondta a doki.
2015. febr. 18. 11:32
 10/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett végül?
2015. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!