Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik, hogy a dohányzás...

Létezik, hogy a dohányzás miatt nem sikerül a baba?

Figyelt kérdés
8 hónapja próbálkozunk és felmerült bennem,hogy az a napo 5-6 szál cigi az oka a sikertelenségnek. Amint kiderülne, hogy sikerült persze azonnal letenném, de annyira bánt, hogy nem jön össze...ilyenkor rágyújtok mert csak ez nyugtat meg...párom 12 éve dohányzik ő napi egy dobozzal..amug pontos 27-28 naposak a ciklusaim
2015. márc. 20. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok más oka is lehet de a dohányzás is gátolhatja a teherbeesest. Nem akarok prédikálni de cikkek is írják hogy érdemes időben letenni mert tisztul addig a szervezet. Sok olyan élettani hatása van ami akár oka lehet a sikertelenségnek.
2015. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom..., napi 5-6 elmegy, de tudnod kell, hogy a pasidnak sok. Napi egy doboz cigi nem kicsit karosithatja a spdrmiumokat. Persze kozel sem biztos, hogy ez az oka a gyermekaldas hianyanak...mindnesetre le kellenevtenni mindkettotoknek.
2015. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Hát én ismerek olyan párt,akik elég durván dohányoznak és négy gyerek és összejött öt éven belül . Viszont tudományos magyarázatok is vannak a sperma útjára a petesejtek. Először is le kell győznie a hüvely savasságát,át kell jutnia a nyákdugón ami a női orgazmus hatására nyílik meg! utána ugye két felé úszhatnak az egyik és a másik petevezető irányába,mert bármelyiknél lehet a petesejt,a csillós hámsejtek is söprik őket kifelé és a petesejt külseje is akadály nekik mármint a zona pellucida. Meg azt ne felejtsétek,hogy 1,5-2 nap az az idő az ovuláció után,amikor igazáán termékeny vagy. Az első gyerek lesz? mert ha nem a prolaktin szint is közbeszólhat,mert valamennyire terméketlenséget okoz egy időre. Persze próbáljatok egészségesen élni blabla az sosem árt,a terhesség közben és szülésnél amúgysem jó ha már függőként születik meg a kisbaba.
2015. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. A nőknek fel kellene fogni, hogy az anyai mitokondriális örökítőanyagot a nők egy az egyben átadják utodaiknak. Ezért is meg kellene gondolni százszor is, hogy a nők mit csinálnak a szervezetükkel.

Ha gyereket akar az ember, az első, hogy felhagy a káros szokásaival.

2015. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két héttel a próbálkozás előtt napi 20-30 szalat szívtam el. Párom szintén. Aztán döntöttünk hogy belevagunk. 5-6 volt a megtermékenyítés környékén. Az más dolog hogy mire teszteltem már elhagytam a cigit.. De előtte fogamzas előtt keményen cigiztunk és mégis összejött elsőre.

Sztem más oka lesz ennek. Attól Függetlenül a cigit előbb utóbb ugyis le kell tenni, meg lehet próbálni sikerul-e ha nem cigiztek.

2015. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért nem szoksz le? Nem elég akkor letenni, ha megfogant. Idő kéne a szervezetnek, hogy kiürüljön belőled az a sok méreg, meg az sem mindegy, hogy korai terhesség alatt kínlódsz az elvonási tünetekkel, vagy még előtte időben.
2015. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha letennétek már most, de nem feltétlen ettől nem jön a baba. Én is, és a férjem is évekig dohányoztunk, úgy beszéltük meg, hogyha gyereket szeretnénk, előtte legalább fél évvel letesszük. Aztán tervezés nélkül összejött a bébi, a teszt óta egyszer se gyújtottam rá, semmi elvonási tünet nincs, nem kívánom. Átszellemültem, zavar a szaga, füstje. A legjobbakat nektek!
2015. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Sajnos a parom nem hajlando spermavizsgalatra menni.. mar elegge ki vagyok e miatt... :(
2015. márc. 20. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!