Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 9Éve folyamatosan gyógyszert...

9Éve folyamatosan gyógyszert szedek, mostmár babázni akarnánk 3szem van az utcsó levél gyógyiból! Sokat olvastam már eltérőek a vélemények! Mikor kezdjünk a babaprojektbe?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják könnyebb egyből a gyógyszer abbahagyása után teherbeesni! Hagyjunk szünetet vagy ne? Mit gondoltok? Megyek orvoshoz rákszürésre ha elmúlt őt is kikérdezezem,de . véleményetek,tapasztalatok érdekel!
2015. márc. 20. 07:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 évig szedtem folyamatosan, ráadásul 10 évig ugyanazt, már elég elavult gyógyszer volt. Úgyhogy én annyi szünetet tartottam, hogy megvártam az első menzeszt, kb. 3 hónappal a tabletta abbahagyása után jött meg. Onnantól próbálkoztunk, a 4. próbálkozós hónapban összejött a baba, semmi gond nem volt.
2015. márc. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kloetta ***** válasza:
22%
Menj el dokihoz. Én abbahgytam a gyógyszert mert a párom több hónapig nem volt itthon, kb 5 hónapal később mentem el a dokihoz, hogy na babát szeretnénk. Az első kérdés hogy kiért nem akkor jöttem mikor a gyógyszer lerakása mellett döntöttem. Egy hormonvizsgálat, női és férfi vizsgálat is hónapokkal lerövidítheti a próbálkozást. Ha elmúlik a menszid, kb peteérés előtt 1-2 nappal menj el szerintem.
2015. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
azert kell naponta szedni, mert naponta kiurul. Szoval azert nem kell szunetet tartani, de az tenyleg lehet, hogy ha abba hagyod par honapig nem lesz rendben a ciklus. Lehet peteeres sem lesz. En csak 3 evig szedtem, de honapokba tellett mire kezd rendbe jonni es kellett gyogynoveny is cicka es palastfu es baratcserje. De az is lehet rendben lesz neked, bar 9 ev utan...
2015. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jövő hónapban lehet. Ha minden igaz a betegtajekoztaton rajta van. Mondjuk nekem első hónapban nem volt pém.
2015. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos,hogy nem kell szünetet tartani ezek már nem olyan erős gyógyszerek mint régen, azért is lehet baj ha egy sem tablettát kihaagysz,mert olyan hamar kiürülnek. Én abbahagytam a gyógyszert és meg sem jött a menstruációm sikerült teherbe esnem. Második terhességem előtt abbahagytam a gyógyszert és a 2ik hónapban sikerült teherbe esnem.
2015. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
A legtobb orvos, akikkel en beszeltem, azt mondtak, h 2 honap szunetet erdemes tartani. Hiaba nem olyan erosek a mostani fogamzagatlok, de megis hormontablettak, es a szervezetnek nem art, ha kitisztul. 2 honap szukseges ehhez. Utana lehet probalkozni.
2015. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Szintén tévhit, hogy a szervezetet méregteleníteni kell a szedett fogamzásgátlóktól. A mai modern fogamzásgátlók hormontartalma a lehetséges minimálisra van leszorítva. Gondoljunk bele, ha egy tabletta kimarad vagy késve kerül a szervezetbe, a hormonszint olyan mértékben lecsökken, hogy abban a ciklusban egyéb kiegészítő fogamzásgátlást kell alkalmazni a ne kívánt terhessé ellen. "

[link]


"A múltban gyakran azt tanácsolták a gyermekre vágyó nőknek, hogy a tabletta kiiktatása után még körülbelül három hónapig várjon a terhességgel


Aktuális vizsgálatok azonban kimutatták, hogy erre nincs szükség, mivel nincsenek utalások arra, hogy az anya és/vagy a gyermek egészségét ez hátrányosan befolyásolná. Ellenkezőleg: a tabletta kiiktatása után a nő a hormonok torlódása miatt különösen termékeny. Később akár 18 hónapig is tarthat, míg a terhességhez szükséges hormonegyensúly ismét helyreáll."


[link]



[link]

2015. márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

akkor megkérdem a saját orvosom,de én is úgy láttom,hogy menszesz után próbálkozunk :)

2015. márc. 20. 16:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Miert lettem lepontozva? Tenyeket mondtam es tapasztalatot. Nem facebook os tetszik- nemtetszik gomb am.... Hanem hasznos vagy sem!
2015. márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ezerbocsánat! :(

Igenis nagyon hasznosnak találtam!

ne haragudj véletlen nyomtam! :(

Köszi,hogy segítesz!

2015. márc. 20. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!