Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok segítségét kérném!...

Lombikosok segítségét kérném! Tényleg fél évet kell várni?

Figyelt kérdés

Minden hormonom rendben van, mégis a 3. inszem sem sikerült. a doki azt mondta, a lombik lenne a megoldás. Csinálnak stimulálás nélkül is lombikot? Mert nekem van rendesen peteérésem. És tényleg min. fél évet kell várni, h bekerüljünk a programba?

Segítsetek légyszi, eléggé kétségbe vagyok esve!


2010. febr. 14. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Stimulálás nélkül nem csinálnak lombikot. A petéket műtéttel kell kivenni, és nagyon nem gazdaságos, ha egy műtéttel csak egy petét vehetnek ki (hiszen havonta csak egy érik meg nálad természetes úton). Mi van, ha az az egy sem termékenyül meg a lombikban? Ezért több pete érlelésére stimulálják a petefészket. Jó esetben 10-nél is több petét tudnak kivenni, és az a jó, ha majd ezekből minél több megtermékenyül. A megtermékenyültekből 2-3-at ültetnek be a méhbe, a többit fagyasztják, hogy ha az eslő beültetés nem sikerülne, maradjon a következő beavatkozásokra is.
2010. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Az elsőnek igaza van. Még annyit, hogy igen, általában annyi idő, mire bejutsz konzultációra a dokihoz és akkor onnan már majd gyorsabban megy. Mielőbb kérj időpontot! Mert csak arra kell várni.
2010. febr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Én a Kaáliba járok. Stimu nélkül nincs lombik, és fél évet kell várni, mert hosszú a várólista, mivel a TB támogatja.
2010. febr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Azt tudom, h minél több petének kell lennie, de van olyan is, h csak gyógyszerrel stimulálják a peteérést, nem tömnek tele mindenféle hormonnal?

És újra végigcsináltatják velünk az összes vizsgálatot, ami megint több hónapba belekerül?

És van olyan hely, ahová bekerülünk előbb, ha fizetünk érte?

2010. febr. 14. 17:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia ha nem tùl règiek a vizsgàlati eredmènyek nem kell ùjra csinàlni.(Pl hormon eredmèny 6 hònapnàl ne legyen règebbi ). Ha ti fizetitek a lombikot nem kell vàrrni, csakhogy 380000Ft-be kerül + gyògyszerek a Kaàli intèzetben.
2010. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Te jó ég!Ilyeneket nem tudok. Sajna az eredményeim régebbiek egy évnél!

Máshol nem csinálnak lombikot csak a Kaáliban?

És ha mondjuk most kitalálnánk, h szeretnénk menni, akkor lehet, h már a következő hónapban mehetnénk?

2010. febr. 15. 17:08
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként honnan lehet tudni, mennyibe kerülnének a dolgok? Mert ilyeneket nem olvastam még sehol.
2010. febr. 15. 17:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia az elözô vagyok. A Kaàliban az elsô konzultàciòn adnak egy àrlistàt. Vannak màs intèzetek is ahol semmit nem kell fizetni pl .BMC bàr èn azt nem ismerem, de gondolom ott is hosszù a vàròlista.
2010. febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"van olyan is, h csak gyógyszerrel stimulálják a peteérést, nem tömnek tele mindenféle hormonnal?" Olyan gyógyszereket kapsz, amikben hormonok vannak. Ez van, a peteérést Algopirinnel nem lehet stimulálni.


Mielőbbi babásodást kívánok!

2010. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ööö... gyógyszertárban dolgozom...

A BMC-ben is csak az inszemig csinálják én úgy tudom.

Köszi a hasznos válaszokat

2010. febr. 16. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!