Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy buta kérdés, de...

Lehet, hogy buta kérdés, de ha évek óta megszakítással védekezünk (latex allergiám van, hormonokkal nem vagyok baráti viszonyban) és eddig bevált akkor lehet, hogy ha próbálkozni fogunk nem fog összejönni?

Figyelt kérdés
Annyi helyen láttam már, hogy a megszakításról azt mondják, hogy semmit sem ér, és hogy úgy lettek terhesek. Lehet, hogy mégsem úgy lettek állapotosak, csak ez volt a "kifogás?" vagy velünk van valami probléma?

2015. márc. 5. 08:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Ismerősöm 12évig megszakítással "védekezett" majd amikor babát szerettek volna elsőre összejött! Erre nincs szabály.
2015. márc. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Mi is megszakítással csináltuk fél évig, utána már jöhetett volna a baba, de csak egy év múlva jött. Mi akkor csináltuk, amikor jólesett, amikor már időzítéssel is foglalkoztam, akkor 2. ra összejött.
2015. márc. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
ismerös megszakitásos védekezesé mégse lett baba . majd szerettünk volna és akkor sem ment csak müvi ciklus után
2015. márc. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Ismerős lány megszakítással védekezett, mindenkit elhajtott a búsba, aki meg merte említeni, h ez nem védekezés és büszkén hangoztatta, h ők "okosan" csinálják. Meg hogy mindenki más a bamba, tanulatlan, aki terhes lesz a megszakítás mellett.


Aztán gyereket szerettek volna és kiderült, h nem is lehet természetes úton, ezért működött olyan klasszul náluk, nem pedig azért, mert ők olyan kis ügyesek.

2015. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Megszakítással csináltuk az utolsó 2 évben (babát szerettünk volna, csak közbe jött ez-az és nem akartam addig újrakezdeni a gyógyszert, ha véletlen besikerült volna, akkor sem lett volna baj). Az első éles hónapban, sőt valószínűleg az első aktusból (szülés időpontja és a kiszámolt fogantatás szerint) terhes is lettem.
2015. márc. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Előző vagyok, most is megszakítással (nem)védekezünk, mert jöhet a következő, de még egy kis korkülönbség elférne a két gyerek közt. 3 hónapja így megy és nem lett baba, májustól nem lesz megszakítva :)
2015. márc. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ezek szerint eléggé megoszlik, tehát nincs általánosítható "szabály" erre. Remélem ha oda kerül a sor, minden oké lesz, köszönöm a válaszokat, szívesen olvasok még tapasztalatokat, nagyon érdekel :) mindenkinek megy a zöld kéz :)
2015. márc. 5. 08:47
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

Én azt mondom neked, hogyha majd babát szeretnétek, akkor menj el az orvosodhoz és kérj egy általános kivizsgálást (cukor, pajzsmirigy, hormon, stb).

Emellett, ha pedig nem szeretnétek hónapokat - éveket feleslegesen várni, akkor magán úton a párodnak egy sperma vizsgálatot is elvégezhettek, mert nem mindig a nőknél van egyébként a "probléma" forrása.

A vizsgálatok alatt (mert nem két nap lesz) persze legyetek csak együtt annyit, amennyit szeretnétek.

Valamint a ciklus.hu oldalon tudsz vezetni hőgörbét, abból is nagyon sok mindent megtudhatsz. "Időzítheted" az együttléteket a peteérés környékére.

A gyerekcsinálásra nincs "tuti recept", de ha úgy érzed, hogy baj lehet, akkor ne várjatok hónapokig, menjetek addig, amíg valaki ki nem vizsgál titeket.


Sok szerencsét!

2015. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm példája: évekig sikeresen "védekeztek" megszakítással, majd az első gyerek az első éles hónapban össze is jött.


A második előtt is ezt a taktikát akarták alkalmazni (pár év megszakítás majd jöhet az éles menet), hát végül így lett a két gyerek között 10 hónap, mivel ő az első megszakításos hónapban meg is fogant. Ilyen ez. :)

2015. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Abbahagytam a gyógyszert mondván hogy kb fél év múlva aktuális lesz a babaproject. Latexallergia szintén játszik. Első hónapba megszakítással teherbe estem de sajnos nem tudott megtapadni a baba mert a gyógyszer miatt nagyon vékony volt a nyálkahártya. Rendeltünk latexmentes óvszet. Nem vált be útáltuk elhagytuk újra megszakítás sikeresen fél évig. Ezután élesbe ment a buli másfél évig. Hormonok peteérés rendbe. Laparoszkópos vizsgálat előtti hónapba jött össze 😄 ezt a fene ki nem számolja szerintem!! 😉
2015. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!