Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 9Éve folyamatosan gyógyszert...

9Éve folyamatosan gyógyszert szedek, mostmár babázni akarnánk 3szem van az utcsó levél gyógyiból! Sokat olvastam már eltérőek a vélemények! Mikor kezdjünk a babaprojektbe?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják könnyebb egyből a gyógyszer abbahagyása után teherbeesni! Hagyjunk szünetet vagy ne? Mit gondoltok? Megyek orvoshoz rákszürésre ha elmúlt őt is kikérdezezem,de . véleményetek,tapasztalatok érdekel!
2015. márc. 20. 07:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 10 évig szedtem gyógyszert, most fogom abbahagyni (utolsó levél), bár mi csak az év második felében tervezzük a konkrét "próbálkozást". Én is sok mindent olvastam, de egy genetikus győzött meg igazán:


"Szükség van-e erre a bizonyos három hónapos szünetre a fogamzásgátló abbahagyása és a babaprojekt megkezdése között? Az orvosok álláspontja ezzel kapcsolatban nem egységes. Vannak, akik szerint teljesen szükségtelen, mert a mai fogamzásgátlók már hamar kiürülnek a szervezetből. Az orvosok másik csoportja szerint azonban a női szervezetnek a fogamzásgátló abbahagyása után időt kell biztosítani, hogy felkészüljön a fogamzásra.


Miért van szükség valójában a három hónapos szünetre? Ismét dr. Lázár Erikához fordultunk a kérdésünkkel:


„A 3 napos szünet a tévedések elkerülése végett nem azért szükséges, hogy "kiürüljön a gyógyszer", hiszen az valóban néhány nap alatt kiürül. Hanem az szükséges, hogy az anyai szervezet bonyolult hormonális rendszere helyreálljon, és ehhez szükséges a 3 hónap.


Enélkül - amint azt Czeizel Endre, a genetika, fejlődési rendellenességek nagy szakértője meghatározta - a fejlődési rendellenességek száma megsokszorozódik. Ezt akarjuk elkerülni a 3 hónapos szünettel. (Ha valaki nem tudja, hogy terhes, és rászedi továbbra is a fogamzásgátlót 3 hónapig, ritkábban keletkezik rendellenesség, mintha az abbahagyás után lesz azonnal terhes.)”"


Számomra ez elég meggyőző, és azt gondolom, három hónapon már nem múlik semmi. Egyébként azt is olvastam, hogy a gyógyszer abbahagyása után fokozottan nagy az esély a teherbeesésre, ezért kell kiemelten ügyelni az első néhány hónapban, ha még kicsit várnál.


Sajnálatos módon ismeretségi körömben beigazolódott az, amit a doktor úr is mondott. Barátnőm abbahagyta a gyógyszert, következő hónapban terhes lett. A baba születése után derült ki, hogy 25% esélyük volt egy genetikai betegségre, ami sajnos pozitív eredményt hozott... Szerencsére úgy tűnik, enyhébb lefolyású lesz a baj, de egész életében gyógyszerekre szorul a csöppség.

Persze ez nem általános szerencsére, de szerintem ennyit mindenki megtehet, ha már egyszer tudatosan tervezzük a családot.

2015. márc. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
utolsó: ezt (is) belinkelte az egyik válaszoló!
2015. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A százalékok alapján talán te :) Viszont abból a véleményből a link ellenére is az jött le, hogy nem kell várni, pedig a tartalom azt mutatja, hogy ildomos.


Mindenesetre akárhogy dönt a kérdező, jó egészséget neki is a babának is!

2015. márc. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!